Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Miért mondja a pszichológusok...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért mondja a pszichológusok jelentős része, hogy nem egészséges egyik kapcsolatból a másik kapcsolatba ugrani? Nagyon sok ellenpélda is van.

Figyelt kérdés

Nagyon sok helyen olvasni, hogy nem tesz jót mentálisan egyik kapcsolatból a másikba ugrani, mert nincs még rendesen kiheverve az előző, kell az egyedül töltött idő, stb. Valójában szerintük ezek a következő kapcsolatok nem lesznek hosszú életűek, mert nem tud az illető még rendesen az újra fókuszálni, illetve gyakran olyan partnert vonz be, mint amilyen a korábbi volt, magyarán hasonló problémák merülhetnek fel.

Én viszont akár az ismerősi körömben, akár itt a gyakorin is nagyon sok ellenpéldát hallok.

Anyámat például egy harmadik fél miatt hagyta el annak idején apám és azóta is együtt élnek. Ennek már 24 éve.

Annak talán tényleg nincs értelme, hogy valaki a szakítás után azért keres magának párt, hogy csökkentse a benne keletkezett űrt.

De ha valaki például egy harmadik fél miatt lép ki a korábbi kapcsolatból, az teljesen más tészta, nem? Hiszen jó eséllyel hatalmas mérlegelés előzte meg ezt a lépést, ugyanis a biztos pontból kilépni hatalmas rizikófaktort hordoz magában. Ha viszont jól átgondolta az ember és a harmadik fél mellett döntött, akkor jó eséllyel biztos a dolgában, illetve hogy az új személy miatt megéri feladni a régi kapcsolatát. Tehát ebben az esetben nemcsak búfelejtő partnerről van szó.



jan. 23. 14:51
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Illetve még azt is szokták mondani, hogy amikor valaki egy harmadik fél miatt lép, akkor az előző kapcsolatát valójában már azelőtt meggyászolta és elengedte, mielőtt ténylegesen megtörtént volna a szakítás, így ez a jövőben már nem okoz neki elvarratlan szálakat, érzelmi hullámvölgyeket.
jan. 23. 14:53
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
jan. 23. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nem jött be. 2 évig voltam együtt az exemmel, az utolsó fél évben ismertem meg a következő exemet. Küzdöttem a dolog ellen de beleszerettem és elhagytam érte a régit, amit amúgy nem bánok mert rossz volt már a kapcsolat nagyon. Na az újjal kb 3 hónapja voltunk együtt mire én az előzőn túlléptem és már nem járt a fejemben. Az első hónapban rendesen szar volt, ilyenek voltak pl hogy az exemmel volt egy ilyen szokásunk hogyha a kezemet tenyérrel felfelé teszem akkor ő megfogja, megszokásból csinálni akartam az újjal is de ő nem értette nyilván én meg elsírtam magam, de neki azt mondtam más dolog miatt sírok. Többször sírtam még az exem miatt, pedig nem szerettem már csak nehéz volt átszokni. Imádkoztam hogy ne a régi nevén hívja a családom vagy a barátaim. Közben ribinek is éreztem magam legbelül, hát mégis gáz hogy nem bírtam egy napig se szingli lenni meg én meg is csaltam az exemet (csak csókkal). Egyszer a fogszabályzós fogorvosom kérdezte mizu a barátommal már mióta is vagyunk együtt? Én hülye meg elmondtam neki hogy azóta már mással vagyok és konkrétan leri bancozott. Mások amúgy soha, pedig megvolt a véleményük mint utólag kiderült. Exemmel még beszéltünk párszor, olyan egy hónap után jutottam el oda hogy ez gáz és inkább koncentrálok az újra de még akkor is fájt egy ideig a szakítás. Na de legalább én nem táncoltam vissza, ugyanis velem pl megcsinálta azt egy másik exem később, hogy ő is szakítás után egyből összejött velem (nem csalta velem) és mint kiderült még mindig őt szerette és le is feküdt vele kb minden héten, én csak arra kellettem neki hogy hátha elérem nála hogy belém szeressen és akkor túllép az előzőn és nem kell szinglinek lennie.


Úgyhogy én sem javaslom ezt az egyből át a másikhoz dolgot. Legyünk annyira erősek hogy bírjunk pár hónapot egyedül lenni.

jan. 23. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Mert a statisztikak szerint a 3. fellel sem maradnak meg, csak 10%-ban. Ha a pszichologusoknak nem hiszel, akkor erre az adatra mit reagalsz? Veletlen lenne ez az arany?
jan. 23. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Az #1ben meg is adtál rá egy választ. Emellett még 2 dolog.

1. Sokan együtt vannak sz@r kapcsolatban, szóval az hogy valakik együtt vannak nem feltétlen mond ellent.

2. Nyilván kivételek mindig vannak

jan. 23. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
93%

„Miért mondja a pszichológusok jelentős része, hogy nem egészséges egyik kapcsolatból a másik kapcsolatba ugrani?”


Azért, mert a volt kapcsolat/volt pár nincs „ elgyászolva” és kiheverve ahogyan kéne. És az a legtöbb esetben ki is ütközik.

Vagy amiatt, hogy az új párod nem tud megbízni benned, lehet úgy érzi, hogy pótlék/ugródeszka még akkor is ha túl vagy az exen/ex kapcsolatodon.

jan. 23. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
27%
Jelentős része...? Örülök, ha egyet sikerül találni, akivel beszélhetek, nem hogy "jelentős része"! Hol tudsz te a jelentős résszel kommunikálni?
jan. 23. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Alapvetően, amikor nem megcsaló félről van szó, hanem csak végetér egy kapcsolat, nyilván szomorú az ember, és különösen ha egy hosszú kapcsolat ér véget, akkor tényleg nem szerencsés azonnal újba kezdeni. Én úgy szoktam mondani, hogy kell időt hagyni, hogy megismerjük saját magunkat, hogy kik is lettünk a kapcsolat által, és hogy ez mennyiben változott a szakítással. Valamint hogy legyen az embernek fogalma arról, hogy milyen is ő, amikor nem másokhoz való kapcsolata határozza meg az ő identitását.

Ha megcsaló félről van szó, az sokszor nagyon különböző lehet. Van a szégyentelen, akit tényleg nem érdekel, csak a saját öröme a fontos, és úgy megy a következő kapcsolatba. Van akinek csak idővel esik le, hogy mit tett, így kicsit elcsúszva, hetekkel, hónapokkal esetleg évekkel később bánja meg, amit tett, és jön rá, hogy nem érte meg az egész. Persze minden alól van kivétel, de általánosságok is vannak.

jan. 23. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha véget ér egy kapcsolat, akkor nem szabad azonnal egy másikba belefogni. Azért, mert van egy gyászidőszak, aminek le kell telnie (átgondolni az előző kapcsolat pozitív/negatív lépéseit, tetteit, cselekedeteit, és a jövőben máshogyan cselekedni).
jan. 23. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Van különbség aközött, hogy direktbe keresed a szerelmet 1 nappal szakítás után (aztán vagy találsz, vagy nem) meg aközött, hogy nem dolgoztad fel az előzőt, de jön valaki az életedbe mégis. Utóbbi esetben azzal a másikkal is kib@szás, ha húzod-nyúzod vele a dolgokat, mert “neked még idő kell”, vagy épp elesel egy normális partnertől, aki lehet, hogy a férjed/feleséged lenne, csak mert neked épp még az van megírva, hogy gyászolni kell.

Szerintem utóbbi rendben is lehet, de a direktbe keresés az számomra visszás ilyenkor. Persze mindenki érzi, ha túl van az adott emberen. Én tindereztem régen úgy, hogy még fájt, nem is volt értelme az egésznek és mások idejét is húztam vele.

Plusz annak a fordítottja is igaz, amit mondasz. Nem pont ugyanolyan embert vonzol be, aki olyan mint az ex, hanem a szöges ellentétjét, aztán más dolgokban lesz majd 2

Lábon járó redflag.

jan. 25. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!