Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Tud szeretni mást?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tud szeretni mást?

Figyelt kérdés

5 évig voltunk együtt, de az első 4 évben nem volt túl jó a párkapcsolatunk. Se veled, se nélküled kapcsolat volt. 4 év után szakítottunk 3 hónapra, úgy hogy mindenhol letiltott, de majd 1 hónapig próbálkoztam, aztán beláttam hogy felesleges. Sosem tudott szakítani velem, mert szeretett. És én is ugyan így voltam. A 3 hónapos idő alatt én elhatároztam, hogy változtatok a viselkedésemen. Szerinte és szerintem is sikerült sok mindenben változnom, de néha előjöttek régi dolgok a viselkedésemből. Szinte 180 fokot változtam minden téren. Ő keresett meg egy, de nem úgy hogy béküljünk, hanem mondvacsinált dolgokkal, majd beszélgetni kezdtünk. Összejöttünk, volt eljegyzés is, de most ismét szakított velem. Előszőr nem tiltott le, de aztán ahogy többedszerre próbáltam vele beszélni utána megtette. Tudom, hogy nagyon szeret és én is így érzem. Közös tervek voltak, ház, család, mindent egymástól akartunk. Viszont! Most 1 hónapja külön vagyunk. Ismét tiltott mindenhonnan stb.! Már más fiúk is vannak körülötte (barátnők miatt) de tudom, hogy nem olyan buta, hogy ilyen hamar más kapcsolatba kezdjen. Vagy mégis? Szerintem nem is tudna, mert nagyon szeretett engem. Bennem látta a gyermekét stb.. nyálas dolgok! Legalábbis ezt mondta. Utolsó vitánknál, ahol már én is rosszul reagáltam, de igaznak gondoltam azokat amiket mondtam, és azok is, de már így utólag… Még előtte pár nappal lelkes volt, hogy alig várja, hogy költözzünk, mennyire szerelmes, gyerekek stb.. Utána úgy váltunk el, hogy ő nem hisz nekem, nem tud többet rám várni ő már önálló életet szeretne, és velem sosem fog sikerülni, nem haladunk előre, be kell látnia. Ő erre vágyott és kibukott belőle, mert sokszor volt vita ezen. Én is ugyan ezt szeretném(közös élet), de jelenleg nem tehetjük meg még kb fél évig. Erre ő: Ha szeretsz akkor megtenném és ő már nagyon szeretné. Tudom, azt mondjátok, hogy már más férfi volt a dologban, de egyszerűen nem hiszem el róla, hogy kapcsolatunk alatt ilyen lenne. Max közvetlen utána.

Szerintetek most mi játszódhat le benne? Miért nyit más férfi felé, ha belém szerelmes?

Lehet még egy újabb esély? Mindig azon voltunk, hogy bármin, bármikor, de mindig kitartunk egymás mellett.

Gyűrűt szeretné megtartani, de ha akarom akkor visszaadja. Ez miért jó?

Én el sem tudom képzelni mással az életem, és ő is így gondolja.

Lehet úgy mással közös jővőt akarni pláne ilyen hamar, hogy az ex szerelmemmel képzeltem el mindent?

Újrakezdés óta, inkább új problémák jöttek és nem a régiek.

Én 23/F, Ő 23/N



ápr. 14. 19:56
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:

Amikor valaki elfelejti élni az életét, a jelenben élni csak a jövőt hajkurássza az sose jó!

Ki kéne élvezni minden pillanatot együtt ami adott és örülni, hogy egyáltalán együtt vagytok és mindkettő félnek azon lenni, hogy az a kapcsolat működjön nemcsak a jövőt nézni mint cél.

Sokan beleesnek ebbe a hibába és szépen eltűnik a szerelem/szeretet.

Csak a frusztráció, kétségek, harag marad és az egyik beleun teljesen, de azért még visszamászik mert a másik nem hagyja békén.

De igazából ez már csak felesleges kötődés még mindig a célhoz, a múlthoz és nem is valójában egymáshoz.

Időpazarlás vele törődni, hagyd őt, figyelembe se vedd, mert még 15 évet is szenvedni fogtok egymás mellett/miatt, pluszban gyerekek is akik tényleg nem tehetnének róla, hogy ti nem normális módon ragaszkodtok ehhez-ahhoz.

ápr. 14. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
100%
Engem anno azért dobtak, hogy majd keresem és vissza könyörgök magam. De az élet nem ilyen. Szakítás után két hétre jött egy csaj. Két hónap múlva már jártunk. Az Ex könyörgött. Nemet mondtam. Csaj meg a feleségem lett. Hagyd ott és gyászold el. 41f
ápr. 14. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:

Szeretnél a fejével gondolkodni, csak nem értem miért.

Minden negatívra szeretnél választ adni... Csak nem értem miért.

Elhiszem, hogy szereted, és ragaszkodsz hozzá, de egy idő után ha megbillen a mérleg, onnantól kezdve meg se lehet állítani. Magyarán, bármi amit üldözöl, az elfut.


Lehet hibáztatni a sorsot, az időt, mert az annyira megfoghatatlan, annyira emberi erőn felüli, hogy biztos van valami a háttérben. Lehet hibáztatni a szomszéd Janikát, hogy lehet ő bejön neki, el akarja csavarni a fejét. De amire sokan nem akarnak támaszkodni (én se tettem) az a legkézenfekvőbb dolog TE ÉS Ő. Nincsen Nap-Hold együttállás, nincsenek szentjánosbogarak, nincsenek anyukák-apukák, vagy Don Juanok, akik hatással lennének egy szerelemre.


Igazából a szerelem is összetett dolog, mert van egy emberi lény, aki iránt vonzódsz, tök jó. Baráti szinten kijöttök, k.va jó. Jó a szex, közös hobbik, tök jó. Na de mi van azzal, amikor döntést kell hozni, életfelfogásbeli különbségek vannak, amikor egymás életét befolyásoló kapcsolatot kell kialakítani... Az meg valahogy nem megy.


Ilyenkor van az, hogy vagy kapaszkodsz valamibe ami képlékeny, és bevállalsz egy nyűglődést és egy fél életnyi harcot, vagy lenyeled a keserű pirulát és kimondod, hogy nincs közös jövő. Tök mindegy mennyire fogsz vergődni a földön, de akkor is hozol egy határozott döntést és mész tovább.


Aztán nem kell olyanokon gondolkodnod, hogy kit fogsz szeretni. Vagy ő kit fog szeretni. Meg hogyan. Mész előre és cső, előtte is volt életed gondolom, mielőtt összejöttetek.


Én sokáig választottam a nyűglődést, annyira nem normális módon függtem az exemtől. Rettegtem tőle, hogy mi lesz, ha soha nem fogom tudni elfelejteni őt, és a legrosszabb esetben is harcoltam érte, mert mindig azt gondoltam, hogy még ez a fájdalom is jobb mint nélküle lenni....

Ahha 😃 aztán váratlanul jött valaki, és ez a nagy szerelem az exem iránt úgy tűnt el mintha elvágtam volna egy ollóval. Annyira elvette az eszemet egy másik férfi, akivel mondanom sem kell gyökeresen másképp működött minden. És végre egészségesen láttam a világot és már az sincs bennem, hogy sajnálom azt a sok elpazarolt időt. Az a sok fájdalom amin keresztülmentem, esküszöm, a legkisebb darabkájára sem emlékszem... Mármint vannak emlékeim hogy sírtam, de már nem tudok együttérezni az akkori énemmel. És ezt sajnálom inkább, hogy rettegtem és szorongtam, csak nem tudom miért... Féltem a jobbtól konkrétan..? 😃


Azóta annak a sokkal szebb kapcsolatomnak is vége, de messze nem élem meg akkora tragédiának, sőt. Az ilyen pofonok tanítanak meg az életre, és hogy ne tedd tönkre magad.

De ezért írtam azt, hogy akkor tudod meg igazán ha megtapasztalod.



#8 voltam.

ápr. 14. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:

"Kapuzárási pánik szerű az ő részéről szerintem"


23 évesen...

ápr. 15. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!