Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Akkor ez most kapcsolat vagy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Akkor ez most kapcsolat vagy barátság extrákkal volt?

Figyelt kérdés

Megismerkedtem egy sráccal hónapokkal ezelőtt.Mindketten egy mérgező kapcsolatból szabadultunk.Végül elkezdtünk egymásnak tetszeni,sőt sokkal többet érezni,mint barátság.Úgy voltunk vele,hogy majd akkor jövünk össze,ha találkozunk ,de végül még találkozás előtt “online kapcsolatban voltunk”.

Nem mondtuk ki,hogy ez kapcsolat ,de nagyon úgy viselkedtünk mint egy pár,éjjeleket és nappalokat átbeszéltük,állandóan videochateltünk,mindent megosztottunk egymással,hogy ki merre jár,sőt egymás barátai is tudtak rólunk.Nem egyszer mondtuk ki,hogy szeretjük egymást.

Végül rengeteg volt a veszekedés,mert én állítólag “félre értettem és magamnak köszönhetem az érzéseimet.”

Konkrétan azt mondta,hogy túl gyors ez a tempó és azt kérte hagyjam békén,miután lelkibántalmazónak hívtam.

Most akkor ez szerelem volt,kapcsolat vagy mi?



2023. máj. 23. 09:07
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:
100%

Tisztázzuk a definíciókat!


Párkapcsolat: egy szerelmen, és a két fél kölcsönös akaratán alapuló kapcsolati forma.


Barátság extrákkal: alapjában véve barátok vagytok, a barátság minden főbb jellemzőjével, de visztek bele olyasmi elemeket, amiket csak párkapcsolatban szokás. Ez legtöbbször szex szokott lenni, de jelenthet mást is az extra: randit, csókolózást, összebújást. Fontos, hogy ebben a kapcsolati formában nincs szerelem.


Szexbarátság: kicsit hasonlít az előzőhöz, de itt a baráti elemek háttérbe szorulnak, a lényeg a szexualitáson van.


Szexpartner: hasonlít a szexbarátsághoz, még kevesebb baráti elemmel, gyakorlatilag csak a szexre összpontosul az egész.


A leírtak alapján egyik sem passzol rátok. Barátság extrákkal lehetne, ha a barátság része tényleg meg volt, nem volt szerelem egyik részről sem, és voltak extrák. Nekem az jön le, hogy te szerelmes voltál, így sem ez, sem a szexbarátság, sem a szexpartner nem illik a helyzetedre. Kapcsolat meg azért nem lehet, mert ahhoz ez még túl erőtlen volt, és mert ő elzárkózott ettől.

De nem kell mindent megnevezni, kategorizálni. Ez egy ismerkedési fázis volt, ahol alakulóban volt valami, amiből talán kapcsolat lehetett volna, ha mindketten azt akarjátok, és úgy alakítjátok.


De nekem itt van pár furcsaság.

Miért volt rengeteg veszekedés? Ez ugyanis alá tudja ásni az alakuló kapcsolatot.

Ha annyira harmonikus volt a viszonyotok, akkor hogyan sikerült mégis ennyire félreérteni?

Ha annyira harmonikus volt a viszonyotok, akkor mitől féltetek?

Ha a tempóval volt a probléma, akkor azt miért nem tudtátok megbeszélni?

És ami ledöbbentett: miért tartottad lelki bántalmazónak? Tényleg az volt? Vagy csak rágalom? Ha tényleg az volt, akkor miért problémázol azon, hogy vége lett? Ha meg nem volt az, akkor miért mondtad azt?

És mi az, hogy a barátnődnek azt írta, hogy barátság extrákkal? Mi köze a barátnődhöz? A flörtölés pedig nem barátság extrákkal. A flörtölés egy ismerkedési forma.

De a múltat már nem tudod megváltoztatni. A leírtak alapján nekem ez nem tűnt egy működőképes, menthető kapcsolatnak. Elkezdtetek ismerkedni, tetszettetek egymásnak, talán még néhány közös dolgotok is volt, de túl sok ellentét volt köztetek, és mindketteten tele voltatok sérülésekkel, amikor ebbe belekezdtetek. Ne a múlton rágódj, és ha ez tényleg egy bántalmazó kapcsolat volt, akkor meg főleg ne azon gondolkozz, hogy hogyan lehetett volna ezt tovább húzni. A jövőben pedig legyen előtted egy hatalmas nagy stop-tábla, ha a kiszemelted bántalmazó, vagy ha egyszerűen csak nem működnek a dolgok.

2023. máj. 24. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!