Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Megéri bocsánatot kérni?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Megéri bocsánatot kérni?

Figyelt kérdés

Volt egy párkapcsolatom, amelyet -bár akkor nem vettem észre- rendesen tönkretettem. Egész idő alatt a párommal veszekedtem, miközben a problémák sokkal inkább a belső világomból fakadtak, a saját félelmeimből, és a túlgondolásomból. Ő megpróbált segíteni a dolgokon, de amikor a részemről azt érezte, hogy ez továbba is hasztalan, belefáradt, és megpróbált leülni megbeszéni a helyzetet. De én ezt akkor nagyon túlreagáltam, és akkor mondtam azt, hogy inkább szakítsunk, úgysem illünk össze. Ez egy hónapja történt. Ez az idő pont elég volt arra, hogy belássam mennyire elfogult voltam, és mennyire jogtalanul beszáltem vele. Ő a szakítás után is tisztességen ált hozzánk, érett emberként, és tiszteletben tartotta a kéréseim.

Azóta (gondolom) ő már rég túllépet, mert csak egy teher voltam neki, és mostmár sokkal felszabadultabbnak is látom, de jelenleg nem bírok megbocsájtani magamnak, hogy nem vettem észre, mennyire egy jó embert sodort hozzám az élet, és képes voltam eltaszítani magamtól.

Szóval szeretnék bocsánatot kérni tőle. Egy új esélynek örülnék a legjobban, hogy bizonyíthassak, de sejtem, hogy mástmár ez esélytelen. Csak szeretnék bocsánatot kérni, és ezt-azt megmagyarázni, hogy miért voltam ilyen, hátha legalább a lelkiismeretem kicsit megnyukszik.

Tehát igazából csak annyi a kérdés, hogy van-e értelme valójában megtennem, leülnöm vele szembe, és bocsánatot kérnem, jól esne vajon neki, vagy csak kényelmetlenül érezné magát, úgy hogy ő már továbblépett? Engedjem el, elég ha ezt saját magammal megbeszélem, és ne reménykedjek tovább?



2022. jún. 19. 15:57
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez illuzio

Hidd el ha a kapcsolatban lennel vele a megszokott kerekbagasban ujra veszekednel meg irritalna


Szakitas utan mindig jön vmi hamis illuziorzés. De az hamis.

2022. jún. 19. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
36%
Szerintem mindig megéri, mindenképpen próbáldd meg. Ha továbblépett, úgyis megmodnja, hogy nem kíváncsi a bocsánatkérésedre sem.
2022. jún. 19. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
83%

Engedd el, ne tépjed fel a sebeket!! Tanulj az esetből és a következő partnerrel már ne kövesd el ezeket a hibákat!!!!

44F

2022. jún. 19. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
89%
Illuzio: azt hiszed nem lennél ingerlekeny ujra, azt hiszed máshogy éreznél, mert most mashogy erzel szakitas utan, de hidd el visszakapnád, 1 hét és már megint irritálna. Mondjuk tapasztalatnak jo lenne, hogy lasd mirol irtam.
2022. jún. 19. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem leírni, hogy amikor szakítottunk, ő azt mondta, hogy legyünk továbbra is barátok, és tudjam, ha bármikor kellenék, ott lesz nekem. Csak hát persze én mondtam azt, hogy minden kapcsolatot szakítsunk meg, mert rá sem bírok nézni.
2022. jún. 19. 16:03
 6/9 anonim ***** válasza:
96%
A saját lelkiismereted miatt nyugodtan kérj bocsánatot és ezt meg is teheted. Viszont ne akard vissza. Valószínűleg újra előjönnének a régi dolgaid és tolnád az energiavámpírságod. Örülj, hogy most jobb élete van.
2022. jún. 19. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerinted változott valami? Ha újra össze is jönnétek, akkor nem fog felmerülni újra és újra az a probléma ami miatt szakítottatok? Valami triggerelt téged az ő viselkedésében? Féltékeny voltál rá?

Mert az csak egy dolog hogy te úgy döntesz, hogy te változtatsz. Ha ő marad ugyan olyan (személyiségét tekintve), mint amilyen volt, akkor a probléma újra elő fog jönni.

2022. jún. 19. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

5-ös A legyünk barátok is arról szól, hogy a kapcsolatot akarta fenntartani, eszébe nincs a barátodnak lenni, nem is lehet, ha érzelmileg kötődik.

A bocsánat kérés felesleges, és mint előttem írták nem hoz helyre semmit, amit hónapokig, évekig tettél, azt ezzel eltörölni nem tudod, ráadásul ha teszem azt kibékülnétek, akkor ugyanúgy folytatnátok egy idő után a megszokott párkapcsolati dinamikát.

Vond le a tanulságot, és legközelebb ne így viselkedj, ennyi a dolgod.

2022. jún. 19. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha úgy jó e lelkiismeretednek miért ne tennéd. Egyszer élünk. Hibákból tanul az ember. Nem kell félni, az nem jó.
2022. jún. 19. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!