Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Barátnőm szakított a barátjáva...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Barátnőm szakított a barátjával, és most minden amit tőle kapott visszakövetel. Vissza is jár?

Figyelt kérdés

Szóval a srác azt mondja, hogy "azt az én pénzemen vetted, így az enyém!"


Ami igaz is az Ő pénzén vette/kapta mert sok mindent kapott(telefon, ruha, ékszer ilyesmi) de a barátnőm meg azt mondja, hogy "igen, de ÉN kaptam! NEKEM vette!" tehát nem vissza kölcsönözhető!


Most kinek van igaza?

Igaz az, hogy azé, aki pénzén vették?

És az is helyes, hogy Ő kapta, személyesen, nem csak kölcsönbe, tehát övé?


Am szerintem vannak nagyobb problémák is, de itt telefonról, meg drágább ruhákról beszélünk, nem egy kulcstartón megy a vita.



2013. ápr. 22. 17:39
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Én rátaposnék,eltörném,elrontanám és úgy adnám vissza :P
2013. ápr. 22. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
82%
Nem, jogilag nem a pasié. Csak akkor van gond, ha letagadja, hogy ajándékba adta, onnantól kezd érdekessé válni a játék.
2013. ápr. 22. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
88%

Ekkora tahó, pofátlan, disznó pasast!!

AZ A LÁNYÉ!! Neki adta, nem kölcsönbe. A kaját is visszakéri, amit neki vett??? B*ssza meg az ilyen. Kicsit felháborodtam a fickón, elnézést... Férfiként mondom ezt.

2013. ápr. 22. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
86%

13 vagyok.

Még valami. A csaj ruháival mit kezd a srác?!? Felveszi?! Vagy neki adja az új nőjének? Ekkora sóhert.

2013. ápr. 22. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
54%
11 Ha te lennél a pasi helyébe, akkor te lennél a legjobban felháborodva, Valószinűleg a hölgy olyan "jellemes" volt, amiért megérdemelte ezt a lépést, ugyanis egy magára valamit is adó nő sosem tartana meg semmit, visszaadná annak akitől kapta, és ha az illető mondja, hogy nem tart rá igényt, csak akkor tartja meg:D
2013. ápr. 22. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
67%
Én is úgy tudtam, hogy ajándékot nem illik visszakövetelni.
2013. ápr. 22. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
82%

Ajándékot nem illik visszakérni, értéktől függetlenül! Azt az ember nem kölcsönbe adja. Onnantól hogy átadja, el kell felejteni, az már a másiké.


Ha a jogi oldalát nézzük a dolognak, az ajándék még VÁLÁS ESETÉN SEM követelhető vissza. Mellesleg: bizonyítsa be, hogy ő vette. (Ruhákkal és ehhez hasonló dolgokkal kapcsolatban nem csak hogy bizonyíthatatlan, hogy ki vette és kinek a részére, de még pofán is röhögnék a srácot. Ennyi erővel a szomszédom vagy bármilyen idegen is bejöhetne hozzám követelni az étkészletemet vagy a spajz tartalmát, mondván, azt ő vette.) Azok a dolgok számítanak, amikről papír van. Ilyen pl.:

Telefon: Kinek a nevén van? Mert ha a lány nevére vette, akkor végképp nem a srácot illeti jogilag. Mire fel venné el azt, ami más nevén van, amiért más felel? Ha a srác nevén van, akkor valóban jobb helye lenne nála. Remélem jól tudok mindent, tudtommal kb. így nézne ki a jogi része a dolognak.


Bár szerintem ilyen esetben inkább a dolog emberi oldalának kell számítania... (Ajándékot visszavenni sosem lesz emberséges, becsületes dolog.)

2013. ápr. 22. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 kolosszus22 ***** válasza:

Őszintén mindkét fél elég gáz. Megértem a fickót is, mert biztos szar, hogy ő már nem kell a nőnek, de a javait azt szívesen használná továbbra is, másik részről meg elég gány dolog ajándékot visszakérni. Pont ezért nem vagyok híve a nagy értékű dolgok ajándékozgatásának.

26F

2013. ápr. 23. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Mi lett belőle, kérdező? A barátnőd visszaadta a tárgyakat a volt barátjának?
2020. dec. 9. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!