Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Szerintetek van újrakezdés?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek van újrakezdés?

Figyelt kérdés
Lenne értelme újrakezdeni egy befuccsolt kapcsolatot? 4 évig voltunk együtt a volt pasimmal, én szakítottam vele még áprilisban. Azóta éljük a saját életünket, én nem tudom minek belekezdtem egy másik kapcsolatba, de mégis ő hiányzik. Szerintetek ha mindketten szeretnénk, még újra lehet kezdeni? Mert szerintem semmi nem lenne olyan, mint régen..

2014. júl. 29. 13:18
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
22/L kort elfelejtettem.
2014. júl. 29. 13:19
 2/11 A kérdező kommentje:
Esetleg van valamilyen személyes tapasztalatotok ezzel kapcsolatban? Történt már veletek ilyen?
2014. júl. 29. 13:20
 3/11 anonim ***** válasza:
nincs
2014. júl. 29. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nekem volt mar olyan :-)
2014. júl. 29. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
#4 és jobb lett vagy rosszabb a kapcsolat, mint az előző?
2014. júl. 29. 13:22
 6/11 anonim ***** válasza:
Nekem is volt már hasonló. Kicsit se volt már olyan. Aminek egyszer vége lett, annak végleg vége. Jobb elfelejteni. De nincs két egyforma kapcsolat, szóval megpróbálni meg lehet, de ne éld bele magad túlságosan. Persze függ attól is, hogy miért lett vége.
2014. júl. 29. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Én már próbáltam 2 alkalommal is. Semmi értelme sem volt. Ugyanazok a problémák jelentkeztek és még érzékenyebben érintettek.

Lényeg. Ne csináld. 29/f

2014. júl. 29. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Befuccsolt, szakítottál vele, képes voltál ezt meglépni, mert úgy láttad külön jobb. Semmi nem változott azóta, csak még nem tudtad lezárni magadban, ez természetes, időt kell neki hagyni, még akkor is ha te szakítottál.
2014. júl. 29. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Igazából kihűlt a kapcsolatunk, de most hogy nem vagyunk együtt, kb nagyobb a szenvedély köztünk, mint az utolsó évben...
2014. júl. 29. 18:21
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Ezt már kb huszadjára másolom be,de még mindig érdemes elolvasni:


"Ha egy pár szakít, feltehetőleg nem működött jól a kapcsolat. Ezért csak akkor érdemes a viszonyt újrakezdeni, ha a felek tisztázták az okokat, és megpróbálják mindketten megoldani, helyretenni azokat. Ha hosszabb idő telik el a szakítás után - pl. pár év -, sokkal nagyobb az esélye a sikeres újrakezdésnek. Ennek nagyon egyszerű oka van, ami a személyiség fejlődésében keresendő. Az évek múlásával ugyanis változik egy ember személyisége, érettebb, tapasztaltabb lesz, és akkor már nem ugyanaz a két ember találkozik, mint évekkel előtte. Lehet, hogy "felnőttebb fejjel", némi tapasztalattal a hátuk mögött a pár tudatosabban kezeli majd a kapcsolatot, tanult esetleg a hibákból is, így lehet remény az együtt maradásukra. Ha csak a nemi együttlétért marad együtt a pár, az semmiképpen sem jó abból a szempontból, hogy nem tudnak nyitni mások felé, hiszen még kötődnek egymáshoz, érzelmileg is (!), és ahhoz, hogy nyitottak legyen egy másik párkapcsolatra, el kell szakadniuk egymástól. A barátság is csak évek múlva jöhet létre közöttük, ha már kihűltek és rendeződtek a köztük lévő érzelmek. Összefoglalva akkor van esélye egy párnak a sikeres újrakezdésre, ha történt valamilyen változás bennük, megértették a szakítás okát, mindketten látják a saját felelősségüket ebben (ez mindig 50-50%), képesek tudatosabban kommunikálni egymással, és megoldani a konfliktusokat. Ez minden párkapcsolat alapja is."

2014. júl. 30. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!