Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Szakítanom kéne? Ha igen, hogyan?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szakítanom kéne? Ha igen, hogyan?

Figyelt kérdés

Olyan helyzetben vagyok, hogy van egy barátnőm, aki odaadó,kedves és minden tőle telhetőt megtesz értem. Én is kedvelem, viszont az érzés már nem olyan, min a kezdetekben (kicsit több, mint 1 éve vagyunk együtt). Igazából tanácstalan vagyok, hogy mi a helyes, mit kéne tennem, mert tudom, hogy ő nem hagyna cserben és annyit tesz a kapcsolatba amennyi tőle telik. Viszont - és nyugodtan kövezzetek meg érte - többre vágyom.


Hiányzik az az érzés, hogy szeretnék vele megöregedni és, hogy ezt tudom vállalni. Sajnos sokszor azt érzem, hogy apáskodok és, hogy fognom kell a kezét minden helyzetben, mert ha valamit önállóan csinál, az nem lesz jó. Hogy példát is mondjak... Nem merem rábízni, hogy egyedül csináljon vacsorát, mert vagy ehetetlen lesz az étel, vagy rámegy az étkészlet (nem ennyire durva a helyzet, de könnyen nem figyel oda és akkor lehet a baj). Másfelől pedig intellektuálisan nem igazán tud kielégíteni, pl én érdeklődöm a tudomány és a reál dolgok iránt, a szakmám is ilyen és nem arról van szó, hogy a mély dolgokat nem érti, de az egyszerűbb dolgokat is tovább egyszerűsíti magának, amiből aztán valahova máshová lyukad. A társasági körömet is kerüli, mert igazából a téma semelyik részébe nem tud bele/hozzá szólni. A munkahelyéről pedig rendre letörten jön haza, mert nem úgy oldja meg a feladatokat, ahogy azt kérik tőle és ezt szóvá is teszik a kollégái, akik ettől függetlenül rendesek, mert minden alkalommal elmondják és megmutatják, hogy mit várnak ott el.


Ez a kettősség pedig elég nehéz a számomra. Hogy pontosítsak a körülményeken, közel 26 éves vagyok és lassan el kéne gondolkodnom a gyerekvállaláson (2-3 éven belül szeretnék), viszont nem tudom, hogy ezt be tudom/be szabad e vállalnom a mostani párommal, mert a munkám mellett a páromra való felügyelet sem könnyű és erre még ha jön egy - vagy több - gyerek, akkor lehet, hogy nem bírnám. Félek, hogy bármennyire is igyekszik, nem tudna 100%-ig vigyázni a gyerekre, mert könnyen válik dekoncentrálttá.


Azt pedig megint csak a javára kell, hogy írjam, hogy talán ő az egyetlen, aki valaha is képes volt felvidítani, mikor épp nem volt jó kedvem és ebben kb. mindig jó. Ha látja rajtam, hogy fáradt vagyok, oda jön hozzám és megmasszíroz, pedig tudom, hogy ő is fáradt.


Ezeket egybevéve nem tudom, hogy valóban mit is kéne tennem, nagyon kíváncsi lennék a nálam bölcsebbek tapasztalataira, véleményére, mert eléggé tanácstalan vagyok.


Ebből az őrlődésből ő semmit sem lát, nem beszéltem vele ezekről, nem is tudom, hogy ezekről, hogyan is lehetne beszélni. Nem mondhatom azt szépen, hogy nem jó a felfogásod, ezzel csak jobban megbántom. A napokban többször is elmentünk kirándulni, ezeken is azt mutattam, hogy minden rendben, én pedig megpróbáltam megérteni a saját érzéseim - kevés sikerrel. Azt hozzátenném, hogy a kirándulások alkalmával többször is azt éreztem, hogy egy-egy szembejövő lánnyal meg kéne ismerkednem, meg azt is, hogy jó vele - ezért is nyugodtan kövezzetek meg.


Az intim együttlétekkel igazából nincs gond, megvan a rendszeresség és aktus előtt be tud indítani, de mostanában nem igazán vagyok én a kezdeményező, ebben pedig a mostani bizonytalanságom is erősen szerepet játszhat.


Ha arra jutnék, hogy valóban szakítanom kellene, akkor valószínűleg a világ egyik legszívtelenebb embere leszek. Volt már ezen kívül 2 komoly kapcsolatom (egy 2 és egy 5 éves), de a szakításban nem igazán vagyok jártas, előbbiben megcsaltak, így nem volt nehéz, utóbbiban meg közös megegyezés született, bár nem én vetettem fel.


Azt hiszem elmondtam minden fontosabb részletet, remélem tudtok hasznos tanácsot adni, ami segít tisztábban látni!


Köszönöm, hogy elolvastad ezt a regény, remélem érthetően írtam le mindet és, hogy tudsz segíteni tanácsoddal, tapasztalatoddal!



2016. aug. 29. 21:20
 1/10 anonim ***** válasza:
Ha mar ilyeneken gondolkozol... szakits. Ez a kapcsolat halaltusaja, rajtad mulik meddig huzod.
2016. aug. 29. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Abszolút megértem amit érzel, ugyanezt átéltem csak éppen fordított szituációban.

Én mindenképpen a szakítást javaslom. Nem lesz könnyű, és Te is megszenvednéd az azt követő időszakot de hosszútávon ez a helyes döntés!

2016. aug. 29. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Most kell eldontened hogy vagy megalkuvo leszel mellette eleted vegeig vagy szakitani kell vele. Sajnos en is voltam mar hasonlo helyzetben. Egy darabig bemeseltem magamnak hogy majd lesz ez jobb is, de csak hanyatlott a dolog. Felfogasa mar ugysem fog valtozni, ahogy az erdeklodese sem. Nagyon konnyu igy kivulrol beszelni, de szerintem ezt hagyni kellene menni. Lehet hogy mindketten talaltok egy hozzatok jobban illő embert idővel.
2016. aug. 29. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Minden kapcsolatbol elmulik a szerelem. Nektek kifejezetten jo a kapcsolatotok. Szerintem nem kene szakitanotok.

N

2016. aug. 29. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

#4-nek: Itt nem csak arról van szó, hogy elmúlt a szerelem.

Egyszerűen nem illenek össze. Nekem is hasonló volt az exem, abból a szempontból, hogy más volt a felfogása. Sok mindent megtett értem, de borzasztóan zavart, amikor alapvető dolgokkal nem volt tisztában, sokszor magyaráznom kellett neki. Na nem arról van itt szó, hogy én olyan okos vagyok, de nála jóval több eszem van, és ez feszültséget szült bennem. Nem is maradtunk együtt. Nem ment tovább. Most pedig (lekopogom), egy nagyon intelligens pasim van, és imádok vele komoly témákról beszélgetni.

Nagyon aranyos lehet a barátnőd és rettentően figyelmes, ami nagyon fontos, de az se okés, hogy nem érzed jól magad mellette.

2016. aug. 29. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem szakítanotok kellene. Te nem nőként tekintesz rá, hanem kislányként, az intelligencia szintetek nem egyezik, és ezen nem segít az, hogy kis cuki és megmasszíroz.

Megpróbálhatsz kitartani mellette, de akkor majd egy év múlva jön elő belőled ez az érzés. Újra és újra, míg nem lépsz.

2016. aug. 29. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Mindenképpen szakíts. Nem illetek össze, ő is megérdemli, hogy magához valót találjon.
2016. aug. 29. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Igen, szakítanod kellene, mert boldogtalan vagy, nem illetek intellektuálisan össze. Nem férfinek, hanem apának érzed magad mellette, ez nincs így rendjén. Ha szellemileg ennyire nem inspirál, akkor jobb, ha mielőbb külön váltok, hadd találja meg ő is a magához valót. Az kevés, hogy fel tud vidítani, ha semmi másban nem igazán partner.

43/N

2016. aug. 29. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm, a tanácsaitokat. Nem értem, hogy miért, de ahogy írjátok, hogy szakítanom kéne vele, félek őt elveszíteni. Az életcéljaink is hasonlóak, ő is 2 - 3 év múlva szeretne gyereket. A különbség inkább az, hogy nekem fontosabb a karrier, neki meg inkább a család. Ezzel nem is lenne baj, mert el tudnám tartani a családot, gyerekkel együtt, de nem érzem azt, hogy eltudná látni az anyaságot a felügyeletem nélkül. Márpedig, ha van gyerek, onnantól ő a legfontosabb, ezt nem lehet félvállról venni.


Nagyon nem könnyű meghozni a döntést, vagy elfogadni az érzéseimet. Tudom azt, hogy sok pasi álma lenne. Azt is tudom, hogy olyan nő akit én idealizálok nincs is, ehhez képest ő nagyon sok mindenben olyan. Én meg itt elégedetlenkedek. Higgyétek el, hogy ezért haragszom is magamra. Ő most 23 éves, nem tudom, hogy 2 - 3 év múlva mennyit "fejlődne", lehetséges, hogy csak idő kell még neki?


Azt meg végképp nem tudom, hogyan kéne megmondanom neki, hogy szakítani szeretnék, főleg azok után, hogy a napokban kirándulgattunk, készültek romantikus képek és mentek fel fb-re. Az meg megint csak nehezíti a helyzetet, hogy az elmúlt 1 évben mindent én intéztem neki. Mindenben hallgat is rám, ha pedig én nem vagyok neki, akkor fogalmam sincs, hogy ki segíti őt. A napokban ráadásul teljes boldogsággal mondta nekem, hogy mennyire boldog attól, hogy én vagyok neki és, hogy valami csoda, hogy én szeretem őt... - Erre egyszerűen nem tudok, nem lehet mit mondani... Fejben tudom, hogy ő egy hatalmas kincs...


Mennyivel jobb, mikor nekem mondják, hogy vége, azt tudom kezelni és bennem az ilyen nem hagy nyomot, de benne ez nagyon nyomot hagyna.

2016. aug. 30. 00:29
 10/10 anonim ***** válasza:

szerintem becsüld meg jobban, főként ha ő család centrikus te meg karrierista. pont jó....

mert lhet hogy találsz egy zseni egyetemistát, ő meg nem fog neked szülni mert karrierezik ő is. meg dolgozik, igazából nem is látnátok egymást, csak este a hütő előtt.

ha meg neked jól megy a szakma, akkor elég pénzetek lehet bőven.


gondold át jobban, nem egy kollégával akarsz együtt élni, vagy vmi IQ riválissal, hanem aki otthonnal tölti meg az üres házat amit a pénzeden veszel.

2016. aug. 30. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!