Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Nem tudjuk megtenni, voltál...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nem tudjuk megtenni, voltál ilyen helyzetben ?

Figyelt kérdés

Hosszú kapcsolat a miénk. Tud minden kételyemről. Mindketten félünk szakítani a másikkal, talán mert egyikünknek sincsenek barátai akivel " felnőtt élete, magánélete " lenne ezek után.


Egyikünknek sem jó így, túlságosan kötődünk egymáshoz, de együtt se jó.

Nem egymás idejét raboljuk mert dolgozunk a kapcsolatunkon közben mert egyikünk sem akarja csak úgy eldobni..


2023. aug. 14. 10:26
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
És mi a szakítás oka?
2023. aug. 14. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Csak olyan helyzetben hogy rámhárítják a szakítást kiprovokálják de a másik soha nem szakít. Viszont pokollá teszi a kapcsolatot én küzdök építem egyedül.

És még nekem kéne szakítani aki tesz és akarja mert a másik nem vállalja pl hogy ki akar lépni hanem inkább rombolja az egészet hogy rákényszerüljek menni amikor nem azt akarom, hanem a jót.

Közös megegyezéses szakításom még nem volt

2023. aug. 14. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Ellentmondás tapasztalható.


Egy kérdés!

A kötődés alapja érzelmi vagy mert "régóta együtt vagyunk"?


A másik:

Felnőtt élet? Magánélet?


Az embernek egyedül is meg kell tanulnia boldognak lenni, hogy ne a másiktól várjon el olyasmit, amiről maga sem tudja milyen az.


Haverokat az érdeklődési körnek megfelelően lehet találni, ami idővel barátsággá is alakulhat.

2023. aug. 14. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

3as: egy kicsit mindkettő benne van a kötődésben. Pluszban egyikünk sem egy csajozós/pasizós.


Az embernek egyedül is meg kell tanulnia boldognak lenni, hogy ne a másiktól várjon el olyasmit, amiről maga sem tudja milyen az : érdekes, pont egy szakember mondta ezt barátnőmnek , mert sok mindent tőlem vár, hogy ő boldog lehessen.

Pl: hogy támogassam őt hogy a munkájában változtasson. Eddig is tamogattam, de elmondtam hogy a jelenlegi hozzáállása miatt nem látom hogy érdemes lenne változtatnia.


Haverokat illetően pedig egyikünknek sincsenek barátai. Az ő szülei elég egyszerű emberek és nem volt nagy társasági igényük. Ezáltal neki se nagyon maradtak barátai.


Nekem pedig nincs hobbim, igazán nem érdekel semmi. Anno a munka és a kolis lét miatt elmaradtak a haverok.

Mindketten elég zárkózottak vagyunk.

2023. aug. 14. 11:08
 5/14 anonim ***** válasza:
75%

4.


Értem.

Akkor marad az egyedül is meg tanulni boldognak lenni.


Vagy.


Egy Excel táblázatban összeírjátok:

- egymás negatív és pozitív tulajdonságait,

- miért működött jól a kapcsolatotok az elején,

- jelenleg miért nem működik jól a kapcsolatotok,

- miknek van szerepe egy jól működő kapcsolatban,

- mi az, ami boldoggá tenné titeket stb.


A fentiek gondolatébresztők, amiket természetesen tovább is gondolni.

2023. aug. 14. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Pontosan ilyen helyzetben voltam, 16 évig. Tele kételyekkel, hogy jó döntés lenne-e a szakítás ennyi idő után, egyedül maradunk, stb. Végül mérlegeltünk, és eljutottunk odáig, hogy jobb lesz külön. És tényleg jobb, jó döntést hoztunk, azóta mindkettőnknek pozitívan alakult az élete. Fel kell ismerni, hogy nem csak az adott ember tehet minket boldoggá, főleg ha már nem is vagyunk igazán boldogok mellette, pedig megtettünk mindent. El kell engedni egymást.
2023. aug. 14. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Az a kérdés, hogy jó döntés lenne-e a szakítás. Ha igen, akkor mindegy, hogy mennyire félsz, egyszer túl kell esni rajta. Olyan, mint a fogorvos. Hiába félsz, ha fáj a fogad, más nem fog segíteni.

A tapasztalat az, hogy pár nappal később jön a megkönnyebbülés, felszabadultság érzése. Onnantól minden sokkal jobb lett.

Aztán nem sokkal később jött az is êletünkbe, akivel boldogok lehettünk. Illetve nekem egész biztosan sokkal jobb a kapcsolatom, látszólag az övé is.

2023. aug. 14. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
62%

Kérdező, és miért akartok szakítani? Nem lehet, hogy kapcsolaton belül kellene változtatni?

Pl, másokkal ismerkedni, kitalálni valami hobbit, több időt tölteni külön? Esetleg valami olyan tevékenységet keresni, amit mindketten szerettek és együtt élményeket szerezni?

Valahogy azt érzem, hogy nem tudtok magatokkal mit kezdeni, ezért nem jó se együtt, se külön. De ez nem abból adódik, hogy a kapcsolatotok rossz, hanem az, hogy unatkoztok egymás mellett, de egymás nélkül is.

2023. aug. 14. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
62%
Nem értem. Most a problémák megoldásán vagy a szakításon dolgoztok? Vagy egyik fêl az egyiken, a másikba másikon. Mert sajnos olyan is van.
2023. aug. 14. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Megoldáson dokgozunk
2023. aug. 14. 19:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!