Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Rossz ember vagyok, hogy ezt...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Rossz ember vagyok, hogy ezt tettem?

Figyelt kérdés

Az exemmel pár héttel a szakítás után felvettem a kapcsolatot, csak egy semleges kérdés miatt, hogy ismer-e valakit, aki tudna nekem egy lakással kapcsolatos dologban segíteni. Olyan dolgokat írt, amik egyáltalán nem rá vallanak: hogy minden nap sír és még mindig szeret. Amikor szakítottunk, teljesen nyugodt volt, azt mondta, számított már rá, hogy szakítok vele és nem haragszik, baráti maradhat a viszonyunk.


Én iszonyúan szenvedtem a kapcsolatban, depressziós lettem (nem 100%-osan miatta, de ő is sok fájdalmat okozott), azóta terápiára járok és gyógyszereket szedek. Nekem megkönnyebbülés volt a szakítás. Teljesen elhanyagolva éreztem magam (neki mindig minden fontosabb volt mint én), de boldoggá akartam tenni őt és csendben szenvedtem, amikor megbántott.


Amikor ezt leírta, hogy hiányzom neki és minden nap sír, én csak ki akartam adni a dühömet. Azt akartam, hogy megtudja, hogy nekem mennyi szenvedést okozott. Leírtam neki, hogy mennyire boldogtalan voltam mellette, hogy már nem szeretem és hogy úgy érzem, összeomlott az életem.


Azt akartam, hogy érezze rosszul magát, miután én hónapokig szenvedtem miatta. De most bűntudatom van emiatt. Rossz ember vagyok, hogy ki akartam adni a dühömet és fájdalmat okozni neki?


2016. aug. 19. 17:37
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy rossz.
2016. aug. 19. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
41%
Fordítsuk meg a kérdést. Ha téged megkeresett volna az exed, aki sokat szenvedett melletted, és te elmondtad volna neki, ohgy még mindig szereted és sírsz miatta, erre ő rádzúdítja az összes dühét és megaláz, mit gondolnál róla? Kedves ember vagy scheggfej?
2016. aug. 19. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Ettől nem vagy rossz.

De értelme se sok volt.


Sokáig csak hallgattál, és elnyomtad az érzéseid. Ilyenkor ez van: egyszerrre, kontroll nélkül tör elő, és kamatos kamattal együtt zúdítod a másik nyakába, aki eddig azt se tudta, hogy bajod van, mert nem mondod el.

Ez a tökéletes recept arra, hogy egy következő kapcsolatban is boldogtalan legyél.

Jobban jársz, ha felfogod, hogy egy jó kapcsolatnak az is része, hogy ha baj van, elmondod, néha vitatkozok, nem kell mindenben egyetérteni, és néha fáj a másiknak, amit hall.

Attól lesz jó, hogy ezen is átlendültök, fejlődtök és összecsiszolódtok.

2016. aug. 19. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
megaláztam volna? leírtam neki, hogy tönkrementem a kapcsolatban, hogy mennyire szenvedtem, amikor előtte sírtam és ő egyedül hagyott vagy amikor nyafogósnak nevezett. és hogy én nem akarok mást, csak a saját életemet rendbe szedni. és ez az igazság, hogy már nem szeretem.
2016. aug. 19. 17:52
 5/10 anonim ***** válasza:
97%
Nem, sőt én is ezt tettem volna a helyedben. Tulajdonképp egy kicsit irigyellek is, mert én a rossz kapcsolatom után nem kaptam lehetőséget arra, hogy a srác nyakába borítsam az érzéseim. Tudom, milyen mikor ez mardos belülről. A srác részéről meg pofátlanság volt ilyeneket írni azok után, ahogy bánt veled, szóval szerintem megérdemelte. Te meg megérdemelted a lezárást.
2016. aug. 19. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
41%
Nézd, nyilvánvaló, hogy te tökéletes vagy, és tőlünk csak megerősítést vársz, úgyhogy tessék: te tökéletes vagy, minden a másik hibája volt. Most jobb?
2016. aug. 19. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagy rossz. Végre őszinte voltál vele, hamarabb kellett volna, mert akkor nem gyűlt volna így benned össze a fájdalom.

Ő is őszinte volt, te is. Nincs mit várnotok egymástól. Majd kiheveritek és jön majd egy jobb.

2016. aug. 19. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
22%

Én csak egyet nem értek: ha ennyire rossz egy kapcsolat, akkor mi az ördög rojtos-bojtos farkáért nem menekülsz?


Olyan ez, mintha beleülnél a csalánosba, érzed, hogy mocskosul fáj, de azért még hempregsz benne kicsit.


Aztán amikor végül kimászol, jól esik elküldeni a csalánost a csipába. Pedig valójában te voltál a hülye.


Ja hogy azt hitted, a csalános majd megváltozik...?

2016. aug. 19. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
nem szakítottam, mert depressziós voltam, nincsenek ebben a városban igazán barátaim és féltem egyedül. meg az exemnek nyaranta van sok munkája, akkor heteket-hónapokat nincs itt, ősztől tavaszig meg csak max 1 heteket van távol. arra vártam, hogy ha ősszel hazajön, megint sokat leszünk együtt, lesz ideje rám és megkapom azt a figyelmet amire vágyok.
2016. aug. 19. 18:40
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem, csak buta. Ő valószínűleg manipulálni próbált, te meg fegyvert adtál a kezébe, vagy legalábbis sikerélményt. Írtad volna, hogy te még mindig örülsz, hogy megszabadultál tőle, azzal nem azt éreztetted volna, hogy még mindig mekkora hatalma van fölötted.
2016. aug. 19. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!