Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Melyik jobb szerintetek a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Melyik jobb szerintetek a "csúnya" szakítás vagy a békés szakítás?

Figyelt kérdés

Nem mintha szakítani akarnék bárkivel is, mert szingli vagyok, csak azon gondolkoztam, ha csúnyán szakítottak velem, pl megcsaltak és így szakítottunk vagy valami, tehát aminek tipikusan az a mindenhonnan letiltós dolog a vége, azon én könnyebben túltettem magamat, mint egy szép, békés, közös megegyezéses szakításon.


Mind a kettő ugyan annyira fájt, de a durvább szakításon én sokkal hamarabb túlléptem.


2022. szept. 16. 19:22
 1/9 anonim ***** válasza:
90%
A csúnya szakítás mindig olyan, hogy sebet ejt rajtad. Az pedig nem visz előre.
2022. szept. 16. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Hát kinek mi... Minden ember más és minden szakítás is más, így ezt nehéz megmondani.


Számomra például a balhés elválás sokkal megterhelőbb volt. Az első komoly kapcsolatom rettenetesen csúnyán ért véget, főleg ahhoz képest, hogy mennyire szerelmesek voltunk. Iszonyú sok feszültség, üvöltözés, mocskolódás és lealjasodás (mindkettőnk részéről sajnos). Nagyon nehéz volt feldolgozni, hogy a srácot, akit egykor az életemnél is jobban szerettem, most gyűlölöm és ő is gyűlöl. Legalább másfél év kellett, amíg kivakartam magam a depresszióból.


Ezzel szemben a második szakításom oka egy kihagyhatatlan, de sajnos hosszú távú külföldi munkalehetőség volt. Egyszer sem veszekedtünk ennek kapcsán, mindkettőnk számára világos volt, hogy ennek így kell lennie. Nyilván ezt is megszenvedtem, de ez közel sem traumatizált annyira, mint a folyamatos vérszívással és egymás szemének kikaparásával járó szétválás. Tudtam, hogy a srác emlékeiben egy rendes csajként fogok megmaradni, és jó szívvel gondol vissza rám, míg az előző pasimmal még csak nem is köszönünk egymásnak az utcán...


Szóval az én tapasztalataim mások, de hát ahány ember, annyi lélek és annyi ízlés. :)

2022. szept. 16. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Egy csúnya szakítás miatt, amiben megaláztak, átvertek, földbe tiportak, az kivált egyfajta undort, bukás érzést, csalódottságot, és így az emberben automatikusan kialakul az, hogy távol akar lenni a másiktól és szabadulni tőle. Persze hogy könnyebb tovább lépni így, mint ellenkező esetben, amikor szeretet van mindkét fél irányából, de valami miatt nem működik, nem tudnak közös nevezőre jutni, megoldani a dolgot, és inkább a különválás mellett döntenek, mert úgy gondolják így lesz jobb mindenkinek.
2022. szept. 16. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ahol tudatosan átvertek, kihasználtak ott nem fogok tekintettel lenni a másik félre, orr legyen csak csúnya, a szemem elé ne kerüljön még egyszer. Ahol semmi olyan dolog nem történt ami bizalomvesztésre adna okot ott nagyon figyelek arra, hogy jó viszonyban váljunk el, hiszen szerettük egymást, de máshogy alakult.

Szóval a szándékosságot nem tűröm, akkor a szerelmem egyben az ellenségemmé válik és semmi jóra ne számítson tőlem.

2022. szept. 16. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

3

Ez így van, viszont a megaláztatás, a folyamatos konfliktus, a verbális vagy akár fizikai bántalmazás olyan traumákat okozhat, amik túlmutatnak a szakításból fakadó szomorúságon, és sokkal tovább elkísérik az embert, mint egy békés szétválás. Meglehet, hogy az adott személy már annyira nem hiányzik, de a sebek tovább gyógyulnak.

2022. szept. 16. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Egyik sem.
2022. szept. 16. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
30%

A csúnya szakítás jobb. Akkor egyből el van vágva minden visszaút és nincs utólagos megszépítés, reménykedés.

A "normális", "szép" szakítás ellenben borzalmas. Évekig ott marad az, hogy "azért nem lett nagyon elrontva" és évekig magyarázod magadnak, hogy talán még van visszaút....


Én éltem már át mindkettőt. A csúnya szakítás olyan, mint amikor töménytől rúgsz be: másnapos vagy kegyetlenül, de fél nap alatt túl vagy rajta. A szép szakítás meg olyan, mint amikor bort iszol: nem vagy effektíve a halálodon de 2-3 napig se vagy az igazi.

2022. szept. 16. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
14 év után úgy szakítottunk exemmel, hogy barátok maradunk, tartjuk a kapcsolatot mert azért nyilván érdekel minket egymás élete attól függetlenül, hogy nem működik a kapcsolat. Ez így ment 1 évig, aztán nekem lett új párom és mindenféle "szépet" kaptam tőle amikor a közös képünket meglátta. Szóval végső soron csúnya lett a vége és mindenhonnan letiltottam. Nekem jobb így.
2022. szept. 17. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A szép, kulturált szakítás!
2022. szept. 17. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!