Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Mit kezdhetnék az alábbi...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit kezdhetnék az alábbi helyzettel?

Figyelt kérdés

Szia Mindenki, kezdeném azzal, hogy ha nem muszáj, nem szeretnék "savazást kapni", ugyan is tudom, hogy: Gyáva, jellemtelen, gerinctelen, szánalmas kisgyereknek tart mindenki aki elolvassa ezt a kérdést, ezzel tisztában is vagyok az elképzeléseimet illetően, köszönöm!


Picit talán hosszú, de enélkül nem lenne teljesen tiszta a kérdés, köszönöm ha elolvasod és segítesz.

A problémám: Képtelen vagyok kiállni a barátnőm/párom elé és a szemébe mondani, hogy "Kész, ennyi, részemről vége, nem megy tovább". Egyoldalú a szakítási szándék, Ő fülig szerelmes elvileg, én nem. Ő úgy van vele, hogy mi már soha nem lehetünk külön, mi már egymáséi vagyunk Örökre.


Na most, a főbb gondom: 3 éve próbálok Vele szakítani, ezalatt 6 alkalommal cselekedtem. Egy ideig még működött odáig, hogy üzenetben megírtam, hogy mi a gondom, mivel ha próbálok megbeszélni vele valamit, akkor közbevág, és elkezdi felemelni a hangját, hogy majd Ő elmondja a véleményét és utána fejezhetem be Én. Ha személyesen közöltem, hogy szakítani akarok, akkor a legundorítóbb érzelmi zsarolással kellett szembe néznem, amivel szemben mindig vesztesen kerültem ki. Mivel attól a megszámlálhatatlan sok rossztól, amit kaptam tőle, attól függetlenül is 2 opció van, 1 - hogy szeretem tényleg, 2 - hogy Félek TŐLE. Én inkább az utóbbit gondolom. Főként azért, mert nem tudtam elküldeni akkor sem, mikor megcsalást volt, csak nyeltem egyet és mondtam, hogy "Jól van, megbocsájtok". Nem tudtam akkor sem megmondani Neki, hogy kész vége, ennyi.


A helyzet az, hogy végre nagyon ideje lenne valamit kitalálnom, mivel mostanában már a családomat savazza, hogy mennyire szarok az Ő szemében, mert ez meg az van, holott ezek nem egy extra dolgok. Most a szüleimre neheztel néha, itt nem írom le miért, esetleg privátban bővebben.


És akkor az egészben a gond: Eddig legalább meg mertem írni Neki, hogy figyelj, nem megy, nem akarom, ez van, amiből mindig az lett, hogy elmentem és személyesen megbeszéltünk, amiknek az lett a vége, hogy "Minden az én hibám, nincs semmi rossz köztünk, csak én csinálom a feszkót feleslegesen, mert hülye vagyok".


Most kedden lenne "optimális" valamit kezdenem az egésszel, egyrészt mert már tényleg SOK és testi-egészségi gondjaim vannak, hogy mindig kihasznál, jóformán akkor számítok csak, ha kell Neki valami/szüksége van valamire, egyébként leszarja, mi van velem, nem foglalkozik a kéréseimmel, keresztbe tesz nekem. Másrészt, megismertem Valakit, akivel sokkal jobban érzem magam, de csak barátként kezelem, mivel nem akarom megcsalni a páromat, ennyire nem akarok inkorrekt lenni.


Tudom, hogy gyáva, jellemtelen, utolsó senkiházi, szerencsétlen, nyomorult, GYENGE, "Férfi" vagyok, nem tudok mit tenni. Annyira sok és rendszeres, hogy lenéz, verbálisan bánt-zsarol, leépít, hogy nem merek elé állni, hogy vége. Sőt, FÉLEK tőle, mivel volt olyan beszélgetésünk, ami által azt vettem ki, hogy még lehet, hogy meg is támadna, ha személyesen közölném Vele, mivel nagyon nem hajlandó otthonról kimozdulni, így nem nagyon jöhet más szóba.


Kérdésem a sok körítés után: Leszámítva. hogy ultra gáz vagyok, Mit lehet tenni? Mit tehetek? Hogy legyen bátorságom akár csak arra is, hogy ha más nem, üzenetben meg merjem írni Neki, hogy "Nem bírom, kész, részemről vége"?


"Semmi nem köt össze Vele, nincs nála cuccom, ilyen gondok szerencsére nincsenek". Közel 4 éves kapcsolat, én 27 / "FFI", ő 32/N. Leginkább az segítene talán, ha olyan írna, aki volt hasonló helyzetben. (Külső segítségre nem számíthatok.) Van kb- másfél teljes napom valahogy felkészülni. Személy szerint leginkább a kontakt mentes megoldás lenne számomra megfelelő, mert másképp egész életembe vele maradok, ami ebben az esetben, sok családtagom bánatára nem biztos, hogy hosszú életű lesz, ha az egészségem nem kezd el javulni.


Köszönöm mindenkinek, szép estét!



2021. nov. 28. 21:29
A kérdező szavazást indított:
Mindenképp személyesen tedd
Tedd üzenetben, utána kerüld a kontaktot vele.
Mindegy, hogyan, csak Tedd, ne menj tönkre
18 szavazat
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
Kimaradt, minden ismerősöm, családtagom a szakítást preferálja és Senki nem érti, miért nem merek még csak üzenetben sem szakítani Vele. Legfőbb ok az érzelmi zsarolás, azzal egyszerűen nem tudok mit kezdeni, annak hatására mindig elengedem a témát és Vele maradok. Tudom, valahol ez akarat kérdése, de nem ennyire egyszerű. Túlságosan leépített már, és nem tudok ezzel sem mit kezdeni. :(
2021. nov. 28. 21:31
 2/20 anonim ***** válasza:
93%

Ez vicc??

Találkoztok, elmondod, hogy vége van. 83x megpróbáltad, nem működik, befejezted, pont. Nem érdekel, hogy mit mond, elköszönsz!

2021. nov. 28. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszt. Csinaltam mar, aztan megalltam mikor felkapta a konyhakest, es mondtam, hogy maradok. Felo, hogy ujra ez lenne, szoval nem tudom, hogy ebbol mi lesz. De akkor max leszur, hat valamiben meg kell halni :-)


Nem, nem vicc. Ismerem, ezert is irtam nagyvonalakban, miert engednem el a szemelyes modszert.

2021. nov. 28. 21:48
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Nőként mondom, nagyon undorító nőszemélyt sikerült összeszedned. De az a baj, hogy erre nem nagyon lehet mit mondani. Muszáj neked szakítanod, mert máski nem tudja megtenni helyetted. Egy piócát kell levakarnod magadról.


Amúgy bocsi, de eléggé egy kórkép, amit leírtál. Az biztos, hogy a csaj mentálisan nem okés, de te sem vagy az. Szóval ha nagyon nem megy a dolog, akkor beszélj egy pszichológussal, végülis azért vannak, hogy segítsenek.


Elsősorban annak a gyökerét kéne megtalálni, hogy miért is nem mersz szakítani? Pontosan mitől félsz? A bűntudattól? A bosszújától? Vagy mi lehet az egésznek a gátja, ezt próbáld tisztázni magadnak, ha kell írd le egy papírra magadnak, hogy mit érzel pontosan.

2021. nov. 28. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Ja bocs, közben leírtad. Szóval attól félsz, hogy neked támad. Hát ha tényleg ennyire para a csaj, akkor nem kell vele szemtől szembe szakítani, fogd a motyódat amikor nincs jelen és lépj le.
2021. nov. 28. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

3-as Ezek szerint nyilvánvalóan nem akarsz konyhakés háborúba kerülni, ez érthető.

A leendő exedre ráúszítod a családot/barátait, hogy fékezzék meg. Ha nem megy, akkor a fenyegetéseivel rendőrségre kell fordulni.

2021. nov. 28. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Együtt éltek?


Számomra baromi érdekes egyébként hogy így félsz egy nőtől, akiről kb mindent tudsz, akivel együtt vagy szexuálisan is, stb.


Érdemes lenne majd annak idején elmenni egy pszichológushoz, hátha ő tud ebben segíteni, hogy ki lehetett a baj, miert voltál gyáva stb. Sőt, amíg ilyen vagy, én nem mennék bele más kapcsolatba.


Sose javasolnék ilyet, de ha ennyire gyenge vagy, vidd magaddal egy közeli barátod, aki tud a dologról. Legyen ott, támogasson. Lehet hülye ötlet, de ha egyedül nem megy, akkor úgy talán igen, ha valaki ott van veled.


Ne engedd hogy visszarántson. Legyen olyan mint amikor leszeded a ragtapaszt. Elvégre ez a csaj kb az.

"Szakítok, nem megy, kész". Meg se kell várnod mit válaszol.


Szép dolog? Nem! Felnőttes? Nem. De ezek után szerintem már mindegy.

2021. nov. 28. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagy gyenge. Az, hogy nem tudod megtenni és gyengének hiszed magad az is az ő érzelmi játékainak és manipulációinak az eredménye.

Meg tudod tenni.

Ne személyesen, biztosan elborulna az agya és neked támadna.

Ilyen szituban teljesen rendben van online szakítani.

Beszéld meg valamelyik barátoddal, akiről nem tudja a csaj hol lakik, hogy egy pár éjszakát hadd aludj nála a kanapén. Szólj több barátodnak is, családnak, mindenkinek, hogy ha a csaj utánad érdeklődne semmiképp se mondják el, hogy hol vagy. Sőt, nekik se áruld el ha amúgy nem tudják a barát lakcímét. Ha nem tudsz ilyen barátot, akkor menj motelba, kérd a recepción, hogy senkinek se mondják el, hogy itt vagy, ha keresne valaki küldjék el. Ha ezt elintézted, akkor írd meg a csajnak messengeren vagy valahol, hogy nem akarsz vele többé semmiféle kapcsolatban lenni, ne keressen többet. Ha akarod írd ki magadból mindazt, ami fájdalmat eddig okozott neked. Aztán tiltsd le, minden létező módon ahol el tudna érni. Facebookon, instán, a telefonszámát, az e-mailjét, MINDENT. Nincs már semmi megbeszélni valód vele, NEM VAGY KÍVÁNCSI ARRA AMIT MOND. Ne oldd fel a tiltást, ha ismeretlen szám keres vagy kamuprofil jelölne be, tiltsd azt is mert minden bizonnyal ő az.

Húzd meg magad, kerülj pár napig minden olyan helyet ahol megtalálhatna.

Nem szabad hagynod, hogy így bánjanak veled, sokkal jobbat érdemelsz ennél és jogod van kiállni magadért! Meg tudod csinálni, én hiszek benned!

2021. nov. 28. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Tudom gáz üzenetben szakítani, de itt talán megoldás. Indokold meg neki nyugodtan, hogy nincs kedved megint egy konyhakéssel szembenézned.
2021. nov. 29. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
51%
Kezdj el vele NEM foglalkozni. Találkozzatok, de nyomkodd a mobilod, ne figyelj arra amit mond, stb. Érd el azt, hogy ő szakítson.
2021. nov. 29. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!