Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Szakítás/ válás után hova...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szakítás/ válás után hova kerüljön a háziállat és ki fizesse a felmerülö költségeket? Gyerektartás helyett "macskatartás" fizetése?

Figyelt kérdés

A volt párom szeretett volna macskát. 2 ill. 3 éve velünk van két cica, együtt vásároltuk öket. Èn nem hoztam volna a macskákat, ha a párom nem akart volna annyira, mert nekem már volt és tudtam, hogy milyen áldozatokkal (pl nyaralás), szervezéssel és költséggel jár.

Annak a tudatában hoztuk a cicákat, hogy együtt maradunk és igy a feleösség, a költség és a munka is megoszlik velük.

Most szakítottunk és ö nem szeretné a cicákat, mert már látja, hogy annyira mégsem csak a buli van velük.

Èn nyilván szeretem a macskáimat, de nagyon megnehezítené az életemet, mert elég sokat utazom ill. azért sokba is kerülnek.

Tavaly egész évben, mikor még ketten voltunk 10-15 hetet voltam távol és ezen idén sem szeretnék nagyon változtatni, ebben az idöben a macskák el voltak nyilván látva a párom családja segített ki, de ez idéntöl már nincs így.

Kiszámoltam, a két macska évi 200.000 Forintba kerül, amiben a kaja+alom+orvos is benne van, ennyit fizettünk értük tavaly. Ebbe nincs benne egy esetleges plusz orvosi költség.

A párom jól szituált, én kevésbé és ö a macskákat kényelmi szempontból nem akarja.

Mit gondoltok, kérjek töle pénzt havi szinten a macskákra?

Hiszen én pl csak azért vállaltam, mert azt hittem, hogy együtt fogunk róluk gondoskodni.

Nem akarom azt a benyomást kelteni, mintha a macskák a gyerekeim lennének, mert a macskák állatok. De együtt vállaltunk felelösséget és azért, mert egyik fél meggondolja magát szerintem a felelösséget vállalnia kell.


márc. 28. 16:20
 1/10 anonim ***** válasza:
79%

Kinek a nevén vannak? Ha az övén akkor szerintem az övé a felelősség hivatalosan, már valamit szigorodtak a törvények is ezen a téren, de nem tudom pontosan most mi a helyzet.

Ha nem férne az életembe akkor nem vállalnám. Vagy felezzétek el őket, egy ide egy oda, akkor legalább a költségek feleződnek.

Esetleg keressetek nekik más gazdit, habár szerintem felnőtt macskának majdnem lehetetlen.

márc. 28. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
82%

Nem fog adni egy forintot se.

Neki kellett volna vállalni őket, mivel ő akarta őket eredetileg is.

Azt írtad vettétek őket. Szerintem vedd fel a kapcsolatot a tenyésztővel, ilyen esetekben szoktak segíteni új gazdit keresni.

Ha szapis, vagy te akarod hirdetni akkor tedd ki őket facebookos csoportokba. Ne ingyen, hanem jelképes összegért.

Így legalább a putris kinti macskás kategória nem jelentkezik, nagyobb az esèly jobb gazdit találni.

márc. 28. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
90%
Én nem macskatartást kérnék (nonszensz), hanem azt, hogy vigye el őket, ő akarta. Ha nem hajlandó, akkor keresnék új helyet nekik, ha nem tudom megoldani.
márc. 28. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
20%

Nem tudom, én azért ennyi idő alatt megszeretném annyira őket, hogy nem akarnám lepasszolni egyiket sem. De nem vagyunk egyformák. Nekünk is van macskánk, ha elmegyünk nyaralni vagy utazunk, akkor vagy a családból jön át valaki vagy valamelyik barát.


Azt meg kiszámolni, hogy évi 200.000 forintba kerül...ne haragudj, de vicc.


A helyedben én megpróbálnék nekik normális gazdát keresni, mert egyikőtök sem az.

márc. 28. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Az ö nevén vannak a macskák. Èn jobban szeretem öket, és nagyon fájdalmas lenne öket valaki másnak odaadni.

Nem Magyarországon lakunk, két hete a két oltás a macskáknak 60.000 Ft-ba került átszámolva. A maradék az alom és a kaja.

márc. 28. 22:03
 6/10 anonim ***** válasza:
29%
Nézz utána az adott ország állatvédelmi törvényeinek, előírásainak. Ha az ő nevén vannak a macskák, akkor jogilag ő a felelős, nyilván jóérzésű ember nem adja oda úgy, hogy esetleg ő meg kirakja az út mentén. Viszont így jogilag eladni, elajándékozni sem tudod. Menhely, állatvédők esetleg tudnak segíteni, ők valószínűleg láttak már pár ilyen esetet, tisztában vannak a jogi lehetőségekkel is.
márc. 29. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Noren1989 ***** válasza:
42%

Noshát, nálunk egy macska volt.

Hozzám jobban ragaszkodott, exem nevén volt.


Első és egyetlen dolog, amiről papírt írtunk, az a macska volt.


Azóta is nálam van, perfektül elvagyunk.


Én támogatom #4es ötletét, miszerint gazdát kellene keresned, bár jogilag aggályos a dolog, amit kb a következő oltásnál az új gazda már meg is fog sínyleni...

márc. 29. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
7-es: nem ismerem más országok állatvédelmi törvényeit, de itthon egy regisztrált, chipelt (ezt jelenti, hogy a nevén van) macskát nem adhatsz csak úgy oda valaki másnak, mert az állatorvos fog kérni vmi igazolást az új tulajtól, hogy a macska hogyan lett az övé. Ez legbiztonságosabban úgy oldható meg, hogy a régi és az új tulaj együtt elballag az orvoshoz, igazolják magukat és átírják a nyilvántartásban a tulajd adatait a chipnél.
márc. 29. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Noren1989 ***** válasza:
42%

#8, idézem magam:


"Első és egyetlen dolog, amiről papírt írtunk, az a macska volt."


Tulajdonjog átruházás volt a papír, elfogadta az orvos, át is írták a nevemre.

márc. 29. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
17%
De ők NEM írtak papírt, ez a kiindulási pont. Ezért írtam, hogy nézzen utána, mi a szabályozás az adott országban, simán lehet, hogy ott is elég egy 2 tanús szerződés, szuper, de akkor is ELŐSZÖR azt meg kell csinálnia az exével.
márc. 29. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!