Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » A barátnőm valószínűleg...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A barátnőm valószínűleg szakítani fog, de azt mondta, hogy szeretne megoldást találni a problémákra, szóval próbáljuk még utoljára megbeszélni. Hogyan tarthatnám meg/beszélhetném le a szakításról?

Figyelt kérdés

20, illetve 21 évesek vagyunk.

A probléma az, hogy mivel ő az első barátnőm, a kapcsolatunk elején eléggé be voltam parálva mindentől, hogy elveszítem, és nem mondtam el dolgokat őszintén (így többek között azt sem, hogy nekem még nem volt más előtte, úgyhogy csomó bénázásomra azt hitte, hogy ez ellene szól, nem működik a kémia, meg ilyenek.) Akkor még nem tudtam, hogy milyen az értékrendje, nem akartam kockáztatni, hogy valami élettelen lúzernek lásson, szóval túloztam dolgokkal kapcsolatban, egy ízben hazudtam is.

Ezekre viszont szép lassan fény derült, én pedig megnyugodtam, mert sohasem láttam azt rajta, hogy most akkor lenézne engem, kiábrándulna, vagy ilyesmi. Őt viszont a tény, hogy nem mondtam igazat, eléggé felkavarta. Ismerőseimmel (lányok) kapcsolatban is túloztam, hogy milyen nagyon fontosak nekem, mert megint csak nem akartam, hogy azt higgye, nincsenek barátaim, így rájuk pedig féltékeny lett nagyon. Úgy összegezve; minden, amit el akartam kerülni a ferdítésekkel, pont fordítva sült el.

5 hónapja vagyunk együtt, ezek a hazugságok úgy a 2.-3. hónapban derültek ki, azóta próbálja őket nem csak szóban, hanem ténylegesen megbocsájtani őket, de nem megy. Azt mondja, nem tud bízni bennem és hogy voltaképpen feleslegesen tettem ki egy csomó kételkedésnek, féltékenységnek. Nemsokára találkozunk megbeszélni. Mit tehetnék?



2015. ápr. 6. 01:07
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
Ha most nem ad több időt, hogy bizonyítsak, és elengedem, nem hisztizek meg leszek papucs, később lenne esélyem visszakapni? Amennyire emlékszem régebbi történeteire, nincs ellene az "újra megpróbálásnak", ha olyanok a körülmények...szerintetek ha eltelik némi idő, és csillapodik a sértettsége, lehet még valami?
2015. ápr. 6. 02:10
 12/13 anonim ***** válasza:
Azért szerintem erre ne nagyon építs, attól mert mással esetleg újrakezdte, még nem biztos, hogy a ti kapcsolatotoknak is ez lenne majd a sorsa a későbbiekben. Egyébként meg csak annyit tudok mondani, mint az előttem szólók, legyél vele őszinte mind a történtekkel, mind az érzéseiddel kapcsolatban, esetleg tegyél neki ígéreteket (de túlzásba ne vidd, csak amit be is tudsz tartani), aztán már rajta áll a döntés. Adj bele mindent, látszódjon, hogy mennyire fontos neked, és hogy szeretnéd megtartani, de ha teljes elutasítást tapasztalsz a részéről, akkor hagyd, ne könyörögj, mert az nagyon kiábrándító. Sok sikert!
2015. ápr. 6. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 Fish1 ***** válasza:

Ahhoz, hogy a későbbiekben esetleg működhessen, mindkettőtöknek változtatni kell. Ha ez nem történik meg, akkor ugyanúgy előjönnek az előző hibák.

A változás általában hosszú idő, szóval itt ne 1-2 hónappal számolj.

2015. ápr. 6. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!