Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Szerintetek ezek miatt érdemes...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek ezek miatt érdemes egy olyan lánnyal szakítani aki teljesen tökéletes, vagy csak próbáljak együtt élni ezekkel a problémákkal?

Figyelt kérdés

24/F, és fontos leszögeznem, hogy extrém mód türelmes, nyugodt és elfogadó vagyok (meg szinte sose stresszelek). Szóval nem nagyon vannak dolgok amik egy kapcsolatban zavarnának, épp ezért aggaszt az a két különbség párom és én köztem, amit lentebb leírok.


2 éve vagyunk együtt és nem nagyon lehet panaszra okom, renget srác örülne egy ilyen lánynak, mert minden meg van benne amit valaki fontosnak tart egy nőben.

Viszont sajnos én lehet nem tartozom a rengeteg srác közé... A párom borzasztóan extrovertált és mindig szeret aktív is lenni. Viszont én nem vagyok sajnos ilyen, ha lenne egy introvertált-extrovertált skála, akkor én azon pontosan középen helyezkednék el. De ennél is nagyobb probléma, hogy bár energikus vagyok, nem mindig szeretek aktívkodni, pl reggel imádok akár 2 órát csak vergődni. Párom ellenben azonnal kipattan az ágyból és csinál valamit, mert hogy őt idézzem: "nem szeretném elvesztegetni a napom". Most írhatnék hosszan, hogy mik még a különbségek, de szerintem eltudjátok képzelni, hogy milyen problémák fordulhatnak ezek miatt elő.

Elsőnek nem figyeltem erre a két különbségre kettőnk között, de ahogy összeköltöztünk és telnek a hónapok, úgy egyre jobban gyűlik és nagyobb problémának élem meg. Változtatni nem tudunk sajnos rajta, ezek annyira erős jellemvonások, hogy még kompromisszumot kötni is nehéz (meg párom nagyon makacs, szerinte úgy van rendjén ahogy ő látja a világot, de ezzel nehéz is vitatkozni, mert tényleg példásan éli az életét).


Szóval lehet, hogy hozzám egy introvertáltabb nő illene, viszont félek elhagyni egy ennyire tökéletes nőt ilyen kis apró dolog miatt. De attól is félek, hogy ha együtt maradunk és összeházasodunk, akkor idővel nagyon fognak zavarni ezek a dolgok és ha akkor szakítanék, azzal lehet elvettem rengeteg évet és befektetett energiát a kapcsolatunkba a páromtól, meg már nehezebb is lenne neki egy normális párt találni. Szerintetek mit tegyek?



2021. júl. 31. 00:56
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Hordanál egy tökéletes, profi, 60e Ft -is sportcipőt, ami iszonyúan nyomja a lábadat, mert kicsi neked? Szerintem nem. Nem a világ számára kell tökéletesnek lenni egy nőnek, csakis a te számodra. Ha ennyire más a mentalitásotok, az egyre durvább feszültséget fog okozni köztetek, és a végén szakítás lesz a vége, de addig csak nyomorítjátok egymást.


Velem most ugyanez van, csak fordítva. 5 éve van egy barátnőm, aki odavan értem, de annyira más, mint én, hogy ez kezdi ellehetetleníteni az életünket. Ő egyáltalán nem akar emberekkel találkozni, irtózikl minden kalandosabb dologtól, sponaneitástól, őrült ötlettől, az egész életét a lakásban élné le, sorozatot nézne, csak futni megy ki. Sok férfinek ő lenne az álma de én már kezdek megőrülni az egyhangú létezéstől vele, mert korábban egész másfajta nőkkel hozott össze a sors.

2021. júl. 31. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
97%

De tulajdonképpen mi is a gond? Mert attól, hogy összeköltöztetek, még nem kell sülve-főve együtt lennetek, mindent közösen csinálni. Hétvégén te csak nyugodtan punnyadj, ő meg menjen amerre akar. Ez így az egészséges, hogy megmaradnak a hobbijaitok, életritmusotok. Nyilván valamilyen szinten kell alkalmazkodni egymáshoz, csiszolódni, de nem a végletekig. Szóval én bátorítanálak titeket arra, hogy igen, csináljatok egyéni programokat!


Aztán nyilván rengeteg közös dolog lesz emellett, mert együtt éltek... csak meg kell találnotok az összhangot ebben.


Amúgy maga a kérdésed teljesen általános dolog. Valóban a hasonló típusok jobban kijönnek egymással, de nálatok én így a leírásod alapján nem látok akadályt arra, hogy ne működhetne a dolog köztetek. Nyilván amíg intenzíven szerelmes az ember, addig folyamat együtt akar lenni a párjával, de utána sokkal jobb kicsit eltávolodni, levegőt adni... ilyenkor már ez a hullámzás a jellemző, eltávolodás után újraismerkedés, újra közeledés.

2021. júl. 31. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem abból lehet gond hosszú távon, hogy ő mindig pörög te pedig csak olyan középfokon.

A reggeli ébredezésből pedig ha valaki problémát csinál, hát az őt minősíti.

Én például 20 éve várok egy nyugodt, összebújós, hosszan ébredezős reggelre, de nincs, és nem is lesz. Mert férjem egyik pillanatban még alszik, másikban meg már a kávét főzi. Követni sem lehet, mikor ébredt fel.

Én meg ébredés után szeretek feküdni, ébredezni...

De hát ez van, ebből soha nem csináltunk problémát.

2021. júl. 31. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én az a pörgős vagyok a volt férjem pedig olyan mint te. 9 évet voltunk együtt, az általad leírt habitus beli különbség a gyerek megérkezésével csak nőtt. Egy idő után elvesztettem a türelmem, inkább feladtam 1-2 dolgot, csak ne kelljen vele élnem.
2021. júl. 31. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!