Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Miért problémaként tekintünk...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért problémaként tekintünk arra, ha valaki rájön, hogy nem talál nálunk jobbat?

Figyelt kérdés
Ha valaki szakít a párjával majd idővel rájön, hogy mégis az exe az igazi. Hiányzik neki, nem váltak el rosszban, rájön, hogy ő az akit igazán szeret és aki a legjobban passzol hozzá. Miért baj ez ha valaki erre utólag jön rá? Nem mindenkinek volt már 5-6 kapcsolata, fiataloknál ez szerintem természetes is lehet. Csak kiváncsiságból.

2023. júl. 13. 13:13
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
73%
Mert nehéz belátni, hogy nem vagyunk tökéletesek, néha hibázunk, tévedünk és jó lenne helyrehozni. Én ilyen kapcsolatban vagyok, szakítás után évekkel tudatosult, hogy a másik volt a legjobb az életemben. Szerencsére benne is.
2023. júl. 13. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
83%

Mert "utólag már sopánkodni kár."

Egyébként meg a "nem találok nálad jobat" abszolút nem pozitív jelző, ugyanis ez önmagában még nem jelenti azt, hogy a másik jó vagy hogy a kapcsolat jó lett volna. A legkézenfekvőbb üzenete ennek a kijelentésnek az, hogy "próbálnám én, de nincs más" ami a "ha nincs ló, jó a szamár is" felfogáshoz áll a legközelebb. Az meg kimondottan degradáló, azt üzeni, hogy csak azért van vele, mert nincs jobb, egyedül meg nem akar lenni.

2023. júl. 13. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
De általában az a fél, aki visszajönne az nem így szokta érezni, ők általában inkább megbánást éreznek vagy, hogy pont az a fél a “ló” a hasonlatból. Ha tényleg valósak az érzéseik.
2023. júl. 13. 13:43
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Hát ezt én sosem éreztem. Az első exem mondta, hogy majd akkor jövök rá, hogy vele kellett volna maradnom, ha a biztosat fogom keresni (mert akkor 18 évesen élni bulizni akartam amiben ő korlátozott). 10 éve lett vége. Olyan 20 éves voltam, amikor a biztosat kerestem, nem egyből jött össze, 26 évesen találtam meg a társam. Egy pillanatra sem bántam meg, hogy az elsőt kib.asztam, a Föld összes emberével előbb lennék kapcsolatban, mint vele :D


Szerintem nem jön senki erre rá, csak éppen magányos és a legkevésbé rossz kapcsolatára gondol, hogy vele jó lett volna maradni.

2023. júl. 13. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem rossz megfogalmazás ez a ló meg szamár eset. Adott esetben pl. nem voltak súlyos gondok, csak épp nem tudták kezelni a felek a felmerülő helyzeteket. Időközben mindketten fejlődtek és bár próbáltak túllépni a másikon, ez nem sikerült, mindenki más csak pótlék volt. Ha mindkét fél hosszú időn át is visszavágyik a másikhoz, akkor érdemes újra megpróbálni.
2023. júl. 13. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Én egyedül a te esetedből nem következtetnék erre, plusz fontos eleme ennek, hogy jóban váljanak el. Nekem volt olyan is akivel nem jönnék össze újra de olyan is akivel újra összejöttem volna.
2023. júl. 13. 14:03
 7/15 A kérdező kommentje:
5-ös, én is nagyjából egyet értek ezzel. Persze kíváncsi vagyok még ki hogy vélekedik erről.
2023. júl. 13. 14:04
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
4: nekem az a kapcsolatom, amibe visszavágytam, nem a legkevésbé rossz volt, hanem tényleg jó volt, abban éreztem magam teljesnek és miután újrakezdtük, visszajött ez az érzés. Nekem utána mondjuk nem is lett senkim, mert mindenkit hozzá mértem és senki nem volt elég jó. Neki lett két kapcsolata is, de összemérve a miénkkel egyik sem volt olyan. A másodikkal szakított is, amikor újra felbukkantam az életében.
2023. júl. 13. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudnék így újrakezdeni. Mindig arra gondolnék, hogy jön valaki jobb, és megint én kerülök lapátra. Bizalom nélkül meg nem ér semmit.

Aki meg azért dob el egy jó kapcsolatot, mert azt hiszi, hogy jut/jár neki mégjobb, az megint csak nem kéne újra. Ezek szerint nem vagyok elég jó, valami hiányzott.

2023. júl. 13. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Több baj is van ezzel.

Aki szeret, az nem hagy el. Ha már egyszer elhagyott az illető, akkor egészen biztosan nem szeret. Én nem szeretnék olyan emberrel együtt lenni, családot alapítani, aki nem szeret engem.

Persze ha elhagytak, akkor jó benne hinni, hogy majd rájön a másik, hogy mégiscsak te vagy az igazi és senki más nem kell. És nagyon katarktikus ezt hallani, amikor épp belepusztulsz a másik hiányába. Csakhogy ezeknek a nagyjeleneteknek szinte mindig a szexhiány áll a hátterében.

A másik nagy baj ezzel, hogy kinyírja az exkluzivitást. (Egyébként ez a gond a gyakori partnerváltással is) A szexualitás két ember közötti nagyon bizalmas kapcsolódás kiteljesedése. Vagy legalábbis annak kellene lennie. Egy különleges kapocs, amit nem élsz meg akárkivel. De ha rajtad kívül még bedugta X nőbe/beleült X farokba, akkor csak egy vagy a sok közül és nem te vagy Az Egy.

2023. júl. 13. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!