Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Miért van az, hogy olyan,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért van az, hogy olyan, mintha egy percre sem emlékeznek a 4 éves kapcsolatomból?

Figyelt kérdés

4 hónapja szakítottunk, azt megertem, hogy már első hónap eltelte után mégcsak rá sem gondoltam az exemre, mert ezt a ragaszkodásból álló erőltetett dolgot jó volt elengedni + szabadnak lenni, de az miért van, hogy akár 2 percrt is nagyon nehéz felidéznem a 4 évből és már olyan, mintha nem is ismerném, de néha még a kinézete is nehezen ugrik be.


Első szakításom, szval nem tudom hogy ez átlagban így megy-e. Lehet hozzatesz ehhez valamit, hogy kellemetlen volt vele lenni alapból?



2022. nov. 12. 23:04
 1/9 anonim ***** válasza:
12%

Kellemetlen volt vele lenni, de:


1. mégis vele jöttél össze,

2. 4 évig bírtad mellette.


No, akkor ez csak egy újabb fejezete a nők csodálatos választási képességének.

2022. nov. 12. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
1: az megvan, hogy a kérdező simán lehet férfi is?
2022. nov. 12. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

De jó, hogy nem ez volt a lényeg és egyből belém kötsz. Gondolom a kutyának sem kellesz és ezt valahol ki kell adnod magadból, de elnézem neked, ne aggódj, habár értem az okát a problémádnak.


Tisztázzuk: 4 évig voltam vele

2 év után szakítani akartam, de fuggtem tőle nagyon és az mellett döntöttem végül, hogy helyre hozom a dolgokat ahelyett hogy eldobnám


1,5 évig tűrhető volt minden, de éreztem, hogy teljes mégsem.


Fel évet pedig azzal töltöttem, hogy ismét helyre próbáltam hozni mindent és próbáltam ignoralni a tényt hogy nem jó ez az egész és fuggtem is tőle + ő tapadt rám addig amíg erőt nem vettem magamon hogy lerazzam minden áron. Utólag jöttem rá hogy ez távolról sem volt szerelem csak ragaszkodás és fellángolas és hogy mennyire kellemetlen volt a nagy része, amin én próbáltam mindig túllépni

2022. nov. 12. 23:25
 4/9 A kérdező kommentje:
Lány vagyok és neki csak az számít, hogy valaki olyannal mérje össze mindenképpen akinek nincs, mert bizonyára akinek van azzal szemben kicsi neki. De nézne inkább a saját életébe ehelyett👀
2022. nov. 12. 23:27
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Azt gondolom, hogy barokkos túlzás lehet, 4 évet biztosan nem törölt az agyad, az tejesen más kérdés, hogy 4 hónap után már nem gondolsz rá, főleg, ha alapból is rossz volt vele. Ha ez valódi érzés nem ártana pszichológus, mert valószínűleg traumákat rejtegetsz ezzel.
2022. nov. 12. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Lehet nem felejtettem el az egészet, de olyan mintha már nagyon mélyen lenne minden és felidézni is nehéz bármit
2022. nov. 12. 23:30
 7/9 anonim ***** válasza:

A legtöbb emlékünknek birtokában vagyunk és csak egy apró dolog is elég hozzá, hogy újra eszedbe jusson. Például közös karácsonyra és közös születésnapra biztos emlékszel vagy valami ilyen dolgokra. A hétköznapok is azért olyanok, mint amilyenek, mert az egyik jön a másik után és kb minden ugyan az, akinek nem változatos. Erre mondják, hogy szürke hétköznapok.. kb ez is közre játszhat. De szerintem inkább a felejtés azon szakaszában vagy, hogy nem akarsz rá emlékezni és nem akarod beárnyékolja a napjaid.


Amúgy miért volt rossz a kapcsolat?

2022. nov. 12. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Kicsivel több mint 1 éves kapcsolat, és így 8 hónap után már nem emlékszem a vezetéknevére és a születési dátumára sem.

Nincs semmilyen social media-m, szóval az interneten sehogy sem tudnék rákeresni, mert bármennyire is gáz, kajak nem tudom megmondani a vezetéknevét az exbarátnőmnek.


Hozzáteszem ő volt az egyetlen akinél ez előfordult. Jó a memóriám, sajnos vagy nem sajnos sok olyan dologra is emlékszem amire egyébként nem kellene.

Akkor miért jártam így mégis ezzel az exemmel?

Fene tudja, vlsz. az is nagyban hozzájárult, hogy a végé felé már egy rohadt nagy teher volt számomra a kapcsolatunk. Mikor találkozni kellett szó szerint mintha a fogamat húzták volna. Olyan szinten semlegessé vált a lénye, hogy a szakítást is elintéztem egy telefonnal.

Pedig a korábbi kapcsolataimban mindig megviselt a szakítás. Akivel pl. 4 évig együtt voltam, miatta szakítás után még pszichológushoz is jártam, és bő 3 hónapig szedtem benzodiazepint, hogy lássak valami pozitívat is az életben.

Szóval nem vagy egyedül ezzel, és nagy eséllyel azért jutottál idáig, mert az exed csak közömbösséget váltott ki belőled a kapcsolatotok vége felé.

2022. nov. 12. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Különös dologkra képes az agyunk.

Én úgy gondolom,(tapasztalataim szerint) hogy egy idő után "tehermentesít".

Ez most lehet hogy hülyén hangzik de amikor nagyon stresszes időszakom van,hamarabb elfelejtek dolgokat,olyan mintha segítene hamarabb túllendülni a kellemetlenebb dolgokot.

Remélem valaki érti hogy mire gondoltam.. :D ha nem,akkor sajnálom.

2022. nov. 13. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!