Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Normális, ha jobban való...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Normális, ha jobban való nekem az, ha velem szakítanak, mintha én szakítanék?

Figyelt kérdés
Én akárhányszor próbáltam szakítani, nem voltam elég erős, hogy be is tartsam. Az egyik exem üvöltve sírt, annyira megsajnáltam, hogy visszavontam a szakítást. A másik magára vállalt mindent (pedig azelőtt velem volt baja) és mondta hogy nagyon sajnálja, megkérdezte, hogy nem lehetne-e visszacsinálni, adnék-e neki egy esélyt és én egyből adtam. Végül ők szakítottak velem, úgyhogy vége lett a kapcsolatnak. Tehát ha én szakítok, elég egy sírás vagy egy két szép szó, kezdjük újra légyszi, egyből beadom a derekamat. Ha velem szakítanak, ők mindig erősek, én hiába keresem meg őket, kitartanak. Úgyhogy ha esetleg én is akartam a szakítást, jobb nekem az, ha a másik fél mondja ki, mert akkor nincs veszélye annak, hogy rám ír, hogy kezdjük újra.
jan. 16. 12:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
75%
Nem, nem normális ennyire akaratgyengének lenni, nem normális az, ha képtelen vagy kitartani a döntésed mellett. Gyenge jellemre vall. Ez javítható, fejleszthető, csak nem könnyű.
jan. 16. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
56%
Nem az.
jan. 16. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
77%
Nem normális, hiszen mindannyian teljesen egyformának kellene lennünk, pontosan ugyanolyan tulajdonságokkal és képességekkel. Na persze.
jan. 16. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes lenne felkutatni, hogy mi ennek az oka. Talán gyerekkorodban zsaroltak érzelmileg a szüleid? Vagy pl anyád állandóan mindent megbocsátott apádnak, vagy épp apád nem hagyta el sosem, pedig bőven lett volna rá oka?


Én is olyan voltam sokáig hogy még véletlenül sem akartam megbántani senkit, nem tudtam nemet mondani. De egy bizonyos kor és tapasztalat után ez megváltozik. Már szemrebbenés nélkül utasítok el helyzeteket/embereket.

jan. 16. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Meg kell tanulni az ilyen tényezőket "kizárni". Ez persze nem olyan egyszerű, de az a baj, hogy mást nem igazán lehet tenni. A szakítás okkal történt meg és egy komolyabb elhatározás. Ne hagyd, hogy a döntésed megkérdőjelezzék azzal, hogy hisztiznek vagy könyörögnek.


Én arra gondolnék, hogy te is önbizalom hiányos lehetsz ezért egy ilyen könyörgéses szituáció gyorsan elbizonytalanít, hogy biztos jól döntöttél-e vagy sem. Gondolom sok más területen is gyakran kételkedsz magadban.


F

jan. 16. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem az. Ha egyszer boldogtalan vagy egy kapcsolatban és nem segítene semmi már akkor jobb szakítani.
jan. 16. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Állj ki a döntéseid mellett!


Én is csak ezt tudom mondani.

jan. 16. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
37%
Nem normális. Nem vállalod fel a szakítás felelősségét, mert töketlen vagy sajnos. Ez a szakítás másra tolása eléggé balf@sz szokás.
jan. 16. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
46%

"Nem, nem normális ennyire akaratgyengének lenni, nem normális az, ha képtelen vagy kitartani a döntésed mellett. Gyenge jellemre vall. Ez javítható, fejleszthető, csak nem könnyű."

Gyenge jellem lenne az, aki empatikus, és nem tartja magát tévedhetetlennek? Hát ez igen érdekes filozófia.

jan. 16. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
0%

Igen, bárki bármit mond, ez egy jellemhiba. Ami nem baj, mert mindenkinek van ezer jellemhibája, csak érdemes rajta elkezdeni dolgozni.


Már csak azért is, mert fent leírt helyzetekben magával szúr ki, hiszen a másik fél rögtön rájön, hogy lelki terrorral lehet manipulálni.


Plusz az ilyen, a kérdezőhöz hasonló emberekből lesz az, aki amúgy normális embereket is az őrületbe kerget, mert "én nem tudok szakítani, majd úgy viselkedek - akár tudatalatt -, hogy inkább a másik szakítson". Csakhogy ezzel akár hónapokat el lehet rabolni a másik fél idejéből, aki próbálkozik, türelmes akar lenni, és ahelyett, hogy pl 3 hónappal hamarabb a kérdező elmondta volna, hogy bocs de vége, csak a vergődés megy. A végén pedig, amikor a másik fél már elfárad, addigra már mindenki tele lesz rossz érzéssel, megbántottsággal és haraggal. Miközben ha 3 hónappal hamarabb a kérdező eléállt volna a másiknak, akkor békében el tudtak volna köszönni egymástól.


Az, hogy valaki szakítás után bőg, stb, az benne van a pakliban. Túl fogja élni, ahogy eddig többmilliárdan túléltek szakításokat az emberiség történelmében. Ha mégis mittudomén öngyilkos lesz, az akkor sem a kérdező hibája, hanem a másik fél volt gyenge.

De alapvetően illik megtisztelni azt a másik emberi lényt, aki minket választott társául azzal, hogy közöljük vele, már nem érezzük jól magunkat a kapcsolatban, és szeretnénk kilépni.

jan. 18. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!