Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Szerintetek normális az, ha...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek normális az, ha egy lány azért szakít a párjával, mert ő nem szeretne bentre macskát vagy más állatot?

Figyelt kérdés

Szakított nemrég velem a barátnőm, mert egy ponton felhoztam neki, hogy én szeretem, ha bent van egy állat. Szeretem az állatokat, de a lakásban nem szívesen viselem el őket, mert szaguk van, kárt csinálhatnak, hullik a szőrük, stb.


Ráadásul allergiás is vagyok a macskákra és amikor ott voltam mindig tüszköltem, folyt az orrom.


És azt hoztam fel, hogy ha később összeköltözésről lenne szó, akkor engem ez zavarna és hogy ezzel kapcsolatban majd valami megoldást ki kell találni. Még abban is benne lettem volna, hogy valamilyen formában lehessen a macska bent, ha korlátozva van a hálószobából, illetve a szőr minimalizálva van.


És ő nem ment bele semmilyen kompromisszumba, hanem felháborodott ezen, hogy ő meg a macska egy csomag és hogy hogy mertem ezt eddig eltitkolni, hogy ez zavar (2,5 hónap).


Ezen kívül viszont teljesen jól elvoltunk, sosem volt vitánk, szimpatikusak voltunk egymásnak. Én itt is teljesen higgadtan és alkuképesen viszonyultam, de ő nem.

És nekem abszurd az egész szituáció, hogy egy kisállat miatt egy potenciális hosszútávú párt azonnal elutasít egy lány, mert egy ponton a macskájától vagy elszakítanák vagy korlátozottabb keretek közt tarthatná.


Mit gondoltok erről?



márc. 11. 14:29
1 2 3
 1/26 anonim válasza:
39%
Örülj, hogy megszabadultál tőle.
márc. 11. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim válasza:
21%
Sok ilyen van manapság, a kutya/macska a mindenük, jobban ragaszkodnak hozzá, mint bárkihez. Nem normális.
márc. 11. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
92%

Igaza van. Nincs baj a véleményeddel, de teljesen nyilvánvalóan nem passzoltok össze. Lehet, hogy te nem tartod nagy dolognak, de ő egy életre felelősséget vállalt egy állatért, és bizony ez a "csomag része", ha tetszik, ha nem.

Tök felesleges erőltetni a kapcsolatot, ha egy ennyire alapvető dologban különböztök, és bizony ez nem árt, ha kiderül az elején.

márc. 11. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
93%

Szuper csajszi szerintem, nagyon előrelátó.

Ezt ne vedd magadra egyébként, nem voltál itt "hibás" vagy hasonló, egyszerűen csak ő fel tudta mérni, hogy neki a macskák fontosak és nem akar később ebből konfliktust, és teljesen jogos. Nagyon sokaktól hallok olyat, ahol a pár egyik tagja tűr/elvisel valamit, aztán később derül ki, hogy erős ellenérzése van valamivel kapcsolatban, ami a pár másik tagjának teljesen magától értetődően az élete része.

Én is nagyon macskás vagyok (meg kutyás, meg nyulas, meg stb.. :) ), én is rögtön szakítanák vagy nem azt az illetőt választanám, ha tudnám, hogy akár leheletnyi ellenérzés is van a másikban azzal kapcsolatban, amit én helyesnek látok. Ez pusztán előrelátás.

Szóval ne aggódj, veled nincs gond, de a helyzet legfeljebb számodra azért tűnik abszurdnak, mert ritkán ennyire öntudatosak az emberek a párkapcsolatokban. Csak nézd meg, hogy egyesek pl a gyerekvállalást és a hosszútávú életcélokat sem tisztázzák... aztán szakítanak, válnak, mikor rájönnek, hogy egyikük sem hajlik semerre.

Jobb mindkettőtöknek így. Legfeljebb most már tudod, hogy legközelebb ha egy randi tart valahová, akkor bedobd ezt a témát, hogy lásd, egy állásponton vagytok-e.

(Ingyen tipp: ilyen téma még a gyerekvállalás, a hosszú távú tervek, a hit léte és/vagy az ahhoz való hozzáállás, a méltatott ideológiák, a politikai nézet, stb., és az sem árt, ha az érdeklődési köreitekben is van metszéspont, hogy ne csak tv-zni lehessen együtt.)

márc. 11. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim válasza:
23%
Szia hát nekem személy szerint az a véleményem hogy nagyon sokat jelent neki az a macska ezek szerint ő társ ként tekint rá, nekem is van két kutyusom nyilván csak nagy ritkán jönnek be, de ha a barátnőm mondaná hogy ne legyen kutya abba nem mennek bele jó ez lehet egy hülye példa volt, neked allergiad van ő pedig szereti a macskajat ha igazán szeret akkor ezt valamilyen úton módon még lehetett volna beszélni hogy mind a kettotoknek jó legyen, mindig van megoldás csak akarni kell szerintem, lehet nem ő az akit keresel ez most egy aprosag, ha nagyobb gond van akkor mi van? Nincs kompromisszum? Ezt meg kell valahogy beszélni közös nevezőre jutni de ha nem akar akkor szerintem hagyd találsz te jobbat, fel a fejjel :)
márc. 11. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
87%

Nyilván a macska előbb volt, mint te. Nem? Ők már sokkal korábban együtt éltek. Megszokták egymás közelségét, és akkor jöttél te, aki a megszokott életvitelükbe akarták felfordulást okozni.


2 es fél hónap nem nagy idő. Sőt. Viszont ezen a ponton ha nem passzoltok, nem éri keg vesződni. Neki alap, hogy szőrös kis barátja vele él, bent, a házban. Nincs ebben semmi rossz. Ellenben ha te ezt tudtad, illett volna még ismerkedés alatt felhozni a dolgot.


Egyébként szuper gazdi. Kár, hogy nem mindegyik ilyen. Ha valaki felelősséget vállal egy állatért, az macska esetén 15-20 évre kell, hogy tervezzen.

márc. 11. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem is igaza van, a macska volt előbb, természetes, hogy az ő igényeit is szem előtt kell tartania.

Ha egy közösen tartott, jövőbeni állatról lett volna szó, akkor biztos ő is jobban hajlott volna a kompromisszumra, de ez a cica már van, nem tudja visszacsinálni.

Egy cicának már az összeköltözés is hatalmas stressz lehet (új, ismeretlen hely, +1 gazdi stb.), hát még ha az addig megszokott életét tovább korlátozzák.

Ráadásul ha tényleg allergiás vagy, akkor nem sokra mentél volna vele, ha kizárjátok a hálóból, előbb-utóbb úgyis azt akartad volna, hogy az egész lakásból zárjátok ki/passzoljátok el szerencsétlent.

Hidd el, jobb, hogy még azelőtt szakítottatok, mielőtt igazán megszeretitek egymást, viszont ebben senki nem hibás, csak egyszerűen nem illettetek egymáshoz.

Mindkettőtöknek kívánom, hogy hamar találjatok magatokhoz illő társat! :)

márc. 11. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
90%
8éve van egy macskám, na most ha jönne valaki aki allergiás rá,akkor nyilván a macska maradna.Nem tenném utcára mert becsajoztam...jó vicc.
márc. 11. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
100%
Nem az a lényeg, hogy mi a jobb, lakásban állat vagy csak kinn, a pont az, hogy ha teljesen eltérö a véleményetek, akkor nincs értelme a kapcsolatnak.
márc. 11. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
91%

Abszolút normális, mivel fontos dologban nem passzoltok. Mindkettőtöknek jó, hogy hamar kiderült, sok veszekedést megúsztatok ezzel.

Aki nem csak egy állatként tekint a kiskedvencére, annak bizony ez felér a gyerek témával, ahol szintén nincs kompromisszum.

márc. 11. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!