Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Miért mondják azt, hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért mondják azt, hogy helytelen bosszút állni az exen, csak nem azért, mert attól félnek, hogy majd rajtuk is bosszút állnak amiért álnok módon viselkedtek, és így akarják saját magukat menteni?

Figyelt kérdés

Hülyeség ez a szöveg, hogy "lesüllyedsz az ő szintjére". Nem, mert ő azért okozott fájdalmat, mert egy hitvány ember. Én meg azért okozok neki fájdalmat, mert az igazságnak győznie kell. Az nem igazságos, hogy az aljas emberek büntetés nélkül maradnak.


Lásd pl. Josef Mengele esetét, aki SOHA nem kapott büntetést azért, amit a II. világháborúban elkövetett, hanem bújkálva megúszta.


Jól van ez így?


2022. jan. 7. 14:24
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
47%

Az aki bosszút forral és véghez is viszi, nem jobb ember annál, akin bosszút áll. A bosszú nem fogja megoldani azt a problémát ami a fejedben van.

Mondok pár példát: -valakit becsapnak, az aki hagyta magát becsapni, az nem hibás?,

-vagy aki egy kapcsolatban hagyta magát hitegetni, az nem hibás?

-valakit túl sokáig kihasználnak, az illető is benne volt a kapcsolatban, nem lépett ki, hagyta magát kihasználni.

Azért is írtam ezt a pár példát, mert valószínüleg a bosszúállás benned van, nem tudsz simán túllépni egy problémán, csak akkor érzed jól magad, ha a "szomszéd tehene is megdöglik". Tehát igenis nem vagy jobb annál aki ellen most bosszút forralsz, de mivel ez az alap személyiségedhez tartozik, úgyis meg fogod tenni.

2022. jan. 7. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

"Az aki bosszút forral és véghez is viszi, nem jobb ember annál, akin bosszút áll."


Tipikus szentfazék gondolat. 🤦‍♂️

2022. jan. 7. 15:14
 13/16 anonim ***** válasza:
55%

12-es

Leírnád, hogy miért szeretnél bosszút állni, és hogyan?

2022. jan. 7. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
18%

11.


Nem lehetséges, hogy így érzi azt, hogy "kiegyenlítette a számlát"?


Esetleg van az a szitu, amikor valami "mindenkin átgázolok" ember tesz tönkre és ilyenkor azért forr a bosszúvágy, mert az ilyen mentalitású ember megérdemli, amit kap?


A mondavilágban sem véletlenül olyan szimpatikusak a betyárok, Robin Hood és csapata, Lázadó Szövetség, Gladiátorok stb. mert mindig van egy "átgázolok rajtatok is" ellenfél aki megérdemli a nyilat a fejébe, a 3x20 botütést és/vagy egyéb dolgot.


Pl. ha valaki kegyeletsértő a temetőben, akkor valaki pofánvágja. Bosszúból, amiért az belerúgott a sírba, leköpte a fejfát stb. És jogos a bosszú? Igen.

2022. jan. 7. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
51%
Én álltam bosszút az egyik exemen. Nagyon kikészített. Nagyon csúnyán átvert engem is és a családomat is. Magam miatt nem biztos, hogy bosszút álltam volna, de a családom tabu. Tudtam róla egy titkot, amit nem őriztem tovább egy olyan embernek aki elárult. Én meglegyintettem ezt az információt, aztán már máshogy tekintettek rá. Azóta fél tőlem a pasi, azt hiszi még mindig érdekel mi van vele. Rossz érzés, hogy az az ember akit szerettél tart tőled. Meg is bántam, meg nem is.
2022. jan. 7. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
78%

Azt tudod, hogy a szerelemnek nem a gyűlölet az ellenkezője, hanem a közöny?

Ha a bosszút forralod, azzal még mindig magadat emészted. Inkább lépj tovább.

2022. jan. 7. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!