Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Hogy lehet túllépni azon, ha...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy lehet túllépni azon, ha szakít velem életem szerelme?

Figyelt kérdés

Próbálom röviden leírni, hogy mi aggaszt különösen, akit érdekel és végigolvasná,nagyon megköszönném, mert lenne egy kis rálátása a dologra, így talán könnyebben tudna hasznos tanácsot adni:

18 éves koromig nem volt senkim. Nem azért, mert nem kellettem senkinek és nem is azért mert nem vágytam rá, hanem mert akárkivel közel kerültem ahhoz az állapothoz, hogy beleszeressek, egyszerűen megrémültem. Mindig az lett a dolog vége, hogy nem jöttünk össze-miattam.

De aztán végre akadt egy kivétel. Akibe nagyon hirtelen nagyon beleszerettem, pánikolás nélkül. Ő talán még annál is jobban szeretett, mint amennyire én őt. Csodálatos volt a kapcsolatunk, az álmodozásaimat is felülmúlta.

Azért vitáink voltak, az elejétől fogva. De sosem mentünk haza, vagy feküdtünk le este úgy, hogy előtte nem békültünk volna ki.

Sajnos ez a helyzet az utóbbi időben megváltozott. A vitáink elszaporodtak és úgy éreztem, neki már nem okoz gondot, ha haraggal válunk el. Egyre kevésbé aggasztotta, besokallt.

Majd bekövetkezett, ami talán a legnagyobb félelmem volt. Nagyon elege lett az állandó konfliktusokból, a hangulatból, nem érezte már jól magát a kapcsolatunkban és elhidegült tőlem. Komolyan fontolóra vette a szakítást. Ha én nem kapaszkodom foggal körömmel a kapcsolatért, be is következett volna. Ez kb 2 hete volt.

De aztán jó pár napig végre úgy tűnt, minden a régi. Próbáltam a kedvében járni, visszahódítani. Sikerült :) Éreztem, és mondta is, hogy kezdi megint úgy érezni, mint az elején. Visszatért az életkedvem.

De most újra kétségbe vagyok esve :( Úgy érzem hiába próbálkozom tovább,már nem fogom tudni úgy magamba bolondítani, ahogy az elején. Nincs kétségem afelől, hogy szeret. De már nem annyira. És nem is úgy,mint korábban. Már csak úgy szeret, mint a lányt, akihez sok szép emlék köti. Legalábbis így érzem. A következő veszekedésig fenntartható ez az állapot. De ha csak egy apróságon is összekapunk, az már a vég lesz...Márpedig én azt nem fogom túlélni. Mindennél és mindenkinél jobban szeretem, nem múlt el még a szerelem sem, nem is csillapodott. Én életem végéig vele akartam maradni. Nem érdekel, ha vitatkozunk, de nem tudnék mást fele ennyire sem szeretni. Úgy érzem még 80 éves korunkra sem múlna el a szerelmem iránta.

De sajnos tudom jól, hogy vége lesz. Nem akarom elhinni, nem tudom felfogni sem, de valószínű, hogy be fog következni. Már ebbe a tudatba is beleőrülök, hát ha még tényleg szakítunk...Azért írtam le az elején, hogy nem volt még senkim,mert még csak azzal sem tudom vigasztalni magam, hogy talán egyszer csak lesz valakim, aki enyhíti a fájdalmat. De nem...legjobb esetben majd újabb 18 év múlva.

Hogy készítsem fel magam és hogy éljem túl,ha majd bekövetkezik? Bele lehet halni a lelki fájdalomba? Mert szerintem velem meg fog történni...

Kérlek Titeket, adjatok tanácsot! Főleg olyanok válaszának örülnék, akik átestek már hasonlón. Köszönöm!



2014. máj. 14. 12:24
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Azt hiszem elolvasva arra gondolok hogy egy kicsitel laposult a kapcsolatotok...ez sokhelyen elofordul...en egyutt vagyok a parommal huszon valahany eve ket gyerek is van..nallaunk is van ilyen melypont...Aztan mindeki csinalja dolgat aztan kialakul nem arra gondolok hogy elfelejt vagy nem szeret..ennyi ido utan mar tobb a ragaszkodas es az egymashoz valo respektalas mert a szereelm is lazul...de azert nem gondolunk arra hogy fuuu nem szeret es ott hagy.. ..Azt tudom mondani hogy te is foglald le magadat mert ugylatszik o is mas iranyba orientalodik... adj idot magadnak es neki ne kergessed es akarj allandoan talalkozni.. varj egy vagy ket napot attol fuggoen hogy mennyire gyakran szoktaok talakozni...figyelj es varj nezd meg ha nem keresed mennyi ideig hagy teged uzenetek vagy talakozasok nelkul...Emberek vagyunk sajnos senki nem tokeletes sem te sem a parod..Varj es ha hiv beszeljetek meg valami olyan programot amit eddig nem csinaltatok hogy a kapcsolatotok felfrissuljon ha ennyi ido elteltevel ellassult a kapcsolat akkor lehet ha te nem is erzed ugy mert meg fiatal vagy keves tapasztalattal azt hiszed ez az igazi..lehet! De olyan sok lehetoseg van olyan sok ido van ami meg elotted van..varj es ne siettessed a kapcsolatot..sok mas ember van akit meg nem ismersz vagy nem volt alkalmad megismerni..(en veletlenul egy kapcsolat vegen elmentem egy hajo kirandulasra es egy idegen tarsasgba keveredtem mert senki nem ismertem azok kornyeseteben ismertem meg a mostanit es semmi terv vagy elre eltervezett program nem volt..es lam veletlenul beszeltem egy alnnyal es azt hozta sors hogy talakoztunk aztan sok ido eltelt semmi ... honapok es egyszer megint talakoztunk veletlenul ugyan meg voilt egymas cime telefonja es hagytuk egymast semmi eroltette dolog nem volt...utolag megtudtam neki volt egy fiuja akkor es azert sem akrt ket fiuval kavarnmi es kesobb az szet laposodott es pont akkor futottunk ossze ... talakozas ide oda mzi es utanna ugy alakult hogy kis etye petye dugas majd kezdett tobbszorosssen a talakozas rovasara menni adolg .. na es ment magatol..tehet te se maradtal le semmirol...- nem szep mondani de lehet hogy o maskppen erez es lahat hogy mondjuk ki ha faj is de lehet hogy valakivel megismerkedett es most sajat gondoltaival birkozik.. ami ido kerdese .tudom ez borzaszto nehez neked de legyel felnott es varjal az ido majd lassan de megoldja a dolgokat .. Te foglaljad le magadat olyasmivel ami az erdeklodesedet kitolti es probalj meg nem erre gondolni...varj par napot ha nem hiv estelg hivjad de en varnek mikor jeletkezik ha meg par nap is eltelik akkor sem jeltkezeik akkor felmerulhet hogy neki is ido kell...es majd keres...ha meg nem akkor egy ido utan keressed de ne add meg magad es ne alazkodj meg nem az oviban vagy...legyel okos es a lagfontosabb hogy erezze hogy te jol vagy es biztonsagban es ne add ki azt hogy tudja is hogy neked mennyire fontos de te mondjad batran es ereztessed hogy jol vagy es lefoglalod magad csak kivancsi voltal mi van hogy napokig nem jeletkezett Remelled jol van csak gondoltad hogy megkerdezed mi van hogy van ha mas dolga nincsen esetleg egy mozi vagy egy egyutt kajat beutemezhetnetek valahol de ne eroszkoskodj ne akaszd magad ra ..ha nem jo oke semmi baj ugyis ide meg oda kell menned okci majd hivj ha ra ersz es te add meg azt a lehetoseget hogy o keressen teged aztan gyors szia szia majd hivj es erezze hogy te stabilan ulsz a szekedben es ha akar valamit neki kell legkozelebb lepnie... es te varj majd hiv..ha nem hiv akkor ertesz aszobol es ne te hivogassad...Tudom nehez de csak probalok valami ottletet adni hatha bejon.. sok sikert es ne felejtsed el fiatal vagy..ha egy vonat elmegy..semmi baj majd jon masik..Minden vonat utan jon masik vonat lehet hogy ami ezutan jon az jobb es kenyelmesebb a te igenyeidnek...sok sikert kivanok.
2014. máj. 16. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a hosszú és hasznos választ! :)
2014. máj. 16. 13:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!