Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Aki egy szakítás után pszichol...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Aki egy szakítás után pszichológushoz fordult, hogyan segített neki feldolgozni hogy tovább tudjon lépni? Milyen módszerekkel, vagy mire jöttetek rá közben ami segített elengedni?

Figyelt kérdés
2022. dec. 22. 13:03
 1/7 anonim ***** válasza:
Minek a kérdés? Menj el és megtudod.
2022. dec. 22. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
26%
Egyszeru, rosszul valasztottal, ha szakitas lett a vege. A rossz valasztas pedig a multadban gyokeredzik. Ahogy kiderul es tudatos leszel a multadra, te is ra fogsz jonni, hogy hol hibaztal es miert volt eleve eselytelen belekezdeni, mert boritekolhato volt, hogy nem lesz jo. Mindenkinek mas a multja, tehat nincs varazsrecept. A pszichologus kerdesekkel iranyit.
2022. dec. 22. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
86%
Önbizalomhiány. Szeretethiány. Bizonytalanság. Rossz konfliktuskezelés és kommunikáció. Csak néhány a sokból. Dehát ahány ember annyi féle köpeny. Valaki egyszerűen csak utál egyedül lenni, utálja a változást és a háta közepére kívánja a mai világot.
2022. dec. 22. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
89%
Nem pszichológus mondta, magamtól jöttem rá, hogy akibe beleszerettem, az csak az én fejemben létezik, ő pedig ettől nagyon-nagyon távol áll, csak hagyta, hogy azt lássam benne.
2022. dec. 22. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, de ezek inkább csak magyarázatot adnak a rossz választásra, vagy hogy miért nem működött. Ez abban segíthet, hogy legközelebb tudatosan talán jobban válassz, vagy megérteni miért tetted, de a szakítás feldolgozásában hogyan, mivel tud/tudott segíteni?
2022. dec. 22. 15:59
 6/7 anonim ***** válasza:
Fizess be egy wellnesshétvégére. Most erre mit lehet mondani?
2022. dec. 22. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Sziasztok, járok terápiába. Nem konkrétan a szakítás miatt mentem, hanem más, régebbről gyökerező problémáim voltak, amik az előző párkapcsolatban csak romlottak. Nagyon sok alkalmat szántunk az exemmel való kapcsolatomra is. Nem a szakítást kellett feldolgoznom, hanem az önértékelésem rendberakni, ami kvázi megsemmisült.

Lehet furcsán hangzik,de rájöttem, hogy nem az ő hiánya fájt, hanem a magamé. Hogy már csak nézője vagyok az életemnek.

A szakítás feldolgozása kicsit olyan, mint egy gyászmunka: elvesztettük a párunkkal együtt azt a jövőképet is,amit a szívünk mélyén elképzeltünk vele. Ahány szakember, annyiféle módszer van. Nekem az segített, hogy felhívta a figyelmet, azokra az értékeimre, amiket már szinte elfelejtettem, írtam is levelet korábbi önmagamnak stb. Pár ülés elegendő lehet neked is,ha nincs más problémád , csak nyerhetsz. BUÉK! :)

2023. jan. 2. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!