Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Szakítás után miért javasolják...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szakítás után miért javasolják a pszichológust?

Figyelt kérdés

Előrebocsátom, hogy lehetnek emberek, akiknek ez segít, viszont én a szubjektív véleményem írnám le.


Mi a baja az embernek szakítás után? Most arra a félre célzok, akit kitettek. Az, hogy még mindig szerelmes a másikba. Vagyis érzelmileg függ tőle. Mit tudna tenni egy pszichológus, hogy kiölje a páciensből az érzelmeket?

Elmondja, hogy "ha az egyik ajtó bezárult, majd kinyílik egy másik?" Vagy, hogy tanuljuk meg értékelni önmagunkat, legyen önbecsülésük? Hogy vonjuk le a tanulságot az előző kapcsolatból?

Véleményem szerint ezek a tanácsok azoknak jelentenek valamit, akinél már elmúltak az érzelmek, és a kapcsolatbeli sérelmeit dolgozza fel. De annak, akinek még mindig erős érzelmei vannak, nem jelent semmit. Teljesen más dolgokon kattog az agya.

A pszichológus nem fogja tudni kiölni belőle az érzéseket. Érzelmi témára meg racionális tanácsokat adni... hát nem éppen a legjobb ötlet. Mondjuk szerintem jellemtől is függ, hogy ki mennyire érzelemdús/ragaszkodó alkat. Aki kevésbé az, annak nagyobb eséllyel beválik.


Én férfiként most megyek át egy szakítás utáni korszakon, és embertelenül nehéz, már régóta benne vagyok. De nem hinném, hogy a pszichológus tudna valami újat mondani nekem.


dec. 14. 06:58
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:

Nekem sokat segített, amikor a bántalmazó kapcsolatomból léptem ki.


Igen, az erőszak úgy az összes addigi érzelmet, kiölte abban a pillanatban, amint rájöttem, hogy ez tényleg megtörténik, és a férfi, akiben bíztam, aki sohasem báhtott volna (hittem én) lefog és erőszakkal a magává tesz, aztán otthagy, mint egy használt...


Ezek után szükséges volt a pszichológus, nem az exem iránti érzelmeim miatt, hanem hogy MAGAMAT összerakhassuk, és ne féljek életem végéig a férfiaktól.


Nem 100% segített, ez tény, mert néha megriadok, amikor a párom hangosabban szól (mert pl vitázunk), de nem kapok sírógörcsöt, amikor hátulról átölel.

dec. 18. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!