Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Hogyan essek túl az első...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan essek túl az első szakításon? (Bonyolult helyzet)

Figyelt kérdés

22 éves férfi vagyok a barátnőm 21 éves. Nekem ő az első kapcsolatom. Neki én már a sokadik...

Nagyon szerelmes belém, és nagyon jó vagyok neki. Elmondása szerint a legjobb vagyok számára...

Nagyon szeretem, de nem vagyok belé szerelmes. Mindent megteszek érte, és ő is értem. A szeretet megvan.

DE én nem vagyok szerelmes belé!

Adtam egy esélyt magunknak, nagyon jól elvagyunk, együtt is élünk.

De nem vagyok szerelmes! És ez rossz. Azt hiszem, hogy van még nála jobb nő számomra ezen a világon! Aki arra vár, hogy megtaláljam. Talán már láttam is. Nem tudom.

Azt érzem, van még feljebb nála. :( És több lehetek mellette, mint a barátnőm mellett.

Szörnyen érzem magam miatta, hogy ilyen gondolataim vannak.

Feladni a biztos legjobban, egy olyan jobbért, aki talán nem is létezik? Nem tudom mitévő legyek. :(

Nem akarok neki fájdalmat okozni, mégis ezt teszem. Pedig nagyon nem ezt érdemli! Nem tudom mitévő legyek.

Beszéltem már neki az érzéseimről... De sajnos nem lettem okosabb. Ő szeret, és tudja, hogy én tökéletes vagyok számára. Én szeretem, de nem érzem ezt biztosra. Talán, mert ő az első kapcsolatom és nem tudom elhinni, hogy elsőre betaláltam. Nem tudom. De azt érzem, hogy sehogy sem jó...

A szakítás úgy fordult meg a fejemben, hogy azért szakítanék vele, mert nem szeretném azzal megbántani, hogy lecserélem egy jobb nőért... Szakítok és szingli leszek és úgy állok neki a keresésnek. Nyitva tartom a szemem. De ez is csak szenvedés, amíg nem találom meg.

De kihasználni sem szeretném barátnőmet és az idejét rabolni sem szeretném, ha a végén mégsem maradok meg mellette.

Ráadásul nehezíti még a helyzetem, hogy szeptembertől külföldön kezd dolgozni és alig fogom látni.

Már olyan is megfordult a fejemben, hogy várok szeptemberig és utána elválnak útjaink... Nem tudom.

Beszéltünk erről is, hogy nagyon hiányozni fogunk egymásnak a távolság miatt. Ő nagyon nem bírja. Én elviselem. Most is úgy dolgozik, hogy szinte csak pár napot van nálam hetente. Így is alig bírja...

A testiségek is nagyon nehezek lesznek ha kiutazik. Már erről is beszéltünk. Ha arra lesz szükség, hogy együtt maradjunk, a nyitott kapcsolat is szóba jöhet...

De ő is tudja, engem nem a külsejével fogott meg és a szexel, hanem a személyiségével. Ő fog hiányozni, nem a szex. Csak a nyitott szexuális élet mögé próbálta leplezni, hogy nagyon hiányozni fogunk egymásnak. Pedig tudja, hogy nem erre lesz főként szükségem.

Nem feltétlen szakításban gondolkozom, nem is értem mért így írtam ki a kérdést, de ez is átfutott a fejemen, mint egy lehetőség. Olyan is megfordult, hogy amíg külföldön dolgozik (évek) addig én a tudtával belekezdek egy csak szexkapcsolatba... De tudom ez is veszélyes játék az érzelmek miatt. Nem akarom, hogy bárki is sérüljön érzelmileg... Fő a fejem, nem tudom mit tegyek...

Az én fejem, gondolataim nem tiszták és pártatlanok.

Kikérném a véleményeteket, segítségeteket.


22/F


2015. máj. 29. 12:09
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Őszintén. Ne játszadozz vele, hadd találjon olyan srácot, akinek ő lesz az igazi.
2015. máj. 29. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

De ő nem akar mást, csak engem. :( Amikor elkezdek ilyenekről beszélni mindig elsírja magát. :(

Nagyon fáj neki, és nekem is. :( De annyira szeret, hogy nem akar senki mást.


Kort és nemet is írjatok.

2015. máj. 29. 12:14
 3/18 anonim ***** válasza:

Soha nem lesz boldog hosszu kapcsolatod!

Mentsd meg a lányt magadtol!

Hajszold a szerelmet tovább!

Te a szerelembe vagy szerelmes nem is a lányba!

2015. máj. 29. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Talán igazad van. Sosem leszek teljesen boldog, mert azt hiszem mindig van feljebb... és nem érem be a jelennel.

Talán egyedül kellene leélnem az életem. Lehet. :(

2015. máj. 29. 12:18
 5/18 anonim ***** válasza:
91%

A szerelem elmúlik, mondjuk ha sosem érezted úgy, hogy szerelmes vagy belé, akkor valóban ne maradj vele, de ha csak alább hagytak a heves érzelmek és elbizonytalanodtál, akkor megspórolok neked egy csalódást: ez mindig így van, még ha nagyon-nagyon szerelmes is az ember, előbb, vagy utóbb, de elmúlik és csak a szeretet, a hűség marad, persze időnként ismét felszínre törnek a hevesebb érzelmek, de hosszabb távon az említett szeretet és hűség számít.

A következő, amin el kell gondolkodnod, hogy el bírod-e viselni azt, hogy most x ideig nem lesztek együtt, tanultok, dolgoztok, hogy megalapozzátok a közös jövőtöket, aztán, ha eljön az ideje összeköltöztök és belevágtok a közös életbe. Ha ezt nem tudod elviselni, kibírni, akkor is a szakítás a fair dolog, bármennyire is fájna.

Szerintem ezeken érdemes elgondolkodnod, nem fiatal tini vagy már, aki ész nélkül élhet, itt az ideje az érett döntéseknek.

2015. máj. 29. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
90%
Ha nem szereted akkor ne legyél vele, mert egyre csak nagyobb fájdalmat okozol neki, Mondd meg neki kerek perec, hogy nem szerelemből szereted. Nehezen, de túlteszi magát rajtad.
2015. máj. 29. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Coelho azt írja a szerelemről, hogy nem az együtt létről szól hanem a hiányáról.

Akit nem szeretünk, vagy akihez nem kötődünk nem félünk megbántani. És te szereted azt a lányt. Lehet hogy nem úgy ahogy ő téged... de nem csak 1 fajta szerelem létezik a világon... Mindenki máshogy érzi ezt. A szerelem egy idő után amúgy is az odaadásról, kitartásról és hűségről szól. Aki mellett jól érzed magad és boldog vagy.


Az is igaz hogy valószínűleg mindenkinek lehetne egy jobb, mert mindig van jobb. De nagy rá az esély hogy sose találod meg. Ez olyan mint egy autó, mindig van jobb és jöhet újabb, de van olyan kategória amit nem tudsz megfizetni, mert nem vagy elég (jó) gazdag hozzá.


Sosem értem miért gondolkoznak el ezen az emberek. Ha még találsz is jobbat az a lány lehet nem fog szeretni, vagy nem lesz olyan odaadó. Én úgy vagyok vele, ha találtam valakit aki viszont szeret, jól érzem vele magam és minden jól működik köztünk, sose próbálkoznék mást keresni. Lehet nem is létezik jobb?! Lehet most ha elengeded egész életedbe sajnálni fogod mert, nem találsz jobbat és őt fogod keresni mindenkiben (ismerek ilyen embert.)


Megértem, hogy ő az elő és nem tudsz viszonyítani. De az olvasmányodból nem hinném hogy attól éreznéd jobban magad ha másokkal is lefeküdhetsz. Inkább az zavar hogy a lány külföldre megy és ezért próbálod őt elfelejteni...

2015. máj. 29. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Talán rosszul fogalmaztam. ÉREZTEM! De csak rövid ideig, mert nem engedtem a rózsaszín felhőnek, hogy rám telepedjen. Nagyon bensőséges ismerkedés után jöttünk össze. A szerelmem nagyon hamar beérett szeretetté!

Eltudom viselni, én kifogom bírni. De abban nem vagyok biztos, hogy megéri e elviselni.

És ez hogy ilyenen gondolkodom szörnyűbb, mint maga a gondolat. Szinte már maga a válasz. DE EZ ROSSZ. És egyben a rossz döntés is lenne.

2015. máj. 29. 12:29
 9/18 anonim ***** válasza:
Basszus ez komoly?!?! Hát ő nem akar de te nem vagy boldog vele azaz nem vagy szerelmes..tényleg ne szórakozz vele mert később csak rosszabb lesz..ha ilyen érzéseid vannak és gondolom ez nem csak fellángolás és másnapra eltűnik ha ki is írtad ide...úgyhogy szerintem ne húzd tovább!!! :\ még időben vagy!
2015. máj. 29. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Hozzá teszem 21. éves vagyok én meg a barátommal voltam így. Úgy volt elmegy innen, és ezért elég közömbös voltam vele. De miután kiderült, hogy mégis marad örültem neki és elkezdtem komolyabban venni a kapcsolatunkat. Neki mindig az fájt hogy sose vettem komolyan... Akkoriban én is elgondolkoztam azon amin te.
2015. máj. 29. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!