Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Van értelme küzdeni a kapcsola...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van értelme küzdeni a kapcsolatunkért vagy szakítsak?

Figyelt kérdés

Barátommal 6,5 éve vagyunk együtt (ő 33, én 27). Nagy volt a szerelem közöttünk, mindketten azt gondoltuk, hogy megtaláltuk a megfelelő társunkat. Talán ezért is tudom nehezen meghozni ezt a döntést, mert nehéz elfogadnom, hogy lehet hogy tévedtem...

Több évig a szüleinél laktunk, mert nem tehettük meg, hogy külön költözzünk.Amikor megismerkedtünk én még tanultam, egyszerre 2 szakmát is. Emellett időhiányában nem volt mindig munkám. Az ő keresete pedig nem volt túl biztos, mert vállalkozó. Azt mondta, hogy ő nem tudja elképzelni, hogy Magyarországon éljen, én pedig hajlandó lettem volna külföldre költözni vele. Megbeszéltük, hogy félre teszünk és költözünk. Csakhogy borzasztóan felelőtlenül bánik a pénzzel, rengeteget tud költeni, emelett pedig többször nincs munkája, minthogy lenne. Emiatt mindig kitoltuk a kiköltözést. Kezdtem megunni, hogy a szülőknél lakunk. Könyörögtem, hogy költözzünk el, de azt mondta, hogy nem keresek eleget, neki pedig bizonytalan a bevétele. Amikor előléptettek és többet kerestem, akkor is kereste a kifogásokat, mert szerinte értelmetlen az albérlet. Csak elvesz a kiköltözési keretből. De a kiköltözési keret pedig nem igazán gyarapodott... Mondtam, hogy nem tudok tovább ott élni, el akarok költözni, így végre már féléve külön lakunk a szüleitől. De már azt érzem, hogy nem kellett volna összeköltöznünk. Nagyon kényelmes típus, nem szalad a meló után, ezért 3 éve alig van neki. Jelentős adótartozását halmozott fel, de nem igyekszik, hogy folyamatosan legyen munkája. A hivatalos ügyeit nem intézi.

Emellett el is hidegültünk egymástól. Sokszor jobban szeretek a barátaimmal egyedül elmenni valahova, rajta meg látom, hogy ez nem tetszik neki. De ha közös programot szerveznék, akkor azt érzem, hogy teher neki. Közös témáink se nincsenek sokszor. Még mindig ugyanazokról a dolgokról beszél, mint a kapcsolatunk elején. Hogy milyen sz*r ez az ország, bezzeg külfdön... Teljesen beleragadt ebbe.

Itthon se igazán segít be, én főzök, mosogatok, mosok, takarítok, szervezem a bevásárlást. Most éppen megint nem dolgozik, egész nap videókat néz, éjjel van fent, nappal alszik, ameddig én dolgozok.

Egy hónappal ezelőtt leültettem és elmondtam neki, hogyha nem tudunk ezen változtatni, akkor nem fogunk tudni együtt élni. Ettől nagyon megijedt és 2 hétig igyekezett, aztán kifulladt. Amikor próbálok vele beszélni, sokszor azt érzem, hogy kifogásokat keres vagy engem okol valamiért.

A barátaim szerintem ennek a kapcsolatnak nincs jövője, hiába egy jó ember, hiába intelligens egyébként.

Anyám azt mondta, hogy minden kapcsolatban vannak ilyen problémák és a férfiak sokszor ilyenek, hogy "anyáskodni" kell felettük. Anyósom is leszólt, hogy ez depresszió miatt van így, és én nem kezelem megfelelően a helyzetet, nem segítek neki.

Én meg kezdek kiégni, hogy mindent szervezek, hogy nincs ebben partnerem. De közben sajnálom, mert szeretem és bűntudatom lenne, ha elhagynám ebben az állapotban.



2023. szept. 24. 11:37
 1/9 anonim ***** válasza:

Ne a családodnak akarj megfelelni! Gondolom, unokát akarnak, meg esküvőt, nem feltétlenül ebben a sorrendben.

Ez viszont a te életed, és egy ilyen pasi csak visszahúz. Nem vagy vele boldog. Szerintem nem kérdés, hogy mit kéne tenni.

2023. szept. 24. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Jujjj menekülj . Csak ennyit . Egesz nap videot nez blabla.. ez nem elég jel?
2023. szept. 24. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ez a pasi csak nyafogni tud, de változtatni nem. 6,5 éve arról beszél, h ki akar költözni, de képtelen osszeszedni a pénzt rá ennyi idő alatt, ott súlyos bajok vannak. Ha annyira képtelen itt élni, akkor elmegy valami gyárba, havi 4-500 túlórákkal megvan, ezt csinálja fél évig és megy ki külföldre. De úgy néz ki, h 6,5 évig csak képest volt itt élni lol.

Kamuzik a pasi vedd észre, sose lesz belőle senki, miközben te meg eltartod...

2023. szept. 24. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Válófélven a legnagyobb tapasztalatom az h egy közös élethez nem elég a szerelem, ott bizony azokat a szempontokat is figyelembe kell venni h lehet e rá számítani, milyen tulajdonságai vannak, azonos e az életfelfogás stb.


Nálatok a szeretetben kívül semmi nem passzol. A nők ezt házasság, gyerek után fogják fel csak h dobbantani kellettvolna közös hitel gyerek és egyéb örök kapocs helyett

2023. szept. 24. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nekem is volt ilyen halogatós, álmokat kergetős, jószándékú, de mindenre alkalmatlan pasim. Szerettem és jó embernek tartom a mai napig, de alkalmatlan volt az együttélésre és jövőtervezésre. Mikor már elkezdett inni is, akkor kiraktam, de nagyon sok időm elment vele. Most egy normális pasival vagyok, akire lehet számítani, lehet vele tervezni, van jövőképe és szeretjük egymást. Szerintem jó döntést hoztam anno.
2023. szept. 24. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ez mar kuka. A barataid jol latjak.


Szakits, minel hamarabb annal jobb

2023. szept. 24. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
El kellene mennie valami életmód tanácsadásra. Ez nem normális hogy éjjel videokat néz nappal alszik. Így állandan depressziós lehet.
2023. szept. 24. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Többször felvetettem neki, hogy egy pszichológus segíthetne, próbáljuk meg, de teljesen elzárkózott tőle.
2023. szept. 24. 13:56
 9/9 anonim ***** válasza:
Mert nem biztos hogy kell pszichológus. Ugyanis az hogy ilyen az életmódja, az okozója ennek az állapotának. Életmódot kell változtatni, ha lehet tanácsadással, vagy személyi edzővel, nem feltétlenül kell a gyerekkorát boncolgatni ehhez a pszichológussal, amitől esetleg elzárkózik mert nála nem ez a fő ok.
2023. szept. 24. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!