Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Hogy lehet ezen eredményesen...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy lehet ezen eredményesen túllépni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Először nem akartam ennek egy kérdést szentelni, de egyszerűen tanácstalan vagyok, pedig már tanultam több kapcsolatból.

A párommal, illetve most már volt párommal nagyon fiatalon ismerkedtem meg, 3,5 évet voltunk együtt, ebből 3 év volt ami mondhatni problémamentesen telt, az utolsó fél évet már csak elélve egymás mellett meg veszekedésekkel töltöttünk el. Alapvetően azért szakítottunk, mert ahogy közben felnőttem, sok mindenben önállósodtam, és azt éreztem, nagyon különbözünk, nem fogadtuk el egymás dolgait, rengeteg veszekedés volt. Emiatt ő közben beleszeretett egy másik lányba,de ez már csak a szakítás után derült ki. Azóta sok idő eltelt. Mindketten éltük a saját életünket. Én főleg sulira, munkára koncentráltam. Egy pár hónapja megkeresett, hogy üljünk le legalább beszélni, miért történt, ami történt, mi volt a probléma, mert csúnyán váltunk el. Először nem akartam, de igazat adtam, abban, hogy ennyivel tartozunk magunknak.Aztán ahogy beszéltünk és találkozgattunk, láttam rajta mennyire megváltozott, és végül úgy döntöttünk, adunk még egy esélyt a dolognak. 3 hónapot voltunk együtt, nem bántam meg semmit, nem volt egy hangos szó és probléma sem, mégis nem éreztem azt, amit régen. Jó volt vele, de nem szerelem. Végül közös megegyezéssel békében, úgy döntöttünk, hogy szétmegyünk. Most mégis azt érzem, hogy szeretem őt, vagyis nagyon hiányzik. Nem tudom, mit lépjek, mellette nem éreztem ezt. Sok minden megváltozott az előző kapcsolatunkhoz képest. Annak nagyon örülök,hogy belátta ő is mekkorát hibázott, és normális szintre hoztuk a kapcsolatunkat emberileg. Megint éreztem azt a különbözőséget, mint a 3,5 év végén, de most egy vita és összezördülés sem volt. Van vagy lenne így értelme visszatáncolni? Nagyon nehéz így, mert engem még az iskola és munka ideiglenes ideköt a városhoz, de lennének még terveim, ami már nem helyben van. Neki viszont munka miatt mindenki ittmarad hosszútávon. Nem tudom, mitévő legyek. Az ösztöneim azt mondják, hogy hagyjuk ezt, de a szívemmel jó ideje nem tudok mit kezdeni. Hogy mellette nem éreztem most a legutóbbinál, most viszont az érzem, hogy szeretem... :( Volt valaki hasonló helyzetben? Mi lett a vége? :(


Köszönöm a válaszokat előre is!


22/N



2014. ápr. 4. 19:12
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha már másodszor sem sikerült, akkor érdemes még egyszer "megpróbálni"? Nem hiszem! Szerintem ez csak egy sima ragaszkodás, megszokás dolog. Tölts több időt a barátaiddal és szüntess meg vele minden kapcsolatot, abszolút ne is beszéljetek. Igen, most azt hiszed, h szereted mert magányosnak érzed magad, de ha újra együtt lennétek, akkor fogadok, h ismét előtörne a benned a "külön jobb lenne" dolog. Szóval, foglald le magad, menj el a barátnőiddel bulizni és az idő majd segíteni fog!!!
2014. ápr. 4. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Végigolvastam, pedig nem szeretem a regényeket.

Olyan már soha nem lesz mint régen. Az ész hozza a jó döntéseket, a szíved meg elvakít. De a többség az utóbbival dönt.

Na a mai napra befejeztem az értelmes válaszokat. :DDD

2014. ápr. 4. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ennek semmi értelme. Se veled, se nélküled ez az egész. Egyértelmű, hogy elmúlt a szerelem. Ez már csak ilyen görcsös, megszokott ragaszkodás. Jobb lesz nektek külön utakon. Nyílj ki, ismerkedj és bízz abban, hogy egy másik sráccal boldog lehetsz görcsölés nélkül. Neki is add meg az esélyt egy másik nővel.
2014. ápr. 4. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Igen, bennem is ez kétség jár, hogy megint előjönne, hogy vége legyen és akkor olyan lenne megint mint a bumeráng. :(
2014. ápr. 4. 19:23
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Úgy, hogy barátként megtartod, társnak meg keresel mást.
2014. ápr. 4. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 WheneverYouWant ***** válasza:

Kezdetben vinnék bele egy kis psichológiát. A kérdést úgy tetted fel hogy hogy lehet ezen túllépni, tehét te tudatosan vagy tudattalanul is de le akarod ezt zárni.

Volt nekem is egy másfél éves kapcsolatom amin azóta is sokat gondolkoztam. ÉS azt kell mondjam ezek az érzések hullámzóak.( Mi sem szép körülmények között váltunk el) Azt követően úgy egy évig el sem tudtam volna képzelni hogy mi még 1x az életben együtt legyünk. Aztán elkezdtem rajta gondolkozni hogy mit tennék ha egyszercsak betoppanna és vissza akarna jönni hozzám és valószínűleg örülnék neki.. Aztán hogy jó döntés lenne vagy rossz azt majd csak a jövő mondhatja meg. De ez valószínűleg nem fog bekövetkezni... Szóval visszagondolva, értékeltem azt a másfél évet és örülök hogy vele voltam ennyi ideig. Valahogy most már túlnyomó részt csak a jó emlékek jutnak eszembe.

2014. ápr. 4. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Mentek a zöld kezek. :) Köszönöm a válaszokat, a kiregényért pedig bocsi. :) Csak olyan rossz, ez a furcsa érzés, de majd túlleszek rajta. Főleg, így rossz, hogy nem haragban váltunk el. Bár az elsőnél csúnya vége lett, onnan jobban léptem tovább vagyis könnyebben, mert a visszatáncolás eszembe se jutott.
2014. ápr. 4. 19:25
 8/9 WheneverYouWant ***** válasza:
Láttam hogy miközben írtam válaszolgattak hogy valaki a szívére hallgat valaki az eszére. Gondolkodj hogy mi lenne a jobb.. vagy melyiket fogod utólag sajnálni. Mérlegelj. A logikus érvekre hallgatni vagy engedni az érzelmeknek és sodródni az árral. ADtam már fel én is sokmindent azért mert az eszemre hallgattam... most van pénzem kocsim... szerelmem viszont nincs.
2014. ápr. 4. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

6-os: bár én is nagyon örülnék neki, ha megmaradna egy jó barátság közöttünk, de most valahogy esélyt sem látok rá, félek, hogy új még jobban beleszeretnék. :( Ez csak akkor lesz esetleg lehetséges, ha már nem szeretem őt, vagy nem érzek iránta úgy.

7-es: Én is valahogy így mertem belevágni, a jó emlékek és a pozitív dolgok miatt. De mikor mellette voltam most, akkor nem éreztem a hiányt, se azt a lángoló valamit. Pont emiatt nem értem maga, valószínűleg csak a megszokás és hiány. :(


Köszi a válaszokat.

2014. ápr. 4. 19:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!