Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Miért terelik a pszichológusok...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért terelik a pszichológusok a szakítás felé az embereket?

Figyelt kérdés
Előre leszögezem, hogy semmi bajom alapvetően a pszichológusokkal, sok esetben hasznosnak tartom. De azt tapasztalom, hogy sokszor egy problémás párkapcsolatnál a szakítás felé terelik az embert, ahelyett, hogy az alap problémát oldanák meg. Három saját példa. Én jártam pár éve, a végén szakítottam, azóta is bánom, nem lettem kicsit sem jobban, és nincs normális kapcsolatom. Én férfi vagyok, de lány barátommal megtörtént ugyanez. Elkezdett pszichológushoz járni, szakított a párjával, neki van új kapcsolata azóta, de mindig meséli mennyire boldogtalan az új kapcsolatban, és hiányzik neki a régi. És volt egy pár hónapos kapcsolatom, ahol párom járt, és egyszer csak a semmiből szakított, persze itt nem egyértelmű, hogy a pszichológus hatására. De ő meg egy idő után már mindent nagyon tudatosan akart intézni, a kapcsolatot is. Természetesen neki sincs azóta 1-2 hónaposnál hosszabb kapcsolata. Ezek csak véletlenek vagy a szakemberek szerint is a dobd el, keress másikat a megoldás? Régen a sírig tartó házasságokban is voltak kisebb-nagyobb gondok, de valahogy mégis egyre erősebb lett a szeretet és a kötődés, ami adott egyfajta alapot. Ma egyik kapcsolatból a másikba ugrálnak, ennek ellenére azt látom, hogy sokkal boldogtalanabbak, mint azok, akik kitartanak a választottuk mellett.
márc. 1. 12:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
91%
Pszichológus nem parancsol rád, hogy szakíts. Az egész a te műved.
márc. 1. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
88%
Itt nem a pszichológus a hibás, hanem ti, hogy nem gyászoltatok el egy nyilvánvalóan káros kapcsolatot és azonnal összejöttetek mással... Lehet, emiatt is idealizáljátok. Azért nagyon kevesen tudnak ám úgy választani, hogy az egyből kompatibilis legyen. Meg sokan, akik viszonylag későn kezdték, mondjuk 20 felett, őnekik meg javarészt így kényelmesebb, akkor is, ha szar. Inkább próbálkozzon az ember, mint beleragadjon évekig egy szar kapcsolatban, vagy ahol nem egymást keresik az emberek...
márc. 1. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
33%

Annak idejen sok evvel ezelott nekem is azt ajalotta tobb pszichologus,hogy szakitsak.


Persze,utana az ember rosszabbul erzi magat es tobbet tud lehuzni eola a pszichologus. Nekik a hosszu ideig tarto penzjovedelem a fontos.

márc. 1. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
58%

Szerintem nem normális amit leírtál. Ha ilyenek a pszichológusok az elég rémes. Nekem nincs tapasztalatom benne, így nyilván nem mérvadó a kommentem, de én egyetértek veled kérdező abban, hogy a kapcsolat megmentésére kellene fókuszálni, kivéve abban az esetben, ha iszonyatosan mardosó az a kapcsolat. Szóval, ha tényleg ilyen a pszichológusok hozzáállása akkor ott baj lehet..

Esetleg rosszindulat? Hozzá nem értés? Ki tudja..

márc. 1. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
89%

Nem terelik. Itt alapvetően arról van szó, hogy a terápiában (jó esetben) a kliens fejlődik, és ha a párja nem tud vele fejlődni, akkor túlhaladja. Illetve sokszor az van, hogy hibás sémák szerint választunk párt és miután ezek a sémák leépülnek, már nem választanánk olyan embert.

Nem mindig lesz amúgy szakítás a vége. Tudok olyanról, aki inkább abbahagyta a terápiát, csak hogy ne kelljen szembesülnie azzal, hogy a párkapcsolata milyen ártalmas számára. Ismerek olyat is, aki a terápiája ideje alatt ment férjhez a párjához, pedig mindenki látta a környezetében, mennyire nem illenek össze. Egy év múlva elváltak. Utána a nőnek lett sokkal hozzáilőbb párja és családja.

A személyiség változik. Terápia nélkül is, de terápiával gyorsabban. Egy hozzád illő, támogató, veled együtt fejlődni képes partnerrel együtt maradsz. Pláne ha ő is terápiázott már életében és tudja, hogyan működik ez. Viszont ilyenből sajnos nagyon kevés van.

márc. 1. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem meg az boldogtalan aki évekig beleradgad egy nem működő kapcsolatba. Rég rossz aki nem tudja megoldani a saját életét pszichológus nélkül.

Senki nem kénuszerít hogy szakíts az egyedül a te döntésed.

márc. 1. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
79%

Régen sokminden másképp volt.


Most sietnek az emberek kapcsolattal és, minden mással is.


Általában a véleményüket mondják el abból amit rólad megtudtak. De lehet, hogy 2 hónap után már változna a véleményük. Sok ilyen volt már.


Pl...jaaa hát erről még nem volt szó...

márc. 1. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
84%
Évekig jártam terápiára, az alatt két kapcsolatom volt. Az elsőről valóban lefele beszélt a pszichológus, de így utólag már látom én is, hogy az mennyire ártalmas volt. Aztán amikor a terápia hatására változtam, fejlődtem és úgy lett kapcsolatom, akkor épp az ellenkezője történt, kimondottan támogatott a terapeutám abban, hogy a felmerülő kisebb problémákat meg tudjuk oldani. Ennél a kapcsolatnál soha, még minimálisan sem utalt arra, hogy véget kellene vetnem, sőt...
márc. 1. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
20%
Mi az hogy más akarja megmondani mi vagy ki a jó nekem. 😐
márc. 1. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
72%

Frontálisan ilyet nem tesz, hanem a józan eszét igyekszik használni.

Viszont érdekes, hogy sokan itt az oldalon nyavalyognak állandóan, hogy "Jaj, mit tegyek?", aztán meg ha egy ilyen (azaz pszichomukis) helyzetbe kerül, ahol a szakítás előtérbe kerül, akkor meg azon csodálkoznak sokan... Ki érti ezt?

márc. 1. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!