Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Mennyi idő után fog elmúlni...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyi idő után fog elmúlni az az érzés, hogy szinte bármiről ő jut az eszembe és ettől szenvedek? Hogy tudnék ezen túljutni?

Figyelt kérdés

Nem volt hosszú kapcsolat, viszont én nagyon könnyen tudok belebonyolodni a másik emberbe.

Most az a periódus megy, hogy jaj víz, ő is szerette a vizet (most kisarkítom). Túl akarok ezen lépni, mert szerintem ő rövid időn belül túl lesz ezen az egészen. Szóval értelme sincs ezen rágódni.

Az is hozzátartozik, hogy nem nagyon hagyom magamnak megélni a veszteség érzését, csak párszor sírtam utána, de nem hagyom magamat ebbe belesüppedni, próbálom elterelni a figyelmemet azzal, hogy sokat dolgozom, eljárok otthonról, sportolok stb.


Van valami tanácsotok?


2022. nov. 1. 16:24
 1/6 anonim ***** válasza:

En meg 5 honap utan is sokszor tartok itt😅 vannak ilyen napjaim.

Ne nyomd el ezeket magadban, a siras jo. Csomo hormon felszabadul es hagyd megelni a fajdalmat, mert meg kell!

Az en exem is.. 2het se kellett neki, mar csajozott es elte a vilagat.

Szornyu erzes ez annak,aki igazan szerette a masikat.

2022. nov. 1. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha erőszakkal elnyomod az érzemeidet akkor tovább tart a szenvedés. Nyilván valamiért szakítottatok és jó és rossz érzések egyaránt megjelennek ilyenkor ha engeded, akkor megkönnyebbülsz. A gyász egy természetes folyamat.
2022. nov. 1. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Igazából a harag ami nagyon fel tud jönni, azt próbálom szerintem elnyomni, mert teljesen indokolatlan, értelmetlen a saját napomat cseszem el vele. Felesleges haragudnom a srácra, mert hozott egy döntést, amit megértek (olyan dolgokat hozok fel benne, amit szeretne maga mögött hagyni a családi minták miatt), persze lehet, hogy ez meg egy ilyen kettős dolog, hogy magamra is szörnyen dühös vagyok, mert úgy érzem hogy én vagyok a hiba.


Lehet közrejátszik, hogy sok haláleset volt a családban az elmúlt pár évben, és úgy érzem, hogy azokat nem tudtam még elgyászolni, mert "mindig volt valami", ami általában azt jelentette, hogy újabb krízis, újabb halál.

2022. nov. 1. 18:19
 4/6 anonim ***** válasza:
Olyan nincs, hogy felesleges haragudnom. Tudatosítsd magadban, hogy ezt érzem, szabad érezni a haragot. Más dolog nincs vele csak azt mondom, hogy haragszom és talán szép lassan rájövök az okára. Például, hogy a harag mögött milyen szükséglet van. Vagy a harag mögött van e más érzés? Mire lett volna szükségem, amit az ő elvesztésével nem kapok meg? Miért érzed magad hibásnak?
2022. nov. 2. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Szerintem a fájdalom, szomorúság és a veszteség érzése. Ezeket nem tudom odaengedni (itt jön az az elhárítás hogy "minek rinyálni"), és egyszerűbb a harag mögé elrejteni.

Hibásnak érzem magamat, mert nem működött. Pedig mondta, hogy ez teljesen rajta csúszott el, de annyi mindent mondott (alapból úgy kezdtük hogy elmondta hogy nem biztos hogy akar kapcsolatot), hogy miért, hogy úgy érzem ez nem csak róla szól, hanem rólam is. Hogy ha nem olyan vagyok, amilyen akkor lehet hogy akart volna. Nagyon leegyszerűsítve: el lettem utasítva, tehát én vagyok a sz_r.

2022. nov. 7. 13:12
 6/6 anonim ***** válasza:

Nagyon leegyszerűsítve nem lettél elutasítva.(àltala nem) Hiszen te magad írtad, hogy úgy kezdődött, hogy nem biztos, hogy akar kapcsolatot.

-Ha nem olyan vagyok amilyen... tehát azt gondolod magadról, hogy úgy ahogy vagy nem vagy elfogadható, és ha nem idomulsz, alkalmazkodsz hozzá, akkor szarnak érzed magad. Érdemes olvasgatni a NAG-ról (Negatív Automatikus Gondolatok) és a Maladaptiv sémákról,- ha érdekel.

Ez egy önmunka (kognitív terápia) és itt nem kell rá válaszolnod. A legjobbakat kívánom, remélem megtalálod a válaszaidat.

2022. nov. 7. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!