Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Tud szeretni mást?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tud szeretni mást?

Figyelt kérdés

5 évig voltunk együtt, de az első 4 évben nem volt túl jó a párkapcsolatunk. Se veled, se nélküled kapcsolat volt. 4 év után szakítottunk 3 hónapra, úgy hogy mindenhol letiltott, de majd 1 hónapig próbálkoztam, aztán beláttam hogy felesleges. Sosem tudott szakítani velem, mert szeretett. És én is ugyan így voltam. A 3 hónapos idő alatt én elhatároztam, hogy változtatok a viselkedésemen. Szerinte és szerintem is sikerült sok mindenben változnom, de néha előjöttek régi dolgok a viselkedésemből. Szinte 180 fokot változtam minden téren. Ő keresett meg egy, de nem úgy hogy béküljünk, hanem mondvacsinált dolgokkal, majd beszélgetni kezdtünk. Összejöttünk, volt eljegyzés is, de most ismét szakított velem. Előszőr nem tiltott le, de aztán ahogy többedszerre próbáltam vele beszélni utána megtette. Tudom, hogy nagyon szeret és én is így érzem. Közös tervek voltak, ház, család, mindent egymástól akartunk. Viszont! Most 1 hónapja külön vagyunk. Ismét tiltott mindenhonnan stb.! Már más fiúk is vannak körülötte (barátnők miatt) de tudom, hogy nem olyan buta, hogy ilyen hamar más kapcsolatba kezdjen. Vagy mégis? Szerintem nem is tudna, mert nagyon szeretett engem. Bennem látta a gyermekét stb.. nyálas dolgok! Legalábbis ezt mondta. Utolsó vitánknál, ahol már én is rosszul reagáltam, de igaznak gondoltam azokat amiket mondtam, és azok is, de már így utólag… Még előtte pár nappal lelkes volt, hogy alig várja, hogy költözzünk, mennyire szerelmes, gyerekek stb.. Utána úgy váltunk el, hogy ő nem hisz nekem, nem tud többet rám várni ő már önálló életet szeretne, és velem sosem fog sikerülni, nem haladunk előre, be kell látnia. Ő erre vágyott és kibukott belőle, mert sokszor volt vita ezen. Én is ugyan ezt szeretném(közös élet), de jelenleg nem tehetjük meg még kb fél évig. Erre ő: Ha szeretsz akkor megtenném és ő már nagyon szeretné. Tudom, azt mondjátok, hogy már más férfi volt a dologban, de egyszerűen nem hiszem el róla, hogy kapcsolatunk alatt ilyen lenne. Max közvetlen utána.

Szerintetek most mi játszódhat le benne? Miért nyit más férfi felé, ha belém szerelmes?

Lehet még egy újabb esély? Mindig azon voltunk, hogy bármin, bármikor, de mindig kitartunk egymás mellett.

Gyűrűt szeretné megtartani, de ha akarom akkor visszaadja. Ez miért jó?

Én el sem tudom képzelni mással az életem, és ő is így gondolja.

Lehet úgy mással közös jővőt akarni pláne ilyen hamar, hogy az ex szerelmemmel képzeltem el mindent?

Újrakezdés óta, inkább új problémák jöttek és nem a régiek.

Én 23/F, Ő 23/N



ápr. 14. 19:56
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem szerelem kettőtök között hanem OBSZESZÍV/MÁNIÁKUS állapot, beteges ragaszkodás egymáshoz. Mindketten kapcsolatfüggők vagytok, ez egy személyiségzavar és illene orvosolni minél előbb. Külön kéne lennetek egymástól.
ápr. 14. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:

Én csak azt nem értem, miért kell ennyire erőltetni valamit, ami nem működik.


Szerintem hagyjátok egymást egy kis időre, legalább amíg egyikőtök eldönti határozottan hogy mit is akar.

ápr. 14. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%

"évig voltunk együtt, de az első 4 évben nem volt túl jó a párkapcsolatunk. Se veled, se nélküled kapcsolat volt. 4 év után szakítottunk 3 hónapra, úgy hogy mindenhol letiltott, de majd 1 hónapig próbálkoztam, aztán beláttam hogy felesleges. Sosem tudott szakítani velem, mert szeretett. És én is ugyan így voltam."


Ez a rész tényleg nem szerelemre utal. Mint ahogyan írta az első ez inkább kötődési zavar mindkettőtök részéről és általában gyermekkorra vezethető vissza. Én is pszichológust ajánlok és azt, hogy hagyjátok egymást békén örökre.

ápr. 14. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%

Tapasztalatból mondom, hagyjátok egymást. Hasonlóan voltunk az exférjemmel, csak nekünk gyerek is lett. Se veled-se nélküled, valahogy nem tudtunk igazán egymáshoz kapcsolódni. Sokadik új esély, a vége mindig ugyan az...

Most én is azt érzem, nem tudom mással elképzelni, de ez normális. Ne ugráljatok kapcsolatból-kapcsolatba.

ápr. 14. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:

Én úgy vagyok, hogy nem akarok új kapcsolatot. És ő is mindig így volt vele, hogy neki fel kell dolgozni, túllépni stb. Többek között ezért nem értettem ezt a más férfis dolgot.

És működne, mert amikor együtt vagyunk akkor nagyon jól érezzük magunkat. Mellettem mindig előjött a kislány belőle amit ő is nagyon szeretett. Csak nem tudtunk JELENLEG lépni előre (költözés). Kb. Fél év kellene, hogy ez létrejöhessen. Én szeretem őt, és újrakezdeném, de ha tényleg más férfi van a dologban akkor inkább nem.

Hogy lehet ebből a helyzetből kimászni? Újrakezdeni jelenleg biztos nem akarja. Később akarhatja? Megérheti várni? Ti mit gondoltok erről? Hosszú idő ez a 4-5 év, hogy ilyen hamar túllegyünk.

ápr. 14. 20:25
 6/24 anonim ***** válasza:

Ne erőltesd. Konkrétan talonban tart, ha nem talál jobbat, akkor majd visszatáncol hozzád. Addig tudatosan nem is enged magától távol....

Légy erős és ne hagyd magad.

ápr. 14. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%
Milyen szerelem az ahol félévet nem bír várni? Nem is éltettek együtt és mennyi vita volt, szakítás is. Összeköltözés után duplán több vita lenne és szakítás. Nagyon fiatalok vagytok még. 5 évet pazaroltatok egymásra. Még akarsz rá 10 évet? Hová nektek házasság, gyerek amikor tele vagytok hibákkal, sérülésekkel? Legyen már eszed. Amúgy is megmondta, hogy vége, nem vár rád. Vissza akarsz mászni hozzá? Pasizni akar előbb utóbb. Csak szexelni, szórakozni, nem lekötni magát veled amikor boldogtalan volt veled inkább mint fordítva.
ápr. 14. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:

#2 vagyok, én is tapasztalatból írtam. Egy 7 éves kapcsolatban ugyanezt tapasztaltam. Féltékenység, bunkóság, 2 napig happy minden, utána a semmiből veszekedés.. - Költözzünk össze - nem akarok.. - akkor B+ szakítsunk... Rá 4 hónapra megkérte a kezem. Reggelig sorolhatnám, az a lényeg, hogy én is k.vára elhittem, hogy ami nekünk van az gyönyörű, és oka van hogy mindig visszatalálunk egymáshoz, és dolgozni kell rajta mert szeretjük egymást.... Aztán csak addig görgettük a galacsint, hogy sikerült összeköltözni. Na az maga volt a pokol. Dühből többször megütött. Mindig hazaköltöztem anyámékhoz... Utána vissza. Utána pénzen veszekedtünk. Jó lenne egy kisbaba... De miért flörtölsz a kolléganőddel? Kiderült hogy munka után hozzájárkál. Mikor megtudtam szétvertem kalapáccsal a bútorokat. Na had ne folytassam 😅 utána mikor tényleg otthagyott szó szerint a taknyomban térdeltem szorongattam a nadrágját, hogy ne hagyjon el... Tipikus szappanopera. Ha szakítottunk és letiltott kamu profilokat hoztam létre. Napi 3x1 program lett hogy csekkoltam az összes követőjét, és az összes új képen a likejait...

Ez tartott 17-24 éves koromig.


25 évesen 1 évig agonizáltam hogy életem szerelme lett oda. Majd 26 éves koromban jött már egy normális férfi, és rájöttem mindenre... Hogy mi volt eddig a gáz, mi volt a probléma. Megismertem mi az egészséges útja a dolgoknak. (Side note: ő mai napig toxikus)


Én is etettem ám saját magam, hogy huu ez mind annyira szép és jó. De mint felgyógyult személy mondom, hogy a 🌳szt... Menekülni kell elfele egy ilyen kapcsolatból.

De úgyis saját hibádon fogsz tanulni.

ápr. 14. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:

Én nem akarok kapcsolatba ugrani, mert tudom, hogy nem lenne az igazi, legalábbis részemről.

És valahogy ő is így gondolja.


Azért tértünk mindig vissza egymáshoz, mert úgy éreztük egymásnak vagyunk teremtve és kár lenne veszni hagyni.

Ő most ezzel a második nagyobb szakítással vajon végleg elhatározta magát vagy lehet hogy keresni fog még?

Túl akarok lenni ezen, de azért elengedni sem akarom mert hiányzik és szeretem…. bonyolult!

Vagy ezekkel a nagyobb szakításokkal kezdődik el az igazi se veled se nélküled kapcsolat?

Megállapodtunk, hogy utolsó esély a változásra és ha nem megy akkor vége. De valahol érzem, hogy kettőnknek még nincs vége, de nem akarok beleragadni sem ebbe a reménybe.

ápr. 14. 20:34
 10/24 anonim ***** válasza:
100%

Annyira tetszik, hogy mindig leírod, hogy mit érzel, és utána "és ő is így gondolja"...


Nem, tesó!

Ha ő is így gondolná nem itt tartanátok. Max csak azt mondta neked amit hallani akarsz. Gyere le a földre.


"Vagy ezekkel a nagyobb szakításokkal kezdődik el az igazi se veled se nélküled kapcsolat?"

Szerintem már rég elkezdődött.


Egyet tudsz tenni, békén hagyni.

Te nem akarod veszni hagyni, oké.

Egy oldal rendben van.

És az ő oldala? Az is kell.

Mert elmondom neked, ha fejeden pörögsz reggelig, akkor sem vagy elég egyedül hozzá. Úgyhogy várjál rá. Majd meglátod, hogy érdemes-e, vagy egyáltalán meddig van türelmed.

ápr. 14. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!