Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Szerintetek kimeríti a szánalm...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek kimeríti a szánalmasság fogalmát, ha egy békés (avagy az érzelmek kihűlése miatt történő) szakítást követően, a szakító fél teljes mértékben megtagadja az ismerősi viszonyt is?

Figyelt kérdés
Tehát nem hajlandó köszönni az utcán, rossz néven vesz bármiféle megkeresést (a jókívánságokat is beleértve). Szerintem ez teljesen azt a látszatot kelti, hogy részéről a kapcsolat folyamán sohasem volt szó bármiféle kötődésről, illetve mélyebb érzelemről, ergó nem volt több, mint egy hazugság. Nektek mi a véleményetek? Lehet-e helyesnek nevezni azt a magatartást, hogy egy ember semmit nem ártott, mégis a szakítást követően ellenségként tekintünk rá?
2016. jan. 1. 15:13
 1/8 anonim ***** válasza:
83%

Vannak emberek, akik nem tudják kezelni az ilyesmit. Én talán nem is a szánalmasság kifejezést használnám, hanem az éretlenséget.


Egyébként még olyan oka is lehet ennek a viselkedésnek, ha az a fél, akivel szakítottak, még érzett valamit a másik iránt, tehát nem volt kölcsönös az érzelmek elhidegülése, akkor a szakító gondolhatja azt, hogy ha barátkozik, kedves, akkor azt félreérti a másik, vagy sosem fogja tudni túltenni magát rajta.

2016. jan. 1. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet, hogy ő még mindig szeret téged és rosszul esik neki a szakítást, és ezért védekezésből nem vesz rólad tudomást?
2016. jan. 1. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
64%
De miért kellene jó pofiznia veled? Főleg ha fáj neki a szakítás, mert még szeret? Egy szakítás sohasem lehet békés, valakinek mindig rossz. Így könnyebben felejt, az aki szenved miatta.
2016. jan. 1. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem inkább fura ez az egész. Tönkrement a kapcsolat, pont. Minek a másikra ráírni,még akár tisztességes szándékból is? Ez kijöhet kavarásnak is, ha az illetőnek már új kapcsolata van. Jobb békénhagyni egymást. Szólhat arról egy ilyen "gesztus" ,hogy bizonygatva legyen, milyen aljas egyik, vagy másik, és nekem volt igazam... Értelmetlen, mert már úgyis vége.
2016. jan. 1. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Kisboltos ***** válasza:
Tudod, egy kapcsolat nem haladhat visszafelé, szerintem. Ha valakival kapcsolatban voltál, szeretted, akkor ezek után már nem lehettek csak barátok. Egyszerűen lehetetlen.
2016. jan. 1. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Nem is barátságot szeretnék, csak azt, hogy az ismerősi viszonyt ne tagadja meg.

Egyébként én vagyok az, akivel szakítottak.

2016. jan. 1. 16:49
 7/8 anonim ***** válasza:
Csak rosszabb lesz ha még beszéltek ezek után. Nehezebben felejted el.
2016. jan. 3. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ismerős helyzet, én még a jókívánságokat is hanyagoltam, aztán még a köszönés is nehezére esett.. Majd meguntam és úgy voltam vele, hogy ,,amilyen az adjon Isten..."


Ez szerintem nem azon múlik hogy ,,így könnyebb elviselni", hanem hogy kiben mennyi gerinc van. Mert attól, hogy valaki köszön, vagy nem próbál már a nézésével is megölni valakit, még nem lesz rosszabb az élete talán.

2016. jan. 10. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!