Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Bunkóság elhozni az ex vőlegén...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Bunkóság elhozni az ex vőlegényemtől a szekrényt?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy hülyén hangzik, de napok óta ezen filózok. Volt párommal 4 évig laktunk együtt abban a lakásban, amit az ő szülei vásároltak, hogy egyetem alatt legyen hol laknunk. Most nemrég szakítottam, elköltöztem, de a nagyja cuccomért most hétvégére sikerült autót szereznem. Amit nem tudok, az az, hogy ebben a szituban illik-e elhozni a szekrényt. Évekig a szülei lakásában éltem albérlet fizetése nélkül, cserébe én bútoroztam be nagyjából a lakást a beköltözés előtt (szülői segítséggel akkor még). A falipolcokat, komódot, ilyesmit ezembe sem jutna elhozni, de az új albiban szükségem lesz egy ruhásszekrényre. Ha viszont elhozom, akkor neki nem lesz, amit nem érzek fairnek, ha már nála laktam ilyen sokáig.

Szerintetek hogy kéne csinálni? Bocsi, ha kicsit kusza lett, ordítoznak körülöttem.

23N


2016. máj. 25. 13:48
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:

"kezdj el dolgozni" - köszi, az már megvan :D

igen, a kaució meg a jelentősen megnövekvő havi terhek miatt lenne necces most nekem újat venni. ő viszont jelenleg nem dolgozik, mert sulit váltott, szóval neki sem olyan parádé minden. beszélni nem akarok most vele, mert annyira jól vagyok most a körülményekhez képest, és félek, hogy így vizsgák közben összetörnék, ha leülnénk beszélni.


persze, hogy nem gyűlölködök, szerelmes volam belé.

2016. máj. 25. 14:15
 12/24 anonim ***** válasza:
45%
Szerintem hagyd rá, hogy ő megkérdezze, hogy elvinnéd-e a szekrényt. Én borzalmasan cikinek érezném, ha szólnék miatta, hiszen te egy szekrény áránál többet spóroltál azzal, hogy évekig ingyen laktál egy lakásban, amihez jogilag semmi közöd nem volt. Nyilván, ha ott vár a szekrény kipakolva, mert ő maga számolt azzal, hogy elviszed, akkor nincs kérdés, de most ne azt nézd, hogy neked albérlet, kaució, meg miegymás miatt sok a kiadásod.
2016. máj. 25. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
20%
Elhoznám a helyedben, minden lelkiismeretfurdalás nélkül. Szerintem ez nem illem kérdése, és nem nézném ennyire üzleti alapon se ezt az együttlakást.
2016. máj. 25. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
60%
Annyit mondhatnál neki, ha a szekrény utba lenne,akkor te elvinnéd szivesen.
2016. máj. 25. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
35%
100% hogy nem tudjátok helyrehozni a dolgokat? 4 évig együtt voltatok, mégegy próbát megérhet.
2016. máj. 25. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 Kései Sirató ***** válasza:
66%
Ne hozd el, ha nem tudsz most venni egy másikat, akkor se hozd el, nagyon gáz lenne sztem.
2016. máj. 25. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:
6 évig voltunk együtt, és nem tudjuk helyrehozni, de köszi :)
2016. máj. 25. 14:36
 18/24 anonim ***** válasza:
27%

Hát szerintem hagyd a szekrényt, mert ha újra összejöttök, lehet visszacipelni. :)


Amúgy a rezsi és kaja felesbe ment???


Mert ha igen, akkor kevésbé érzem én a szekrény elvitelét filléreskedésnek. Ugyanis neki volt egy lakása, neked meg voltak bútoraid, és kb ezt összeraktátok és közösen használtátok.

Ha te nem laktál volna vele a lakásban, neki se plusz bevétele, se plusz kiadása nem lett volna. És neked sem lett volna se több se kevesebb, ha ő nem használja a te szekrényedet és egyéb cuccaidat.

Szóval az az övé, ez a tied, a rezsi és kaja meg ment közösben... Így szerintem jár.

(Mellesleg ha közösen ment a rezsi, valószínűleg jobban is járt azzal, hogy ott laktál, egy főre az alapdíjak arányában magasabbak, érted....)


Viszont!

Ha nem szálltál be a rezsibe és kajába... Vagy ha beszálltál de csak minimális összeggel,és lényegében ő tartott el... Na akkor tényleg ne hozd el a szekrényt! Akkor nagyon nem fair. Akkor tényleg csak annyit mondj neki, hogy azokat ott hagyod, de véletlen se dobja ki, mert akkor inkább elviszed, stb.

2016. máj. 25. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:

na jó én ezt nem értem, nem fogunk újra összejönni :D


amúgy meg persze, hogy közösen fizettünk mindent, ketten voltunk egyetemisták, mi alapján tartattam volna el magam?

köszi a válaszokat!

2016. máj. 25. 14:50
 20/24 anonim válasza:
59%
Semmi közöd nincs ahhoz a szekrényhez. Ha 6 évig együtt voltatok és abból számoljunk 3 évet most amennyit együtt éltetek. Számoljunk havi 50-el rezsi meg ilyenek nélkül és még keveset mondok a mai ingatlan árakkal szemben. 38 hónapot vele éltél ami alsó hangon majdnem 2 millió forint. Ebbe mint említetted nem száltál bele. Persze a szülei vették a lakást szóval nem volt bérleti díj de most vegyük úgy, hogy volt. Te mit szólnál ha így utólag amíg ott "lebzseltél" visszamenőleg fizesd vissza neki ezt a díjat a szüleinek. Nem örülnél gondolom. És most tényleg egy szekrényért megéri neked oda menni és osztani az észt, hogy azt te vetted? Na és. Ő meg a házat ahol éltél ingyen és bér mentve. Gondold át ennyit mondok. Én nem állnék le veszekedni ezen, oda adnám de nem segítenék neked a büdös életbe többet.
2016. máj. 25. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!