Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Ezt egyedül is fel tudom...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ezt egyedül is fel tudom dolgozni majd, vagy érdemes pszichológushoz menni?

Figyelt kérdés

Szóval van egy lány, akivel még én szakítottam, olyan 5 hónapja. Akkor azt éreztem, hogy semmi sem működik már köztünk (sok veszekedés, szerelem elmúlása) és ez az egyetlen jó megoldás. Pár hétig azután tényleg jól is voltam még meg is lepődtem, hogy milyen jól viselem (kicsit több, mint 2 éves kapcsolat). Aztán egy bulin random ő is ott volt és láttam, ahogy mással kavargatott. Ott eltört bennem valami és azóta nem látom olyan tisztán a dolgokat, mint a szakításkor.

Lényegében az a legrosszabb, hogy azt érzem, hogy sosem fogok már ilyen szép lányt találni. És ne értsetek félre, a belső nekem is fontosabb, emiatt is szakítottam, de mégis valahogy mostanra ez az egyetelen dolog, ami nem hagy nyugodni. Szóval ha most ránéznék és nem tetszene, akkor valószínűleg már túl lennék rajta, de így nem tudok. És ilyen mentális állapotban ismerkedni sem akarok, mert egyáltalán nem érzem magamat stabilnak egy kapcsolatra.


Exem azóta boldog egy új párkapcsolatban én pedig rettentően szánalmasnak érzem magamat, hogy szakítok, aztán pedig itt szenvedek és nem tudok továbblépni. Bocsi, hogy hosszú lett, de ez alapján van értelme szerintetek pszichológushoz menni, hogy segítsen a továbblépésben?


20/F



2023. jan. 31. 12:57
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
81%
Menj el pszichológushoz. A test ami fogvatart téged, a látvány, rosszabb mintha a benső fogna meg, valahogy a testtől sokkal nehezebb szabadulni mint egy nagyon szimpatikus bensőtől.
2023. jan. 31. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
83%
Van értelme persze, de ő csak tanácsot ad, meghallgat neked kell gürizned, hogy elhaványuljon ez az érzés.
2023. jan. 31. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
45%
Igen ez mindig igy van, a ferfi elobb boldog, hogy vegre a szabad, mig a no sir a parnajaba, aztan ahogy az ido telik a no ujra kivirul es a ferfi rajon, hogy megsem kellett volna elengedni a not. Mit parazol azon, hogy mar nem lesz olyan szep baratnod, mint o, ha nem ertettetek meg egymast?
2023. jan. 31. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
75%

Ha tisztában vagy vele hogy a belső értékei alapján nem ő az aki hozzád való (ezért is történt meg a szakítás) akkor ami benned maradt az csak a birtoklás. Láttad hogy mással kavart, ez zavart meg.

Az a bajod, hogy nem te "birtoklod".

Ez sarkítva olyan mint az állati világban, amikor a hímek birtokolni akarják a nőstény egyedeket.

Te már eljutottál addig hogy felismerted, hogy nem illetek össze, de birtoklási vágy még benned maradt (mert szép a nő). Valószínűleg az agyad idealizálja is a csajt, pedig a szíved mélyén tudod hogy nem volt jó vele a kapcsolat. Valahogy ezen a ponton megrekedtél.

Ha egyedül nem tudsz ezen túllépni, akkor tényleg segíthet egy pszichológus. Kielemezhetitek hogy miért akarod azt az embert magad mellett tudni akivel valójában nem is vagy elégedett (a belső tulajdonságaival).

2023. jan. 31. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
0%
20 éves férfiak közül senki nem élt túl meg szakítàst🙄
2023. jan. 31. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
23%
Hat sokat fogsz meg szenvedni. Ahogy oregedsz, egyre kevesbe leszel kelendo, a fiatal es szep nok egyre tavolodnak majd. Es ha meg is kapsz egyet, feltekenyseg, szorongas lesz, elcezni sem tudod majd. Aztan ha megvaltozik, szules, oegedes miatt, attol is kibuksz. Guminot javaslok. Az orokke gyonyoru marad.
2023. jan. 31. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Akik rendesen válaszoltak a kérdésemre azoknak köszönöm!


#6 Ha olyan lennék, mint amilyennek te leírsz, akkor még együtt lennék az exemmel. Egyáltalán nem csak a külsőség számít.

2023. jan. 31. 15:37
 8/16 anonim ***** válasza:
34%

"legrosszabb, hogy azt érzem, hogy sosem fogok már ilyen szép lányt találni. És ne értsetek félre, a belső nekem is fontosabb, emiatt is szakítottam, de mégis valahogy mostanra ez az egyetelen dolog, ami nem hagy nyugodni."


De, szerintem meg pont az van amit irtam. A belso fontosabb dumaddal csak magad gyozkodod mert ez a tarsadalmilag elfogadott szoveg. Ugyanakkor vilagosan leirod a valosagot, hogy neked a kulso a fontos. Most fosol hogy csak rondabb nok jutnak...haha

2023. jan. 31. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
49%

Ja, szerintem is ez a bajod, vele is a külseje miatt jöttél össze és maradtál volna csak hát inkább leléptél.

Most meg be vagy tojva, hogy tőle szebb külsőre nem akad. 🤡

2023. jan. 31. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

#8 Talán nem foglak tudni meggyőzni arról, hogy tévedsz, vagy elhiszed nekem vagy nem. Azért mert az exem külsejét nehezen tudom elfelejteni, még nem jelenti azt, hogy az a fontosabb nekem, benne szimplán csak az fogott meg jobban. Abban a részében úgymond sosem csalódtam, talán emiatt nehéz elengednem (azt a részét).

Mi fenéért győzködném magamat ezzel a belső a fontosabb dumával? Meg ha a külső lenne a fontosabb akkor azt egy anonim oldalon meg önmagamnak miért ne vallanám be? Főleg úgy, hogy lelkileg szarul vagyok és megoldást keresek.


#9 Ez meg nettó hülyeség, amit összehordtál, ha valakivel a külseje miatt vagy együtt, akkor max akkor szakítanál vele, ha megunnád/jönne egy jobb.

2023. jan. 31. 19:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!