Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Ez jogos szakítóok?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ez jogos szakítóok?

Figyelt kérdés

A barátom nyolc évvel öregebb nálam, de a tanuláshoz való hozzáállása éretlenebb, mint az enyém. Elvégzett egy büfé-szakot, fizetősön, diákhitellel, de szidja az egész felsőoktatást, szidja a körülményeket, a szüleit.

Nincs diplomája, mert nincs nyelvvizsgája. Együtt jártunk tanárhoz, de neki a munkája miatt nem volt jó az időpont, ezért abba kellett hagynunk. Én két hónap után elkezdtem tanárhoz járni, ő megsértődött, hogy képes lennék nélküle nyelvvizsgázni.

Elméletben támogat, hogy tanuljak, de akárhányszor a tanulást választom helyette, duzzog és nyafog.

"Pedálgépnek" nevezett, amiért cikket írtam az évkönyvnek.

Amikor meghallotta, hogy fakultációs órákat fogok felvenni (biosz, kémia) hisztizett és duzzogott, hogy úgy nem tudunk annyi időt együtt tölteni.

A házi feladatot hülyeségnek tartja, régen is, most is, mert "mit képzel egy tanár, hogy kötelezővé teszi a gyakorlást? ő gyakorol, ha akar"

Jövőre elfoglalt leszek, a nyári munka meg a nyelvvizsga amúgy is lefárasztott a nyáron, szakítani akarok, mert nincs kedvem egész évközben azt hallgatni (amikor németből teszek előrehozott érettségit), hogy a tanulás micsoda időpocsékolás.


2016. aug. 11. 10:55
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
És nem féltékeny. Szó sincs róla. Inkább "mellőzve" érzi magát. Amióta elvégezte az egyetemet, a barátai elköltöztek, le volt égve sokáig, a szüleinél lakik, a munkája rosszul fizet. Szóval, az önbizalma nagyon a béka feneke alatt van, másokat hibáztat a kialakult helyzete miatt (ami részben jogos, részben nem), ráadásul én vagyok szinte az egyetlen társasága. A munkatársai mind idősebbek, a barátai elköltöztek, még ott van a "kerítőnk" havernak, 1-2 másik barátja, meg én.
2016. aug. 11. 11:33
 12/18 anonim ***** válasza:
47%

Hű csajszi, menekülj, mielőtt lehúz. Nekem volt ilyen barátom, én voltam a diplomás paraszt, és nekem kellett volna értenem programozóként a mosógép működéséhez és a windows szerver konfiguráláshoz is.

Ő is heccelt, hogy ezt nem tudom, meg azt nem tudom... miatta nem is ünnepeltem meg a diplomám, és a neki megfelelés miatt nem tanultam tovább.


Szakítottunk, most mesterképzést kezdtem szeptembertől, aztán doktori, és még nem döntöttem, hogy itteni kutatóintézet, CalTech vagy CERN, vagy esetleg maradok a szakmámban. De a barátom mindenképp támogat, és gonoszság bár, de örömmel tölt el, hogy az exemet az irigység fogja kerülgetni minden sikerem után.

2016. aug. 11. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem állj össze a 2 diplomás 4 nyelvet beszélővel, az talán megüti a szintedet.

Egyébként azt én sem tartom helyesnek, hogy téged hátráltat...

2016. aug. 11. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

Nem kell egy kétdiplomás négy nyelvet beszélő, de a barátom se tegyen úgy, mintha zseni lenne.


Mert komolyan mondom, vele lenni olyan kb. mintha egy általános műveltségi tesztsort akarnék kitölteni.

És ha valami nem megy neki, nem érti, akkor azt fel sem hozhatjuk. Lehet szó itt egy játékról, egy nyelvről, sportról, akármiről... ha neki nem megy, felejtős, ha nekem, addig nem nyugszik, amíg el nem magyarázza/ki nem tanít.

2016. aug. 12. 05:26
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

Akkor viszont inkább ő az okoskodó. :)

Mondd meg neki, hogy eleget tanulsz te az iskolában, nem kell korrepetálás.

Szerintem én is el akarnám hagyni, ha azt érezném folyamatosan vizsgáznom kell.

2016. aug. 12. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
Inkább arról van szó, hogy én el vagyok könyvelve "okos" lánynak, és azzal akar impolnálni nekem, hogy eljátssza az "okos" fiút. Okoskodik, sokat, de nem okoskodó természetű. Inkább félénk és önbizalomhiányos, vagy - ahogy egy válaszoló leírta - kisebbségi komplexusa van.
2016. aug. 12. 08:24
 17/18 anonim ***** válasza:
Teljesen jogos. De egy szakítást nem kell megmagyaráznod, se neki, se magadnak. Egyszerűen nem akarsz vele tovább lenni. Ez a srác, leírásod alapján amúgy sem illik hozzád. Te teszel a jövődért, tanulsz, hajtasz. Ő pedig csak heréskedik. Ha vele maradsz, mindig csak visszafelé fog majd rángatni, húzni. Mindezt úgy teszi, hogy benned próbál lelkifurdalást kialakítani. Olyat keress, akivel előre lépkedtek, és haladtok együtt, egymás mellett!
2016. aug. 13. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Jogos a szakítóok. Te sem vagy köteles összekötnöd az életedet olyannal akinek teljesen más felfogásai vannak és fékezi a tanulmányaidat.
2017. dec. 22. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!