Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Hogy enyhítsem a fájdalmamat,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy enyhítsem a fájdalmamat, ha tudom, hogy így a legjobb?

Figyelt kérdés

Egy tizenkét év után lezárt párkapcsolatból kerültem egy hirtelen villámcsapásként érkező "kapcsolatba" egy olyan férfival, akinek minden dolga figyelmeztető jel volt, és amiről jó magam is tudtam.

Amit tudni kell: 15 évvel idősebb nálam, egy teljesen más országban él, nincs gyereke, soha nem volt nős, a leghosszabb kapcsolata egy évig tartott. A munkáját tekintve éjszaka dolgozott, nappal pedig aludt, tehát teljesen fordított életet éltünk, még is fél éven át tartott köztünk a dolog, és próbáltuk a legjobbat kihozni belőle. Tudtuk, tudtam mindvégig, hogy nagy áldozatokat kellene hoznunk (leginkább nekem), hogy ez működjön. De én eljatszottam a gondolattal, hogy megteszek mindent, holott az eszem tudta, hiába költöznék ki hozzá, a dolog vége ugyanez lenne, mert nem elég a korkülönbség, előbb utóbb kijöttek volna egyéb problémák is. Aztán két hete a férfi egy találkozó után (ami nagyon kellemesen telt, jól éreztük magunkat), megváltoztatva kommunikációját facetimeon szakított velem. A fenti problémákat egybevetve elmondta, hogy nincs jövőnk együtt. Nekem és neki is egy olyan személy kell, aki hasonló életet él, egymáshoz közel. Csalódott voltam rettentően, hogy miért nem akkor mondta el ezeket az érzéseket, amikor együtt voltunk, amikor tudhattam volna, hogy akkor látom őt utoljára. Sokként ért és azóta se tudok magamhoz térni. Elmondta, hogyha tovább húzzuk ezt csak még jobban fog fájni, de ennyi idő után is úgy fáj, hogy előre félek mi lesz velem, ha mással kerülök kapcsolatba a későbbiekben.

Jól tudom, hogy azért viselem ilyen nehezen mert 12,5 év után most vagyok teljesen egyedül és úgy érzem senkit nem érdeklek. Hogy lendítsem túl magam ezen? Hogy álljak hozzá lazábban az emberekhez, hogy ne bolonduljak teljesen bele valakibe nagyon rövid idő után. Alapjában véve pont a csalódások miatt, mindig elrejtettem az érzéseimet, sosem tartottam magam soknak, egyszerűen csak törődtem az emberekkel, nagyrészt halkan, hogy ne ijesszem el őket. Emiatt még akkor is, ha én vetettem véget egy-egy kapcsolatnak, mindig fizikai fájdalmaim lettek az emberek elvesztése miatt. Tudom, hogy ez a távkapcsolat sem tett jót nekem. Eddig csak ok nélkül nem éreztem magam éhesnek, hirtelen leadtam öt kilót, állandóan ezen kattogtam, de most hogy vége csak még rosszabb és szó szerint fáj a testemben élni.

Ki hogyan éli meg ezeket és mit csináltok, hogy jobb legyen? Hogy a jövőben ne történjen ilyen?



2023. ápr. 3. 09:25
 1/2 anonim ***** válasza:
Nem tudok sok biztatót írni, de idővel jobb lesz. Hasonló a helyzetem, csak én még férjnél vagyok, és így szerettem bele valakibe. Már fél éve, hogy mindennek vége, de még nem vagyok túl rajta. Igaz nekem annyiból nehezebb, hogy hetente egyszer látnom kell. Lefogytam 12 kg-ot, hónapokig nem tudtam enni és aludni is csak altatóval. Most már kicsit jobb, de még nem látom hogy mikorra jövök helyre. Pszichológushoz járok, sok mindenre rájöttem és kimondtam azóta ami segített, hogy ésszel nézzem, de még mindig fáj.
2023. ápr. 3. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
A probléma az, hogy te az előző kapcsolatod után sem végezted el a gyászmunkát és egyből beleugrottál inkább egy értelmetlen kapcsolatba, csak, hogy ne kelljen egyedül lenned és szembenézni a fájdalommal. Ezt most duplán kell elvégezned. Hidd el, ezt nem lehet megúszni. Valószínűleg te is tudtad, hogy ennek a kapcsolatnak nincs értelme, csak jobban esett homokba dugni a fejed, mint szembenézni az egyedülléttel. Ha egyedül nem megy, segítséget kérhetsz pszichológustól.
2023. ápr. 3. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!