Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Szerintetek szakítsak? Ha...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek szakítsak? Ha igen akkor hogyan?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Másfél éve vagyok együtt a batátnőmmel, kb 6 hónapja gondolkozom erősen a szakitáson, sajnos ő depressziós viszont nem amolyan "divat depis" hanem klinikai eset, papírja van róla, hogy beteg.

Na most ez egy elég nehéz történet, teljesen más világképpel rendelkezünk, ezt úgy értem, hogy ami szerintem teljesen normális, azon ő kicsapja a hisztit (barátokkal találkozás nélküle illetve hasonlók) valahol megértem mivel távkapcsolatban vagyunk, így csak hétvégente találkozunk és persze, nem örül, hogy fel áldozom a hétvégénket a barátaimra, de nem dobhatom el őket sem a kapcsolatom miatt.

Régebben egy nagyon erős személyiség voltam, aki szinte soha nem sírt, mindig a pozitív oldalát látta minden helyzetnek és mindenkit aki öngyilkos lett valamilyen okból kifolyólag gyávának tartottam, soha nem láttam semmilyen problémára ezt lehetséges "megoldás" ként, viszont az elmúlt időszak annyira megviselt, hogy már a saját pszichés egészségemben sem vagyok biztos, sírok szinte mindennap, nincs motivációm és egyre sűrűbben jönnek olyan gondolatok, hogy magamat vagy mást bántsak, mindemellett rettentően agresszív lettem, egy kis szó is elég ahhoz, hogy lobbanjak.

Nagyon nem érzem már jól magam ebben a helyzetben, de félek bármit lépni, nem szeretném, hogy bántsa magát, mit javasoltok?



2022. jún. 17. 14:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
95%

Nagyon nem.mindegy az életben hogy pozotiv vagy negativ emberekkel vesszük e magunkat körbe.


Engem is ugy lehízott már 2 ember is az életkedvemröl.is a búbánatukkal amiben segoteni sem lehet mert ez a melankolikájuk valahogy be van kövesedve, hogy azota is merrire szaladok ilyenektol csak 1-1 ilyen beszelgetes utan is nemhogy még velük is járjak..

A végén még is menntalis zavart lennék az ilyenek mellett

2022. jún. 17. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
5%
*jav nagyon nem mindegy
2022. jún. 17. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
63%
*lehúzott
2022. jún. 17. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
96%

Haverom jár pszichológushoz. (Depresszió, szorongás , pánikbetegség )

Azóta mintha kicserélték volna

2022. jún. 17. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
82%

1.5 évből 6 hónapja már el akarod hagyni, mi itt a kérdés?

Nem szereted már őt, az meg hogy mit csinál,nem a te felelősséged.

Tisztességesen el kell mondani amit érzel, és annyi.

Egyébként onnan fogod tudni hogy igazán szerelmes vagy valakibe,

mikor ő fontosabb lesz mint a barátaid.

2022. jún. 17. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
77%
5. Hát, nem tudom. Engem a barátaim sosem hagytak cserben, ellenben... na mindegy. Döntse el mindenki maga.
2022. jún. 17. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem kellő empátiával és tapintattal, de érdemes szakítani ilyenkor.

Értem én, hogy felelősséget érzel iránta, és nem szeretnéd még mélyebbre lökni, de magad iránt is felelősséged van. Ha segíteni nem tudsz rajta, de téged egyre jobban és jobban lehúz, akkor nem kérdés, hogy a saját lelki épségedet kell szem előtt tartanod.

Mondom ezt depis csajként, akit hagytak már el.

2022. jún. 17. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Másfél éve vagytok együtt és 6 hónapja azt érzed, hogy szakítani szeretnél. Már így is túl sok időt pazaroltál valakire, akivel nem vagy boldog.


Ha teljesen tönkre akarsz menni, akkor folytasd, de hidd el, sem magadnak, sem neki nem teszel jót azzal, hogy benne maradsz ebben a kapcsolatban. Nem lehet mindig, mindenkit megmenteni. Sajnálatból nem lehet egy kapcsolatot fenntartani, mert egy kapcsolat nem erről szól.


Nagyon durva lesz, amit írni fogok, de hasonló kapcsolatban voltam tíz évvel ezelőtt annyi különbséggel, hogy nálunk én voltam a nő. Az akkori páromat mindenféle módon próbáltam kirántani a depresszióból, sehogy nem értem célt, sőt, egy idő után azt vettem észre, hogy én is csúszok egyre lejjebb, mert saját magamat teljesen feladom és csak arra fókuszálok, hogy őt kirántsam a mélyből. Egy évig küzdöttem, de feladtam, mert semmi késztetés nem volt benne, hogy legalább megpróbáljon kitörni ebből az állapotból. Szakításunk után négy évvel öngyilkos lett.


Bármilyen durván hangzik, hidd el, hogy mindenki önmagáért felelős, nem te vagy az okozója a betegségének és nem kell őt megmentened!


Nagyon szép dolog, hogy törődni akarsz vele, de amikor nem ér célt a segítség, akkor csak magadat építed le az örökös szorongással, hogy azon görcsölsz, mit csinálj, amivel nem váltod ki nála a hisztériás állapotot.

2022. jún. 17. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
20%
te sem vagy épp öcsém!
2022. jún. 17. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
40%

Erről a kérdésről , a szakits ha bírsz , nevű játék ugrott be àcs' suliból


"Szakits ha bírsz , kit kívánsz?"

2022. jún. 17. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!