Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Mit kezdhetnék az alábbi...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit kezdhetnék az alábbi helyzettel?

Figyelt kérdés

Szia Mindenki, kezdeném azzal, hogy ha nem muszáj, nem szeretnék "savazást kapni", ugyan is tudom, hogy: Gyáva, jellemtelen, gerinctelen, szánalmas kisgyereknek tart mindenki aki elolvassa ezt a kérdést, ezzel tisztában is vagyok az elképzeléseimet illetően, köszönöm!


Picit talán hosszú, de enélkül nem lenne teljesen tiszta a kérdés, köszönöm ha elolvasod és segítesz.

A problémám: Képtelen vagyok kiállni a barátnőm/párom elé és a szemébe mondani, hogy "Kész, ennyi, részemről vége, nem megy tovább". Egyoldalú a szakítási szándék, Ő fülig szerelmes elvileg, én nem. Ő úgy van vele, hogy mi már soha nem lehetünk külön, mi már egymáséi vagyunk Örökre.


Na most, a főbb gondom: 3 éve próbálok Vele szakítani, ezalatt 6 alkalommal cselekedtem. Egy ideig még működött odáig, hogy üzenetben megírtam, hogy mi a gondom, mivel ha próbálok megbeszélni vele valamit, akkor közbevág, és elkezdi felemelni a hangját, hogy majd Ő elmondja a véleményét és utána fejezhetem be Én. Ha személyesen közöltem, hogy szakítani akarok, akkor a legundorítóbb érzelmi zsarolással kellett szembe néznem, amivel szemben mindig vesztesen kerültem ki. Mivel attól a megszámlálhatatlan sok rossztól, amit kaptam tőle, attól függetlenül is 2 opció van, 1 - hogy szeretem tényleg, 2 - hogy Félek TŐLE. Én inkább az utóbbit gondolom. Főként azért, mert nem tudtam elküldeni akkor sem, mikor megcsalást volt, csak nyeltem egyet és mondtam, hogy "Jól van, megbocsájtok". Nem tudtam akkor sem megmondani Neki, hogy kész vége, ennyi.


A helyzet az, hogy végre nagyon ideje lenne valamit kitalálnom, mivel mostanában már a családomat savazza, hogy mennyire szarok az Ő szemében, mert ez meg az van, holott ezek nem egy extra dolgok. Most a szüleimre neheztel néha, itt nem írom le miért, esetleg privátban bővebben.


És akkor az egészben a gond: Eddig legalább meg mertem írni Neki, hogy figyelj, nem megy, nem akarom, ez van, amiből mindig az lett, hogy elmentem és személyesen megbeszéltünk, amiknek az lett a vége, hogy "Minden az én hibám, nincs semmi rossz köztünk, csak én csinálom a feszkót feleslegesen, mert hülye vagyok".


Most kedden lenne "optimális" valamit kezdenem az egésszel, egyrészt mert már tényleg SOK és testi-egészségi gondjaim vannak, hogy mindig kihasznál, jóformán akkor számítok csak, ha kell Neki valami/szüksége van valamire, egyébként leszarja, mi van velem, nem foglalkozik a kéréseimmel, keresztbe tesz nekem. Másrészt, megismertem Valakit, akivel sokkal jobban érzem magam, de csak barátként kezelem, mivel nem akarom megcsalni a páromat, ennyire nem akarok inkorrekt lenni.


Tudom, hogy gyáva, jellemtelen, utolsó senkiházi, szerencsétlen, nyomorult, GYENGE, "Férfi" vagyok, nem tudok mit tenni. Annyira sok és rendszeres, hogy lenéz, verbálisan bánt-zsarol, leépít, hogy nem merek elé állni, hogy vége. Sőt, FÉLEK tőle, mivel volt olyan beszélgetésünk, ami által azt vettem ki, hogy még lehet, hogy meg is támadna, ha személyesen közölném Vele, mivel nagyon nem hajlandó otthonról kimozdulni, így nem nagyon jöhet más szóba.


Kérdésem a sok körítés után: Leszámítva. hogy ultra gáz vagyok, Mit lehet tenni? Mit tehetek? Hogy legyen bátorságom akár csak arra is, hogy ha más nem, üzenetben meg merjem írni Neki, hogy "Nem bírom, kész, részemről vége"?


"Semmi nem köt össze Vele, nincs nála cuccom, ilyen gondok szerencsére nincsenek". Közel 4 éves kapcsolat, én 27 / "FFI", ő 32/N. Leginkább az segítene talán, ha olyan írna, aki volt hasonló helyzetben. (Külső segítségre nem számíthatok.) Van kb- másfél teljes napom valahogy felkészülni. Személy szerint leginkább a kontakt mentes megoldás lenne számomra megfelelő, mert másképp egész életembe vele maradok, ami ebben az esetben, sok családtagom bánatára nem biztos, hogy hosszú életű lesz, ha az egészségem nem kezd el javulni.


Köszönöm mindenkinek, szép estét!



2021. nov. 28. 21:29
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%

Szakíts üzenetben, előtte vidd el minden cuccodat.


Vagy hívd át egy ismerősödet, de vigyázz, nálunk egyik haverunk hónapokig bíróságra járt, mert az exe fenyegette, feljelentette bántalmazásért, nemi erőszakért... aztán váratlanul megjelent a melóhelyén és megtámadta.


Instabil volt a nő.

2021. nov. 30. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek, aki igyekezett valamilyen formában segíteni a válaszával. Merítek belőle, mind pozitív számomra és sokat segít. Azonban felmerült még bennem 2 dolog.


Az egyik, hogy beszélgettem a kiszemelt hölggyel, mivel barátok vagyunk, hogy mi a helyzet, stb.. És mivel Ő elég okos személy, megkérdezett ezt-azt, mire az derült ki, hogy valószínűleg azért sem tudom megmondani Neki, mert még nem szántam rá magam 100%-ban, és mivel nem vagyok teljesen biztos abban, hogy véglegesen le akarom zárni ezt a rossz kapcsolatot, így emiatt nem sikerülhet kilépni. Na most ez igaz is, elhatároztam magam, de valószínűleg nem eléggé. Sajnos eléggé leépítette az Önbizalmamat és az Önbecsülésemet, valószínű ez is közrejátszik az egész helyzetben. Milyen mód lehet, vagy mi kellhet ahhoz (még), hogy ez az elhatározás ez 100% legyen saját részről? Felételezem valami igen, mivel nincs kedvem már vele lenni sem, de ma még biztos átmegyek (sajnos), holnap meg ki tudja, mit hoz a nap.


Másik, hogy mit tudok annak érdekében tenni, hogy ha egyszer mondjuk felidegesít és eljuttat a szakítás gondolatáig, akkor ha felspanolom magam, hogy na majd most szakítok, akkor így gondoljam mondjuk másnap is? Az a baj, hogy alapvetően nagyon nyugodt ember vagyok, és ha megnyugszom, sajnos ezek is csillapodnak.


Ha ezekre tud még bárki, bármi okosat, azt hálásan köszönöm.


Akit esetleg érdekel, hogy miként képzelem el most a szakítást, hogy vezetném fel, annak szívesen megírom privát üzenet formájában vagy ma este, vagy szerda délelőtt. (Szerda dálután lehet aktuális a szakítás)


Pár válaszolónak.: Feltehetőleg igen. mentálisan vannak gondjai a hölgynek, ezért sem egyszerű eset. Nyilván még szeretem valamennyire, ezt elismerem, mert érzelmileg még tud zsarolni, ezért is szeretném kerülni a személyes kontaktot most.


Korábban volt már 4-5 kapcsolatom, mindegyikből személyes szakítással léptem ki, de ott nem is kellett tartanom attól, hogy bántanak, illetve attól sem, hogy ne tudnánk beszélni. A jelenlegiben a kommunikáció normálisan szinte lehetetlen, ha elkezdek valamit akkor Ő közbevág és meg kell várnom, mire befejezi, akkor mondhatom/folytathatom, stb..


Köszönöm mindenkinek, hála, béke!

2021. nov. 30. 17:43
 13/20 anonim ***** válasza:

Írd fel egy papírra, hogy mi a jó ebben a kapcsolatban és mi a rossz. Ha rossz dologból több lesz a lapon, mint jóból, akkor elég egyszerűen be fogod tudni látni, hogy nem éri meg.


Nem fogsz tudni még sokáig 100%ban elhatározódni, nem is kell. Elég az, hogy tudod, hogy ez neked rossz. Aki dohányzik és leszokik, az sem azért szokik le, mert már nem ízlik neki. De, pontosan ugyanúgy kívánja, viszont tisztában van vele, hogy mennyire egészségtelen és hosszú távon megbetegíti.

Ez is épp ilyen, az ilyen manipulatív emberek kapcsolatfüggőséget is kialakítanak.

Lehet, hogy utána pár napig bánni fogod, lehet, hogy meg fogsz inogni, lehet, hogy szomorú leszel miatta. Nem Baj. Csak nem szabad engedni ezeknek a gondolatoknak. A lényeg az, hogy ezt a döntést a hosszú távú mentális jólétedért hoztad.

Most tedd félre minden érzelmed és kizárólag racionális oldalról közelítsd a dolgot.

2021. dec. 1. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
Sikerült szakítani?
2021. dec. 1. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Engem is érdekelne sikerült-e a “projekt”?
2021. dec. 1. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:

Üdv!


Sajnos nem sikerült a dolog. Az "új opció" az elkövetkező 1-2 nap, vagy karácsony után pár nappal, még az új év előtt.


Holnap írok bővebben, kicsit átgondoltam, és közben egy másik megoldási módszer is eszembe jutott, ami talán személyesebb. Erről is érdekelne a véleményetek. Holnap megírom valószínűleg.

2021. dec. 12. 21:24
 17/20 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem "sikerült"? Az a módszer amit én írtam, ahhoz nem kell tökéletes időpont, akár ma is megteheted.
2021. dec. 15. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó, így nem tudom sajnos melyik volt a Te javaslatod.


Egyébként:


Azt talaltam ki, hogy megírom messengeren neki, hogy mit érzek, mit akarok, utána pedig felajanlom Neki, hogy beszelhetunk szemelyesen is, de nem aznap, hanem maskor amikor picit nyugodtabb O is meg en is, nem lehet a helyszin egyikunknel sem, csak publikus helyen (utca, kavezo, stb), amint elkezd esetleg zsarolni vagy befolyasolni, akkor otthagyom a fenebe, aztan majd csinal valamit, stb.. igy igazabol annyibol latnam korrektebbnek, hogy tudja mi a helyzet, tudja miert jon, mire szamitson, megadom az eselyt a szemelyes beszedre is, ha erdekli. Nem mondom, hogy feltetlen megerdemelne, mert az elmult napokban tettem Erte/Neki megint nem 1 dolgot, amire normalis ember mar kiakadt volna…

Eddig ez jutott eszembe. Mit gondoltok? Igy korrektebb, ha instant szemtol-szemben “nem mukodik”? Velemenyem szerint nyugodtabban is tudhatunk beszelni, ha elore tudjuk, miert, mirol, es par nap alatt megnyugszunk.

Koszonom, kellemes unnepeket!

2021. dec. 26. 20:06
 19/20 anonim ***** válasza:
Kérdező eltelt 1 hónap a kérdés óta...ne rugózz meg ne problémázz és ne agyalj ennyit. Szakíts! Mindegy hogy hogyan. Itt már mindegy. Ne foglalkozz semmivel. Egy sms és kész.
2021. dec. 26. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Én azt gondolom, hogy nem kell személyesen beszélni vele. Írd meg messengeren, aztán tiltsd le.

Azért akarsz még személyesen találkozni, mert kiskaput akarsz hagyni neki, "hátha beismeri, hogy hibázott és megváltozik". Nem fog. Írd meg neki amit akarsz, aztán tiltsd le mindenhol.

2021. dec. 30. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!