Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Szakítás előtt gyermekvállalás...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szakítás előtt gyermekvállalás? - mit szóltok a következő esethez?

Figyelt kérdés
Most egy nagyon megdöbbentőnek tűnő esetet szeretnék megosztani. Kíváncsi vagyok, ki mit szól. Nem sokkal múltam 18 éves, amikor összejöttem egy olyan nővel, aki valóban akár az anyám is lehetne a kora alapján, hiszen majdnem 18 évvel volt nálam idősebb. Persze, mind a ketten tudtuk, hogy ez egy kaland lesz. És ez jó lesz nekem tapasztalatszerzésnek, neki pedig élménynek, hogy egy nála jóval fiatalabbal volt együtt. De a szakítás csak nem ment, annyira jól éreztük magunkat. Most már négy éve együtt vagyunk. Leültünk megbeszélni, hogy a valóban nagy korkülönbség miatt most már abba kellene hagyni. És akkor bennem kialakult egy gondolat. Neki úgy alakult az élete, hogy nem született gyermeke. De nagyon szeretne. Mielőtt velem összejött, már olyanokat gondolt, hogy akár egyedül is felnevelné, ha társat nem talál. Nagyon kötődünk egymáshoz, de ott kell hagynunk egymást. De mi lenne, ha vállalnánk egy közös gyermeket? AKit persze felvállalok, de utána én olyan lennék, mint az elvált apuka, aki nem hanyagolja el a gyermekét, ahol tud, segít neki. Ez elsőre biztosan mindenkinek megdöbbentő, akár elítélendő is. De ha valaki mégis belegondol ebbe a helyzetbe, talán lehet megértőbb is. Mit gondoltok?

2015. nov. 22. 00:46
 1/10 anonim ***** válasza:
85%

Azért ez nem ilyen egyszerű. A nő akarja ezt? Tudod, két emberes... Ahol tudsz, segítesz? Ez mit takar? Hogy néha utalsz némi lóvét, meg havi egyszer elviszed a gyereket a játszótérre? Nem ennyiből áll ám az apaság. És kiszállni sem lehet belőle, minimum 18 éves feladat. Van jó kereseted? Kész lennél bababiztosra varázsolni a lakásod? Éjjel fent maradni vele, mikor nálad van? Bevállalni csajozáskor, hogy neked már gyermeked van?


És leginkább: Szerinted jó lenne ez a felállás a GYEREKNEK?

2015. nov. 22. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
77%

Ez most remélem nem komoly!

Ennyire h....e nem lehetsz! A nőnek jó lenne, de neked nagyon nem. Hiába beszéled most be magadnak, ha nem is azonnal, de pár éven belül megbánnád. És akkor már nem szállhatsz ki. Gyerektartást, meg egyre többet követel majd, még akkor is, ha most azt ígéri, hogy nem is kell.

De hiába írom ezt neked, a p...ci szag elvette az eszed. Annyit tegyetek meg, hogy megbeszélitek, hogy a szakítás után, fél év múlva csinálsz neki gyereket. Ha még akkor is mindketten akarjátok, akkor lelketek rajta. De ne legyenek illúzióid, hü....re vesz téged.

37F

2015. nov. 22. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Én nem döbbenek meg semmin,de életkoromból kifolyólag azt mondom,hogy ez egy nagy fake story,pedig aztán marha laza vagyok.36 évesen nem veszek komolyan egy 18 évest,még akkor sem ha 40cm-es dákója van,amit nem tud használni,ezt a gyereket még szexre se használnám.Eltelik 4 év,én is 4 évvel idősebb vagyok,még inkább nem veszem komolyan az illetőt.Bennem a vágy,hogy hú de szeretnék gyereket,nem egy 22 évestől akarom,még akkor sem,ha utána nem tartok igényt a segítségére.
2015. nov. 22. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Eznkmagykutya :(
2015. nov. 22. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
52%

Sajnos több nőismerősömben is felmerült már a gondolat, hogy hasonló körülmények között vállaljanak gyereket. Szerencsére nem valósították meg.

Ez ugyanis önzőség! Ilyenkor a nő magának akar egy játékszert, és abszolút nem érdekli, hogy az a gyereknek jó-e. Aki ilyen önző módon akar gyereket, az inkább ne akarjon!

2015. nov. 22. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Ahogy gondoltam előre, kevés megértő választ kaptam. Csak annyit szeretnék hozzátenni, hogy ennek a gyermekvállalásnak a gondolata nem benne, hanem bennem merült fel. Ha valakivel négy éve együtt vagy, még ha tényleg kalandnak indult, akkor ismered annyira, hogy tudod azt, hogy nagyon vágyik gyerekre, és már kész arra is, hogy akár egyedül is felnevelje. Ha viszont ez így van, miért ne lehetne az apa az, akit ismer? Mitől rosszabb ez annál, mint amikor valaki teherbe ejt egy vele korú lányt, aztán magára hagyja?
2015. nov. 22. 09:40
 7/10 anonim ***** válasza:
77%
A gyereknek ez nem lenne jó. Az más kérdés hogy van amikor úgy alakul hogy a szülők elválnak, vagy a nő teherbe esik egy futó kapcsolatban aminek nem lesz folytatása. Véletlenül megesnek ezek a dolgok, de tudatosan, akarattal kitenni a saját gyerekedet annak hogy "elvált szülők" gyereke legyen, az már azért gáz. 22 évesen teljesen éretlen vagy, ha ilyesmi eszedbe jut. Igen szinte minden nő vágyik gyerekre, és vannak oylan időszakok amikor hormonálisak vagyunk, én is mindig szeretnék még egy gyereket amikor menstruálok pl. de ez a vágyakozás egy-két nap alatt elmúlik, és az élet megy tovább. Ilyen a női szervezet. Okos nő nem hoz ilyen hülye döntést.
2015. nov. 22. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nagyon jó lesz a minimálbéres fizetésed 30%át gyerektartásra utalni, minden hónapban! Maradék 70%ból meg megélni másik emberrel.
2015. nov. 22. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

tudatosan gondolom nem tudnád magára hagyni a gyermeket, nem törődni vele. Ha csináltok egy gyereket, akkor arról onnantól 18 éven át + még ki tudja meddig gondoskodnod kell. Később így, hogyan fogsz más nőkkel megismerkedni, családot alapítani? Gondolkozz el ezeken szerintem. Ha a parntered gyereket akar, akkor más úton is lehet gyereke pl.: lombik, örökbeadás. Ne te légy az apja!

24 n.

2015. nov. 22. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem te csak biztosítékot keresel, kapcsot, hogy a kötelék továbbra is fent maradjon. Ô pedig gyereket szeretne, mert kifut az idôbôl. Szerintem egyikôtök sem a gyerek érdekeit nézi elsôsorban és ezt mindenféle rosszindulat nélkül mondom.
2015. nov. 22. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!