Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ezzel én tudok valamit kezdeni...

Ezzel én tudok valamit kezdeni egyedül?

Figyelt kérdés

Bocsi, ha nem jó kategória, és azért is, ha túl hosszú lesz a kérdésem.

Az a problémám, hogy több olyan dolog történt kisebb koromban, amit a mai napig nem tudtam feldolgozni, ha bármelyik valaha szóbajön akkor mindig elkap egy sírógörcs. Szinte mindenen sírok ( ha ideges vagyok, ha kiabálnak velem, ha egy számomra rosszabb téma jön elő, de ha valaki kedves velem, akkor is) mindent magamra veszek, borzalmasan szorongok, és lassan 2 éve annak, hogy OCD-m van, ami szintén szorongásban tart minden nap. Ha valakivel, valakikkel beszélgetek, akkor utána ugyanazt a beszélgetést játszom vissza a fejemben újra és újra, hogy biztos nem mondtam -e butaságot.. Mi van, ha ezt meg azt gondolnak rólam.. stb Meg ilyesmi dolgok. Pszichológushoz nem tudok járni, mégpedig azért, mert a szüleim nem akarnak azért fizetni, hogy valakivel beszélgessek.. (Ezt én mondjuk butaságnak tartom.. Mármint ezt a felfogást). Tudom, hogy van valamilyen támogatott(?) vagy milyen pszichológusi rész is, de az sem kerülhet szóba egyelőre..:/ A kérdésem a következő: Képes lehet arra valaki, hogy önmagát lelkileg “meggyógyítsa”? Vagy ez csak pszichológussal menne? Olvastam arról is, hogy ha ezek ki vannak adva magunkból pl egy naplóírás által, akkor az is segíthet. Volt már valaki hasonló helyzetben? Mit tudnék tenni? Nem akarok ilyen stresszesen-szorongósan élni:/


17l



2022. júl. 13. 20:04
 1/3 anonim ***** válasza:
0%
Te ezeket magadon diagnosztizáltad akkor? Minden kamasznak vannak problémái, ez normális és nem kell hozzá pszichológus. Hallgass a szüleidre és ne éld bele magadat ebbe a betegségbe, hanem tanulj rendesen, szerezz egy jó szakmát, egy dolgos férjet és minden rendben lesz.
2022. júl. 13. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
75%

Hát az a nagy helyzet, hogy én jóval többet tudok az OCD-ről mint szeretnék tudni. Ha azt veszem tönkretett az eddigi 29 évemből 14-15 évet.


Nem akarlak elkeseríteni, de sajnos úgymond még enyhébb szinten vagy, ha igazán bedurvul az nem ilyen sajnos. Én tavaly év végén, idén év elején nem álltam messze attól, hogy elköszönjek a világtól. Csak nem volt hozzá merszem.


Na jó de nézzük másik oldalról: meggyógyulni önmagában nem nagyon lehet, csak folyamatosan harcolni. Nekem is vannak jobb és rosszabb időszakaim, most szerencsére épp jobb időszak van. Ha gondolod beszélhetünk róla itt privátban vagy mailben, de van egy FB csoport is amit tudok ajánlani, OCD-seknek, én is tagja vagyok.

Viszont pár apróság ami segíthet: Stresz: Legnagyobb ellenség, ráadásul öngerjesztő, stressz felerősíti az OCD-t, ettől meg még több stressz jön..., fáradtság szintén hajlamos erre, szóval mindig pihend ki magad. Másik oldalról viszont ahogy észrevettem pozitív dolgokkal lehet úgymond védekezni, egyrészt mindig kellenek apró örömök akár este egy jó film vagy finom vacsi, a lényeg hogy tegyél jó dolgokat magad elé amit mindig várhatsz és jó érzéssel tölt el. A másik pedig drasztikusabb de néha segít, ha önmaga ellen fordítod az OCD-t, gyárts szabályokat, pl naponta csak kétszer szabad gondolnod a dolgokra, vagy csak adott idpőpntban. Ez már eléggé olyan rossza állapotnál előhozott taktika de néha segít hogy legalább ne órákon keresztül csak perceken keresztül elgyen rajtad urrá.

2022. júl. 13. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Javult v mit a helyzeted?
2022. aug. 3. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!