Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Hogy viselted, majd bosszultad...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy viselted, majd bosszultad meg, esetleg tetted túl magad megcsaláson vagy azon, hogy anyagilag kihasznált az akiben vakon megbíztál és végtelenül szeretted?

Figyelt kérdés

2023. aug. 9. 18:46
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Engem egy milliós kölcsön vissza nem fizetésével akart megkárosítani a “lovagom” (40 feletti nő vagyok, a partnerem is hasonló korú volt…nem olyan, aki link, munkakerülő vagy feneke ki volt a gatyából… már 3-4 éve is milliós fizetése volt, de utólag vált világossá, pénzügyi kultúrája csak szavak szintjén volt normális…)


Szerencsére írtunk kölcsönszerződést és átutalással, “kölcsön” megjegyzéssel ment az utalásom. Nem nagyon akart fizetni, pont akkor gondolta szakítani (vagyis gerinctelenül időt kérni meg nyavalyogni, amikor közeledett az első részlet, mintegy 8 hónappal a nagy összeg átutalása után). Nem lehetett elérni telefonon, szokásos mese… “sajnos” emailben kellett felszólítanom, hogy amennyiben nem tartja a megállapodásban rögzítetteket, illetve egyezkedni sem hajlandó a fizetési nehézségeiről, úgy azonnal fizetési meghagyást kérek és a munkahelyét is tájékoztatom (nyilván ez utóbbit nem tettem volna, de a manager úr nagyon érzékeny volt erre).

Innentől 1,5 éven át (!) minden egyes hónapban emailes könyörgés/ugyanezek kilátásba helyezése UTÁN nagy nehezen utalta, néha több részletben a havi fizetnivalóját, persze színét nem láttam.


Nyilván forrt bennem a düh, hogy mekkora patkányt fogtam ki (nem ilyennek mutatta magát), de saját jól felfogott érdekemben amíg a számlámon nem volt az utolsó fillér is, addig nem hordtam el… kutyának se volt kedve évekig pereskedni…


Az utolsó hónapok még nehezebbek voltak, elküldtem a fiz.mh nyomtatványt is adataival kitöltve, hogy 24 órája van meg ilyenek- szerencsétlen nyugdíjközeli, kispénzű anyja számlájáról jött az utolsó párszázezer forint.

Ezt látva nekem már nem kellett bosszún törnöm a fejem… és bevallom őszintén, örültem, hogy megszabadultam a hazug fejétől, azóta se láttam…

Még csak azt sem kívánom, hogy gyógyszerre költse, majd az élet visszaszolgáltatja, ami jár neki.


Minden más esetben is azt gondolom, az elegáns viselkedés (természetesen józan ésszel, mint itt a szerződés és a saját érdekeink/jogaink kiállása mellett) nem is kell, hogy bosszút érleljen.

Ha valaki megkárosít, bánt, ezeket megpróbálja, akkor snitt, azonnal kizárni az életünkből, ahogy erre ésszerűen lehetőség van és ELFELEJTENI.

Ennél nem találtak még ki jobbat és hasznosabbat.

2023. aug. 9. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha bosszúnak számít, hogy kidobtam és kerestem olyan pasit, aki boldoggá tett, akkor legyen bosszú.
2023. aug. 9. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Én autót vettem a volt páromnak, aki néhány napja lépett le. Ajándékba kapta, nem kölcsön volt... Mégis, rettenetesen fáj. Millió fölötti összegről van szó. Mit tehetnék? Férfiként meg nem verhetem. Soha nem tenném... Ajándék volt... Azt a pénzt többé nem kapom vissza. Az érzés még rosszabb, hogy soha nem fogok tudni megbízni már egy nőben sem. Nem hiszek az olyan elkeseredett baromságokban, hogy majd visszakapja az élettől. Engem pedig majd az élet kárpótol. Könnyű mondani, hogy nyugodjak bele, de nem megy...
2023. aug. 9. 19:06
 4/9 anonim ***** válasza:
18%
Egy autó miatt picsogsz? Jól tette, hogy lelépett, látni, hogy nem szeretted! :D
2023. aug. 9. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nem pusztán az autóról vagy a pénzről van itt szó. Bizalom, emberség, érzelmek stb. Szerinted ki fog ezért kárpótolni? Nem mintha bárkinek kötelessége lenne...
2023. aug. 9. 19:36
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Magadat tudod karpotolni azzal h megtanulid a lecket. Szerintem tob. Kerdest mar ne irj ezzel kapcsolatban
2023. aug. 9. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Azert ajandek eleg tulzas, de ha feleseged lenne akkor mar mas lenne.
2023. aug. 9. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

…az ajándék azért jogi úton is visszakövetelhető, ha a megajándékozott érdemtelenné vált. Ha az élettársadnak nagyértékű ajándékot adsz- nyilván az autó ennek számít és az ajándék “célja” is valahol a “jog nyelvén” a kapcsolatotok erősítése/elismerése, annak fenntartása, akkor azért nem esélytelen visszakövetelni.

Kérdezz meg erről egy ügyvédet.


Tudom, az érzelmi, erkölcsi része fájóbb, arra nincs igazából semmi nagy okosság- de a pénzügyi része nem feltétlenül veszett fejsze.

(1. Voltam)

2023. aug. 11. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ezt eleg nehez bizonyitani
2023. aug. 11. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!