Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Az ilyen emberek, hogy számolj...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az ilyen emberek, hogy számolják ki az agyukban azt, hogy ők az áldozatok?

Figyelt kérdés

Az történt, hogy pár hónapja szakított velem az ex barátnőm, ő(21) és én(26) csak 4 és fél hónapig voltunk együtt, minden nagyon gyorsan kezdődött, és igazából szinte a végéig tökéletes is volt. Nekem volt már pár kapcsolatom, komoly meg komolytalanabb is, de sosem volt még ennyire ígéretes valami vagy hogy azt éreztem volna, hogy mennyire összepasszolunk. Külsőre is, személyiségre is, én előtte már jó ideje szingli voltam, egyszerűen senki sem fogott meg, pár randi után mindig tovább léptem mert éreztem, hogy ez nem az amit keresek. Vele más volt, nagyon szerelmes lett belém (meglepően hirtelen) hamar bemutatott a barátainak, az apjának, igazából ők is csak azt mondták, hogy mi mennyire összeillünk, és hogy végre az exem megtalálta akit keresett blablabla, nem ragozom tovább, a szex is fenomenális volt (igaz ő kis tapasztalatlannak tűnt), állandóan csináltuk, mindenhol, szenvedélyes volt az egész kapcsolat. Az egyik kis kcsög barátnője még tömte is fejét, hogy itt valami biztos nem stimmel velem, mert annyira olyan vagyok amilyet ő keres, f'ckboy vagyok csak, biztos hazudozok mindenről és majd meglátja úgyis meg fogom csalni stb stb.


De azért romantikus is volt, törődtem vele mert sokszor nagyon elveszettnek tűnt, egyszerűen látszott rajta, hogy vágyik rá hogy foglalkozzak vele, nagyon ragaszkodó aranyos volt, próbáltam mélyebben is megismerni de valamiért ezt sosem hagyta igazán, utólag az a furcsa, hogy ő szinte alig kérdezett rólam, a múltamról stb. Minden nagyon jól alakult, igazából sosem vitáztunk, segítettem neki nagyon sok mindenben, támogattam akkor is amikor műtötték, nekem bejött ez, hogy fiatalabb de nem tűnt éretlennek. Úgy éreztem tök jó a dinamika köztünk, jók a szerepek. Na egyszercsak elkezdett furcsán viselkedni, elhúzódott azt éreztem... hogy nem kíváncsi rám. Ez tartott kb 2 hétig mire közölte, hogy nem bírja ezt tovább és szakítani akar. Engem ez a semmiből ért, konkrétan semmit sem tudott mondani miért teszi. És én sem tudtam, egyszerűen okot sem adtam rá neki, és ideje se lett volna ilyen hamar kiábrándulni belőlem, ha ennyire nem illetünk volna össze, össze se jöttünk volna, semmi logikát nem találtam, nem értettem. Sehogy sem tudtam hatni rá, hideg lett, és mintha minden érzelmét elvágták volna.


Persze utána még párszor kerestem, egyáltalán, hogy kiszedjem belőle vagy rájöjjek, hogy mi történt. Az a vicc, hogy mindig bunkó volt, de egyszer órákra nálam maradt és végül le is feküdt velem. Másnap megint kioffolt, hogy neki ez nem megy stb. Végül el kellett engednem, mert nem tudtam elviselni azt a stílust már ahogy beszélt velem, összevesztünk és elköszöntem.


Utólag összeállt a kép, és megtudtam, hogy egész egyszerűen nem volt túl az exén. Sőt még beszéltek is mikor mi megismerkedtünk, ami a mi kapcsolatunk ellentéte volt, toxikus, manipulatív, bántalmazó, és az exem -igazából feltűnően- sokan mesélt róla olykor olykor, előhozta a semmiből, felhozta hogy én jobban nézek ki, nem kell aggódnom. Velem jobb a szex, engem hogy szeretnek a barátai az exét ki nem állhatták, az apja gyűlölte stb stb. A lényeg, hogy mivel azt hazudta, hogy nem volt belé szerelmes (nem igaz) és hogy túl van rajta, és mesélte, hogy milyen rossz kapcsolat volt nem voltam féltékeny és nem foglalkoztam vele, meg sem fordult a fejemben, hogy arra bárki is vágyna és bíztam magamban és éreztem, hogy szeret engem. Utólag persze összeállt, hogy mennyire odavolt érte, hogy milyen rosszul bánt vele, nem vette komolyan, megcsalta és még ki tudja, nem engedte ki a lakásból stb de még hónapokig depressziós volt miatta, és akkor sem volt még túl mikor megismert engem. Sőt valószínű akkortájt is beszéltek mikor szakított velem.


Lényeg, hogy egy közös ismerősünk mesélte, hogy szerinte újra együtt van az exével csak nem vállalja fel... Hogy mennyire megváltozott, lecserélte a barátait is szinte, szarul néz ki, alig alszik, bulizik folyton stb. És hogy engem mennyit szidott(!!!) de igazából senki sem értette, hogy miért, és hogy olyanokat mondott, hogy "idegesít mert tudom hogy azt hiszi hogy ő az áldozat". Igazából nulla oka van rá hogy utáljon, kicsit néha játszottam vele mert amúgy irtó féltékeny típus volt, erre kicsit rájátszottam de még ezt sem túlzóan mert láttam mennyire alacsony az önbizalma, sokszor sírt (furán sokszor és fura helyzetekben) és nem akartam igazán bántani soha, mivel (ez már csak az utolsó pár beszélgetésünkkor volt) ha valaha is felemeltem kicsit a hangom már összerezzent/kiszállt a kocsiból/kiment a lakásból stb. De igazából az így kb az a kapcsolat volt amire mindenki vágyik, és ezzel nem magam akarom fényezni, de nagyon passzoltunk, ő is állandóan mondta, ahogy mindenki, egyszerűen minden kva jó volt az utolsó pár hétig. Majd egyszercsak elmúlt a szerelme ki tudja mikor és bumm, egy szót sem szólt, sosem mondta vagy láttam rajta, hogy bármi gond lenne, néha az apró veszekedéseink is olyanokat voltak, hogy csak azért hogy szexelhessünk utána. Semmit sem értettem a szakításkor. Ha tényleg összejött az exével azok után amit mesélt én nem értem őt. De már nem az én dolgom vigyázni rá vagy felelősséget vállalni. Pár dolgot ugyan mondott nekem, hogy "megváltoztál" vagy már nem olyan voltam mint az elején (???) de ezek csak baromságok. Azt is mondta, hogy nem voltam elég féltékeny, ami kb vicc kategória.


Nem értem, hogy gondolhatja azt, hogy azok után, hogy összetörte a szívem, esélyt sem adott, hogy beszéljünk vagy hogy ha bármi baj is volt azt kijavíthassuk, hogy ő az áldozata ennek az egésznek? Én teljesen másnak ismertem meg.


2023. aug. 9. 12:56
 1/8 anonim ***** válasza:
86%

Erre mondják kedves kérdező, hogy az éremnek 2 oldala van.

Mivel nem beszéltétek meg méllyebben a dolgokat, mi meg nem ismerünk titeket, rejtély, ki mi alapján gondolja magát "áldozatnak".

Én azt tanácsolom neked, hogy egy 4.5 hónapos (!!!) kapcsolaton ne rágódj ennyit. Persze, rossz vége lett, sajnálatos, de ennyi idő alatt ki se tudsz ismerni egy másik embert, ne csodálkozz.

2023. aug. 9. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
89%

Igazából abból a tekintetben ő az áldozat, hogy képtelen a régi kondícióit felülírni és újra és újra visszamegy egy bántalmazó, toxikus közegbe, mert számára az az ismert és az agyunk azt szereti ami ismerős. Volt több ilyen barátnőm, egyszerűen képtelenek voltak egy biztonságos, egészséges kapcsolatban létezni, mert egyszerűen nem ehhez voltak hozzászokva. Most is az egyik visszament az exéhez, aki le büdös k.rvázta meg megfenyegette hogy megveri. :D Mert hát "ő szereti". Mondom jó, de téged ki fog? Mert ez a csávó nem szeret, ha így viselkedik veled. Amiket írsz teljesen ebbe a képbe illik: nem voltál elég féltékeny = nem uralkodtál rajta. Neki az ilyen toxikus kapcsolat a norma. Sajnos.


Egy szó, mint száz, az ilyen lányok mindig, újra és újra ilyen kapcsolatban fogják magukat találni egészen addig, amíg nem eszmélnek fel arra, hogy ez így nem jó.


De azért hozzátenném te sem vagy szent. Szórakoztál azzal, hogy féltékennyé teszed? Hány éves vagy ember? 16? Veled egyidős nő vagyok de egy percig nem tűrném el ezt. :D Rohadt gyerekes.

2023. aug. 9. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
95%

Nem hiszek neked, szívesen elolvasnám az ő verzióját.

Direkt szivattad, hogy féltékeny legyen azok után is, hogy a barátnője ellened volt.

Te most tényleg ennyire hülye vagy,vagy direkt csináltad, hogy rakjon ki? :D

2023. aug. 9. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
94%

Én is elolvasnám a másik oldalt is. Láttad, hogy fél, ha kiabálsz (eleve, miért is kéne üvöltve megoldani a dolgokat? 8 éves kapcsolatból szálltam ki és soha nem üvöltöztünk, pedig hidd el, voltak komoly hullámvölgyek és viták), tudtad, hogy féltékeny és direkt bántottad vele, ahelyett, hogy a bizalmát szerezted volna meg, de azért szerinted tökéletes pár voltál. És ez csak, amit magad is elismersz, felvállasz. Azért van itt baj rendesen.

Persze, a csaj se százas a leírás alapján, de nem árt, ha magadat is helyre teszed a történetben és átértékeled a solgokat.

Velem eleve senki nem üvölt. Ha valaki erőből, agresszívan akarja megoldani a vitát, azzal akar győzni, hogy ő a hangosabb, vagy egyszerűen ennyire gyenge az önkontrollja, az nem alkalmas normális kapcsolatra az én értékrendem szerint. Ahogy az se, aki direkt a gyengéim mentén akar belémrúgni. Aki nem bizalmat akar építeni, hanem heccből bánt. Ezek nem jó alapok.

2023. aug. 9. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
92%

Több idő elolvasni ezt a kisregényt, mint amennyi ideig tartott a kapcsolat...

Nyilván erős túlzással, de remélem megvana lényeg:D

2023. aug. 9. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Bántalmazó vagy.
2023. aug. 9. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
91%

Kérdező

Azt mondod tökéletes kapcsolat volt.

Azt mondod nem veszekedtetk. Kivéve néha, kicsit.

Meg néha felemelted a hangodat.

Meg néha játszottál az érzéseivel, mert olyan kis önbizalomhiányos.

Meg persze néha sírt.


A leírtak alapján:

1. Te tök vak vagy. Te lehet, hogy végig tökéletes kapcsolatban éltél, de ő nem. Még az alapján sem amit írtál, de igazából ha jó lett volna, nem szakított volna.


2. Te a leírtak alapján bántalmaztad a csajt. Ember! Rákiáltasz, sír, játszol az érzelmeivel... normális vagy?


A kettő valahol összefügg. Te bántalmazóként élvezted az egészet, tökéletesnek élted meg, ő meg baromira nem és menekült.


hogy miylen az exe az teljesen mindegy. Ha tényleg jó lett ovlna veled, nem számítana.

Az, hogy a környezet azt mondta milyne jó nektek az teljesen normális még olyan bántalmazó kapcsoaltokban is, ahol konkrétan fizikai erőszak van. Épp ezért kár volt ezt ennyit ecsetelni.

2023. aug. 9. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
0%
Aszta milyen luvnyák gyűltek ide össze kommentelni. Ezért van hogy néha pasikkal jobban kijövünk a munkahelyen is nő létünkre.
2023. aug. 9. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!