Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Szakítás után nektek is...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szakítás után nektek is megfordult a fejetekben, hogy jó lenne tudni, hogy vélekedett rólatok volt párotok?

Figyelt kérdés
Olyan dolgokról amiket szembe nem merne/mert mondani csak ismerőseinek, barátainak/barátnőinek fb-n, stb. Arra lennék kíváncsi, hogy milyen beszélgetések, kibeszélések folyhattak. Nektek is megfordult a fejetekben milyen jó lenne elolvasni azokat a fennmaradt beszélgetéseket? Szerintem rengeteg dolgot tudhatna meg magáról meg a hibáiról az ember amiket csak külső szemlélő vesz észre és tanulságosak lehetnek.

2016. jún. 23. 16:03
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Ó én megtudtam hogy vélekedett, jobb lett volna ha nem.
2016. jún. 23. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem szeretném tudni, mert tisztában vagyok azzal, hogy a szakításkor az ember hajlamos leértékelni a másikat, felnagyítva látni a hibáit (azokat is, amiket normál esetben tolerálni tud). Amilyennek a szakításkor lát engem, az egy szubjektív, pillanatnyi értékítélet. Plusz ha másoknak mondja, azzal önmagát igyekszik felmenteni, jobb színben feltüntetni.

Például az egyik exemről konkrétan tudom, hogy mindennek elmondott a közös barátainknak, de még ők sem vették komolyan, egyrészt mert a saját (esetenként jóval nagyobb) hibáiról mélyen hallgatott, másrészt a közös barátaink elég jól ismernek, és tudják, hogy ha negatívan viselkedem, annak van előzménye is.

(Pl. az ex mondhatja, hogy durván veszekedtem vele, de ha hozzátenné, hogy ennek előzményeképpen megcsalt, akkor ugye mindjárt más a kép... Vagy pl. elmondhatja, hogy rendetlen voltam, de ha hozzátenné, hogy mindketten dolgoztunk főállásban, és a házimunka és a kert TELJESEN rám maradt, miközben ő a tévét meg a számítógépet bámulta, akkor egészen más lenne a leányzó fekvése...)

Mindenesetre ugyanez az exem hónapokkal később már úgy nyilatkozott, hogy a valaha volt legnormálisabb nője voltam, és visszasírta a kapcsolatot. Ebből is gondolom, hogy a szakításkori megnyilvánulásai NEM voltak objektívek, a pillanatnyi csalódottság és önmaga felmentése szólt belőle. Elég ostoba lennék, ha ennek alapján alakítanám az énképemet.

2016. jún. 23. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Én tudom, mert a szakítás után megpróbáltuk helyrehozni az ügyet és ahhoz bizony az kellett hogy keményen a másik arcába mondjuk mi a gond a másikkal. Mindent el mondtunk a másiknak. Végül nem jutottunk oda hogy helyrehozzuk kiderült hogy nagyon magasak az elvárásaink a másik felé és nem tudtunk volna olyan mértékben változni mint ahogy a másik elvárta volna.
2016. jún. 23. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Meg! Még örülnék is neki, ha ,,vissza" lehetne hallgatni, azokat a beszélgetéseket, ahol nem voltam jelen, hogy mit beszéltek rólam. Nekem legalábbis sokat segítene pl személyiség fejlődésbe, hogy mik azok, amiken változtatnom kéne, hogy a legközelebbi kapcsolatomba ne forduljon elő.
2016. jún. 23. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 Költőnő? ***** válasza:
Nem.
2016. jún. 23. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Azért én is egyszer elolvasnám hogy írhatott rólam a barátainak. Szerintem mindenki olvasna olyat amin meglepődne.
2022. jún. 17. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!