Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Szakítás után miért javasolják...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szakítás után miért javasolják a pszichológust?

Figyelt kérdés

Előrebocsátom, hogy lehetnek emberek, akiknek ez segít, viszont én a szubjektív véleményem írnám le.


Mi a baja az embernek szakítás után? Most arra a félre célzok, akit kitettek. Az, hogy még mindig szerelmes a másikba. Vagyis érzelmileg függ tőle. Mit tudna tenni egy pszichológus, hogy kiölje a páciensből az érzelmeket?

Elmondja, hogy "ha az egyik ajtó bezárult, majd kinyílik egy másik?" Vagy, hogy tanuljuk meg értékelni önmagunkat, legyen önbecsülésük? Hogy vonjuk le a tanulságot az előző kapcsolatból?

Véleményem szerint ezek a tanácsok azoknak jelentenek valamit, akinél már elmúltak az érzelmek, és a kapcsolatbeli sérelmeit dolgozza fel. De annak, akinek még mindig erős érzelmei vannak, nem jelent semmit. Teljesen más dolgokon kattog az agya.

A pszichológus nem fogja tudni kiölni belőle az érzéseket. Érzelmi témára meg racionális tanácsokat adni... hát nem éppen a legjobb ötlet. Mondjuk szerintem jellemtől is függ, hogy ki mennyire érzelemdús/ragaszkodó alkat. Aki kevésbé az, annak nagyobb eséllyel beválik.


Én férfiként most megyek át egy szakítás utáni korszakon, és embertelenül nehéz, már régóta benne vagyok. De nem hinném, hogy a pszichológus tudna valami újat mondani nekem.


dec. 14. 06:58
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%

#8:

Nincs tökéletes ember, mindenki hibázik elég sokszor, sok életterületen.

Ha te ezekhez a hibákhoz ennyire toxikusan "kötődsz", ezen kattogsz, akkor pont azért is érdemes lenne pszichológushoz fordulni és kielemezni hogy miért csinálod ezt.

Aki sokat kattog egy bizonyos témán annak lehet pl. OCD-je is (sokféle OCD van).

Egyébként a gyógyulás az egy folyamat, a kérdések feltevése nem is fog rögtön segíteni. Idő kell az elengedéshez.

Ti mikor szakítottatok?

Mert ha csak 1-2 hónapja akkor normális hogy hiányzik a másik. De ha évek óta bele vagy ragadva ebbe a szituációba, akkor az már nem egészséges.

dec. 14. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

A tudatosság meg ott folytatódik aztán, hogy miután kisírtam magam jól, vagy akár leittam, vagy ezerszer végighallgattam egy depresszív százórás albumot... és meg megfejetettem, hogy "anyám nem figyelt rám, hanem bölcsibe adott, mert kistestvérem született... és azóta is parázok, hogy nem is vagyok szerethető, mert van jobb nálam... és valahogy mindig beleállok a partnereimbe, hogy ezt bizonyítsam" :)...

...Elkezdek olyan tevékenységeket, célokat keresni, amik örömet okoznak. Pl. bizonyított tény, hogy ha mosolyogsz, attól jobb kedved lesz akkor is, ha előtte nem akartál mosolyogni. Na szóval tudatosan nem nézegeted a fényképét, profilját, és nyomozol, hogy mit csinálhat és gondol-e még rád. Hanem jóra fordítod a bánatod energiáit és mondjuk festesz egy képet vagy elkezdesz futni vagy bármi, ami értelmet ad és szeretted csinálni. Közben persze még sóhajtozni fogsz és sírdogálni akár, de tűzz ki olyan 3 hónap határidőt magadnak (ennyi idő alatt alakulnak ki új szokások) és utána vizsgáld meg újra, hol tartasz, használt-e recept.

dec. 14. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

Szerintem nem úgy általában javasolják a pszichológust, hanem konkrétan neked javasolják és hidd el, azok alapján, ahogy és amiket írsz, szükséged is lenne rá!

A pszichológus szerepét pedig félreértelmezed. Nem közhelyeket mond, általános tanácsokat ad. De még csak nem is gyakoris szintű kérdéseket tesz fel, amikről - mint most is - úgy érzed, hogy betalálnak, de semmi nem lesz tőle jobb. Egy jó pszichológus meghallgat, figyel, és teljesen személyre szabottan, a te személyiségednek és problémádnak megfelelően vezet végig a folyamaton. A te esetedben az önhibáztatás egy olyan vonás, ami a későbbi kapcsolataidban is hátráltatni fog.


De akkor álljon itt a személyes példám. 12 év után zártam le egy rosszul működő házasságot. Eleinte felszabadultságot éreztem, azt, hogy végre lehet normális kapcsolatom. Belevetettem magam az ismerkedésbe, de csak egyre mélyebbre süllyedtem, mert csupa olyan emberrel kerültem kapcsolatba és ami még rosszabb, ragadtam bele, amiről akkor úgy gondoltam, hogy de jó nekem, pedig valójában csak iszonyatosan lehúztak. Sokkal rosszabb helyzetben voltam, mint előtte és nem értettem, hogy miért! A szakítás után MÉG nem akartam öngyilkos lenne, de a szakítás utáni kapcsolatok után már igen! Ekkor mentem el pszichológushoz. Nem volt rövid menet, egy-két évig nem is ismerkedtem, nem volt rá igényem, magamon dolgoztam inkább. És utána lett tényleg álomkapcsolatom, amiben boldog voltam és vagyok.

dec. 14. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:

"Ha te ezekhez a hibákhoz ennyire toxikusan "kötődsz", ezen kattogsz, akkor pont azért is érdemes lenne pszichológushoz fordulni és kielemezni hogy miért csinálod ezt."


Mint említettem, nem minden hiba zavar. Van, amin túllépek. Azokon nem tudok túllépni, amik meghatározzák az életemet. Ezeket a hibákat ki kell javítani. Meg az is más, hogy egy hibában nekem mennyi felelősségem van. Most az, hogy nem fizettek ki teljesen, max annyiban hiba, hogy rossz munkahelyet választottam.


"Ti mikor szakítottatok?"


Fél éve.

dec. 14. 12:43
 15/21 anonim ***** válasza:
Ha van osmireted es tudod te miben hibaztal nem csak a masikat okolod akkor nincs szukseg mert feltudod dolgozni.. annak kell akik csak a masikat szapuljak vagy nem tudnak tudatban kiszakadni es lezarni.
dec. 14. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%
És ha kattogsz azon, hogy mit rontottál el, akkor annak mi értelme? Tanulni kell persze belőle, de fél éve állandóan visszatérni arra, hogy "mi lett volna ha" egyértelmű megrekedés és önutálat. Az ember hoz rossz döntéseket, de az akkori önmagadat az akkori fejlettségével együtt kell nézned. Most már remélhetőleg feljebb mentél 1-2-3 lépcsőt, de inkább próbálj empátiával lenni az akkori magad iránt, mint felsőbbrendű kritikával. Lehet, túlzás, de kicsit olyan ez, mintha a felsőbbrendű éned a saját szülőd lenne... öleld meg azt a hülyegyereket, aki elszúrt pár dolgot és bocsáss meg magadnak. Ha mást is bántottál és még nem kértél bocsánatot (de elég egyszer), az is fontos része. Ha más nem, megírhatod levélben és elküldöd magadnak vagy egy barátnak, aki nem néz bolondnak. De ne nézz állandóan hátra. Még egy hasonlatként olyan ez, mint amikor fájt valamid hosszan és pihentetned kellett és utána már rég használhatnád, de nem mered, pedig onnantól már sorvad meg letapad a túlzott kímélettől. Helyette szépen el kell kezdeni valami gyógytornát :)
dec. 14. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:

#16


Azon belül, hogy tanulok belőle, helyre akarom hozni a dolgokat.

De amúgy végül elmegyek pszichológushoz. Na, nem azért, mert azt hinném, hogy majd ő rendbe tesz engem.

Hanem azért, mert az vannak kérdéseim a kialakult helyzettel kapcsolatban.

dec. 14. 13:24
 18/21 anonim ***** válasza:

A pszichológus nem így "tesz rendbe". Csak segít, mentorkodik, hogy te magadat tedd rendbe. Nem fog helyetted rájönni dolgokra és nem fog véleményezni másokat se, és ítélkezni arról, ki volt a hibás. Ez nem így működik, nem egy külső, kész megoldást ad (ha ért a szakmájához), hanem figyel, és rákérdezve a fájó vagy homályos pontokra rávezet, hogy megértsd magadat, a saját okaid, utadat. Csak amit belsővé tud tenni az ember, az formálja át. Pl. ha csak azért fogysz le, mert tetszeni akarsz valakinek, akkor szaladni fogsz a hűtőhöz zabálni, ha az csúnyán néz. Ha viszont azért fogysz le, mert magadnak akarsz tetszeni, akkor az már egy belső motiváció, ami tényleg át tud formálni és rendbe tud tenni.

De persze mindegy, miért indulsz el, drukkolok, hogy jól sikerüljön és legyen meg a közös szimpátia.

dec. 14. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Nem lehet hogy te idealizáltad túl azt a kapcsolatot?

Mert ha olyan jó lett volna akkor a csaj nem szakított volna, hanem arra törekedett volna hogy ketten együtt helyrehozzátok. Valamiért csak kimondta a szakítást. Biztos nem csak azért mert te "figyelmetlen" voltál.

Sokszor van hogy az ember a szerelembe szerelmes, nem is igazán a másik félbe. Magához az érzéshez ragaszkodik nem is az emberhez, aki elhagyta őt.

dec. 14. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Én 11 hónapja lettem egyedülálló 10 év után. Mit mondjak. Kemény volt, főleg hogy a szakítás után 2 hónapig még együtt is laktunk... De rájöttem, hogy csak túlidealizáltam azt a kapcsolatot, nem is voltunk igazán egymáshoz valók. Talán az első 2-3 év volt jó, de utána csak lefelé mentünk a lejtőn. Bár azért voltak szebb időszakok. Lehet neked kell csak egy kis plusz idő, hogy teljesen túl tudj rajta lépni. Nekem is kellett olyan 8-9 hónap. Sokszor lelkiismeret-furdalásom volt így utólag amiatt, mert nem viselkedtem mindig szépen a barátnőmmel amíg kapcsolatban voltunk, néha bunkóztam stb., bár ő sem volt mindig egy angyal. De ehhez is idő kellett, hogy rájöjjek erre, hogy nem csak én voltam a rossz.
dec. 15. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!