Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Hogy lehet szépen, szeretettel...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy lehet szépen, szeretettel búcsúzni?

Figyelt kérdés

Van egy kapcsolatom, ami most rettenetes mély gödörbe került. Van egy ex élettársa a páromnak, aki még mindig kapaszkodik utána, és nyilván a párom még szereti mint embert (hogy nőként szereti-e még, nem tudom, remélem nem, és furdallja a lelkiismeret, amiért elhagyta. Én hónapokig állandóan az exszel kellett versenyezzek. Én többé nem akarok küzdeni senkivel, ha köztük még mindig erős a kapocs, legyen annak az oka bármi, akkor hagynom kell őt elmenni. Hogy lehet ezt úgy elmondani, hogy tudja, miért szakítok, és a lehető legkevesebb szenvedéssel járjon neki. És nem utolsó sorban nekem. Nagyon szeretem őt, úgy érzem talán ő volt az igazi, csak eggyel több szereplő van a történetben. Nem kérdés a nő nem fog tágítani, addig meg a "párom" nem tud ellazulni egy másik kapcsolatban.


Mi a legkíméletesebb mód? Segítsetek kérlek, nem akarom bántani. Engem össze fog törni a szakítás ez nem kérdés, nyilván őt is. De mellettem nem lesz boldog, míg az ex el nem tűnik a képből. Neki pedig esze ágában sincs.


Kérlek, a minősítő megjegyzésektől kíméljetek, így is épp elég nehéz. Megoldást keresek, nem őt szeretném szidni.


köszönöm



2012. okt. 23. 13:35
 1/10 anonim ***** válasza:
Szerintem mond meg neki, hogy te kilépsz az egészből mind addig, amig nem érzed hogy ujra csak ketten vagytok. Ha nem tartod vele a kapcsolatot, hiányozni fogsz neki, mivel szeret téged. És akkor biztosan meglesz a módja rá, hogy lerázza a bizonyos 3. személyt.
2012. okt. 23. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Egyszerű, biztosítod affelöl hogy nagyon szereted és mit tudom én valami kedveset még amit érzel, de hogy te nem szeretnél exekkel versenyezni ezért elengeded a kezét, bármennyire is fáj ez neked.

Nah már most miután biztosítod róla hogy szereted és nem azért hagyod el mert már nem érzel irányába így ezután nagyon elkezdhet kaparni ha szeret téged és helyre rakhatja ezt az exes témát is, és esetleg exek nélkül újra kezdhetitek.


26/l

2012. okt. 23. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Akkor ha jól értem, te vagy a férfi, és a barátnőd tartja a kapcsolatot az exével, elég intenzíven. Mint emberhez, ragaszkodik hozzá, de nem tudod, szerelemből is, vagy csak szeretetből.

Nos, mondd el neki, hogy belefáradtál ebbe a lelki harcba, mikor önmagaddal és az ex-szel kell ringbe szállnod. Látod rajta, hogy ragaszkodik hozzá, de nem szeretnéd eltiltani tőle. Viszont úgy érzed, hogy az ex egy légüres teret teremt köztetek, amitől nem tudsz teljesen kiteljesedni, és megnyugodni, de ő (a barátnőd) se. Amíg ez a helyzet nem változik, nem lesz boldog a párkapcsolatotok. Így te inkább a háttérbe vonulsz, és ha úgy érzi, hogy az exét teljesen el tudja engedni, és melletted lecövekelni, akkor tegye meg, de te addig ezt a kapcsolatot (a tieteket) lezártnak tekinted.

2012. okt. 23. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:

Ha úgy érezted, ő az igazi, akkor mondd meg neki úgy, ahogy itt leírtad. Mindent. A zavaró tényezőt, azt, hogy te már nem bírod tovább.

Nem lehet úgy szakítani, hogy ne bántsd meg a másikat. Ha már ezt az utat választod, akkor önts tiszta vizet a pohárba, tudjon mindent.

2012. okt. 23. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Nem férfi vagyok, én vagyok a nő a kapcsolatban :) Bár ezt fent tényleg nem írtam. Eltiltani nem lehet egy embert a másiktól, de ha engem biztosítana afelől, hogy semmilyen veszélyt nem jelent rám és a kapcsolatunkra nézve, más lenne. Arról nem is beszélve, hogy mikor újrakedtük (nem ez volt az első nekifutás, pont mindig az ő exe miatt szakítottunk)megbeszéltük, nem lesznek exek a kapcsolatban. Nekem akkor alakult valami, azzal a férfival lezártam, mert megígértem, hogy nem lesz zavaró tényező köztünk, és azt hittem mind a mai napig, hogy az ő exe sincs már képben. Nagyon kiborít ez a helyzet. Képes elveszíteni, majd utána könyörögni hogy fogadjam vissza, és még mindig nem tanul belőle, hogy egy kapcsolat két emberről szól. Nincs helye benne tevékenyen a múltnak. Természetesen az emlékei az övé, ahhoz semmi közöm, és haragban sem kell lennie vele. De ha a kapcsolat szintje már zavaró az új kapcsolatban, akkor lépni kellene.
2012. okt. 23. 13:55
 6/10 anonim ***** válasza:

Voltam így, 1 évet jártam a pasival és egy év alatt nem tágított a másik csaj.

Nem bírtam tovább és elhagytam. Pedig többször beszélgettem erről hogy zárja már ki az életéből legalább annyira hogy a kettőnk élete ne tartozzon már rá.

Odáig elment a lány hogyha írtam a páromnak egy szerelmes üzenetet a lapjára, akkor ő linkelt valami 5-6 zenét meg minden sz.rt, hogy az enyémet "ne vegye észre" köztük, vagy hogy irritáljon vele.

persze észrevette és írt alá valami szépet erre a csaj meg összeirogatott mindent hogy de cukik vagyunk és ilyenek.

és még a jobbik változat volt ha ezt írta és nem engem pocskondiázott a saját oldalán.

amikor szóvá tettem hogy legalább ezért szóljon, az exem a füle botját sem mozdította. sőt, egy idő után még őt kezdte el védeni, mert hogy én mennyire nem bízok meg benne, ilyeneket kitalált. Pedig benne bíztam, csak idegesített hogy mindig odatolta a képét a másik lány, mert ő egy nemkívánatos személy. Nem poligámiában élünk ebben az országban jó esetben.

Én meg megmondtam hogy engem nem alázhat meg így, vagy akkor az ex szentségesen tisztelt barátsága marad az övé, vagy én. erre őt választotta, tehát ennyit ért neki az egész.

a vicc, hogy valamiért mégse lett több köztük, a részleteket nem tudom, de a csaj azóta már túlvan egy kapcsolaton, most megint új pasit "fogyaszt", és az expasim mindig csak akkor érdekes neki ha éppen nincs senkije.

az a marharépa pedig még mindig reménykedik a csodában vagy nem tudom mert azóta is hagyja...ezt sem értem mert elvileg ő dobta a csajt.

én azóta randiztam több pasival. egyszerűen katasztrófa, mindegyiket hivogatta az exe a randin (!) hol van, mit csinál, számoljon le mindenről.

valami 3 ilyen kudarcrandin vagyok túl mindegyik mással mert nem bírják elengedni a volt nőiket.

csak nem értem minek akkor nekik új... na mindegy.

Azt tanácsolom, ne állítsd a pasid választás elé. Tapasztalat hogy ilyenkor begolyóznak és a rosszat (az ex barátságát) választják.

Vagy az excsajt likvidálod (elkapod egy sötét utcán és kicsit megfenyíted vagy kiderítesz róla egy zaftos titkot és azzal zsarolod) hogy eltűnjön a képből...

vagy pedig szakítasz.

Ha szakítasz, mégpedig úgy hogy tiltod is, látni sem akarod, nem engeded be stb. elérheted azt amit én végül elértem fél év után.

Hogy rájött hogy velem jobb, én vagyok a fontosabb és most kapar utánam, célozgat 1000-rel.

de ez nagyon fájdalmas út.

2012. okt. 23. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
amúgy, kíméletes mód nincs. Csak akkor ha a pasid hajlandó tenni azért hogy ne zavarjon az ex. Ha meg lehet vele beszélni és nem hagyja bűntudatból hogy belerondítson a másik lány a dolgotokba.
2012. okt. 23. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Hát minket már többször szétszedett az ex. Az elején a párom lépett le miatta, aztán már én voltam, aki a neve hallatán is kiakadt. Még egyszer nem küzdök meg vele. A párom most is azt mondja, nincs köztük semmi, csak barátság. amit akár el is hinnék, ha nem ismerném a nőt, hogy ő még mindig vissza akarja kapni. Szívja a vérét, hogy mégis mit képzel, hogy velem volt wellneselni. Az én kedvesem, pedig magyarázza, hogy dehát ez nem is igaz (egyébként tényleg nem). Én ezt nem értem, mintha az anyja lenne.
2012. okt. 23. 14:06
 9/10 anonim ***** válasza:

Uhh, ez de szar lehet.

Nekem az életbe nem kellene olyan férfi, aki ennyire nem tisztel és szeret, és akinek nem én vagyok a legfontosabb nő az életében (persze az édesanyja mellett, de az más kategória).

2012. okt. 23. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

igazából téged nem értelek. elhagyott miatta. egyértelmű, hogy nem tud elszakadni. miért kezdted vele újra és újra?...


szerintem ne hagyj kiskaput... mert a "nagyon szeretlek, de..." ez egy kiskapu. hogy pár nap, hét múlva együtt lehettek, hiszen te odáig vagy érte. én nem kínoznám magam ezzel a kapcsolattal tovább. annyit mondanék, hogy szerettem (múlt időben!(: ), bármit megtettem volna érte, de nem megy az ex-szel együtt.

(egyébként szerintem tévedés, nem a volt nő tehet erről. természetesen baromi idegesítő, ha nyomul a múlt, de le lehet rázni. el lehet küldeni. meg lehet neki mondani, hogy nem kell.)


szakíts meg vele minden kapcsolatot. és most egy nagy közhely: ha együtt kell lennetek, úgyis összehoz titeket az élet újra.:)

2012. okt. 23. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!