Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Mire számíthatok szakítás...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mire számíthatok szakítás után lelkileg?

Figyelt kérdés
Hosszú,viszályokkal tűzdelt kapcsolatot kellene lezárnom.Bár érzelem még mindkét részről van a dologban,remélhetőleg jobb lesz így neki is,nekem is.Nem indultam még el a lejtőn,de már szinte látom a közeljövőben azt a megkeseredett,életunt, nőgyűlölő pasit aki nagyon nem szeretnék lenni.Szélsőséges gondolatok cikkáznak a fejemben,úgy érzem az egész életemet újra kell "írni"/mintha egy rohadt pendrive lennék/.Ragaszkodó,kitartó típus vagyok,aki foldozgatja a "ruhát",ezért is tartok attól,hogy nehéz út előtt állok.Tapasztalatotokra,véleményetekre lennék kíváncsi: meddig tarthat,és mi könnyítheti meg ennek az időnek az átvészelését,ill. hogyan tovább?
2016. szept. 8. 13:22
 1/8 anonim ***** válasza:
89%

Minden nagyon fura lesz, mert ő kikerült az életedből. Sokszor majd azon kapod magad, hogyan tudnád visszaszerezni. Még enni sem lesz kedved, fogyni fogsz, semmi sem fog mosolyt csalni az arcodra. Esténként Vele alszol el és amikor felébredsz, ő lesz az első gondolatod.


Tapasztalatom szerint a legjobb módszer, ha teljesen megszakítod vele a kapcsolatot. Se facebook, se telefon, tényleg semmi, mintha nem is létezne.

Hogy meddig tart? Ez egyén függő, de a leírtak alapján nálad sokáig. A legjobb, ha keresel valamit, amivel lefoglalhatod magad és addig nem jut az eszedbe. A végső megoldást az új szerelem fogja jelenteni.

2016. szept. 8. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Rajtad múlik. Ha önmarcangoló típus vagy akkor sokáig fog tartani. Nem azt kéne nézni mit veszítettél azzal hogy vége lett, hanem azt mit nyertél. Gyászold meg a kapcsolatot, utána viszont lépj tovább és vond le a tanulságot mert mindig van.

"Nem indultam még el a lejtőn, de..." ez már rossz hozzáállás. Ha sok volt a viszály, miért volt jó a kapcsolat? Ez egyértelmű jel, hogy nem illettetek össze, miért keseregsz olyan után, akivel nem passzolsz? Az idő úgy is segíteni fog és reálisabban látod majd a másikat. Rájössz majd, hogy nem ért ennyit és hogy lesz jobb is. És ezután meg nagyon büszke leszel magadra, hogy nem törtél meg és minden megy tovább mintha ő sosem lett volna az életed része. Nem fog tudni többet felkavarni érzelmileg. Hihetetlenül hangzik most, de tényleg így lesz. :)

2016. szept. 8. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A teljes kapcsolat megszakítás segített rajtam is, szakítottunk másfél hónapig láttam a munkában minden nap, facebookon is láttam minden mozdulatát, folyton vissza szerettem volna szerezni annak ellenére, hogy elég csúnyán szakított velem, de miután facebookon letiltottam a követését és a munkában is más helyre kerültem azután kb 2-3 hét után elég jól elfelejtettem, még mostanság is eszembe jut néha-néha de már nem úgy mint akkoriban, a szép emlékek előjönnek, mert elég sokat segített a lelki állapotomon és ilyesmik, szóval hálás vagyok neki valamilyen szinten de már nem akarom vissza szerezni, mert tiszta fejjel át tudtam gondolni, hogy semmi keresni valónk nincs egymás mellet.
2016. szept. 8. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

kitartó, ragaszkodó típus vagy...nem lesz egyszerű, de nem lehetetlen

jókat írtak, minden kapcsolatot szakíts meg vele, ne keresd, kerüld amennyire csak tudod, légy nyitott mások felé, esetleg keress valami új hobbit, ismerkedj....és akkor idővel jobb lesz

2016. szept. 8. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

"úgy érzem az egész életemet újra kell "írni"/mintha egy rohadt pendrive lennék/.Ragaszkodó,kitartó típus vagyok,aki foldozgatja a "ruhát""


Ezt jó hogy leírtad, mert nem mindegy milyen az ember alap beállítottsága...

Én is egy az egyben ilyen vagyok, a páromhoz a végsőkig ragaszkodtam, mindent megpróbáltam azért hogy mentsem a dolgot. De sajnos nem ment.

Ebben a hosszú, keserves időszakban úgy érzem eléggé kiégtem, megkeseredtem.

Az jó, hogy Te még nem vagy ebben az állapotban. Mert innen tényleg nagyon nehéz "újraírni a pendrive-ot"! De tényleg! Nem lettem nőgyűlölő, mert nem érzem hogy általánosítani kellene/lehetne. De egyelőre hidegrázásom van attól a gondolattól is hogy valakit beengedjek az életembe.


De ne aggódj, szakítás után valószinűleg nem lesz olyan rossz a helyzet mint ahogy most elképzeled! Megmondom neked őszintén, én nagyon féltem a szakítástól, a szakítás utáni állapottól. Hogy nem lesz senki körülöttem, pocsékak lesznek a mindennapjaim, hiányozni fog a párom (a történtek ellenére is). De nem így lett!

Hidd el, olyan ajtók fognak megnyílni amikre nem is gondolnál. Régi barátok kerülnek elő, új emberek, stb.


És ezt javaslom is:

-minél több időt tölts a barátaid körében, ne ücsörögj otthon, magadat emésztve, egyedül. Ha nem jelentkeznek maguktól, keresd fel őket.

-szentelj időt a hobbidnak, közben gondolj arra hogy milyen jó, most legalább van időd ezzel foglalkozni, nem azon agyalni hogy ki fog megsértődni ha pl. elmész egyet motorozni, biciklizni, autókázni, stb...

-tudatosan figyelj arra hogy ne roskadj magadba. Ha kezd elkapni az érzés, a fentiek valamelyikét gyakorold (barátok, hobbi).


Ja, és mozgás! nekem pl. a testedzés sokat segít a hangulatomon, ezt javaslom neked is!


A barátokkal, tevékenységekkel együtt pedig megismerkedhetsz új emberekkel, nőkkel, ami pedig egy még újabb lehetőség lesz.


Szóval, röviden összefoglalva: ne aggódj, nem lesz olyan rossz mint ahogy gondolod.

2016. szept. 8. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Nehéz lesz, nagyon! De túl fogod élni. Több lépcsője van szerintem és néha visszatérsz ugyanarra a fokra. Egyrészről magány, fájdalom, depresszió, másrészről felszabadultság, öröm, büszkeség hogy lezártad. Idő kérdése és rendben lesz mindenki a szakítás után.


Ami fontosabb hogy hogyan vészeld át :

Barátok, társaság

Új hobbik

Sport

Utazás

Ismerkedés új emberekkel

Új munkahely(ha a jelenlegi rossz)

Kis szórakozás(nem feltétlenűl bulizásra gondolok, hanem olyan dologra amit nagyon szeretsz)


Nekem ezek sokat segítettek!

2016. szept. 8. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm az eddigi válaszokat,sokat segítettetek.Később,ha letargiába esnék,újra át fogom olvasni,mert már most is sok erőt ad,hogy ennyien támogattok lelkiekben,ráadásul ismeretlenül. Barátaim nem igazán vannak,de sportolni el fogok kezdeni-remélem,ahhoz is lesz kitartásom-,új munkahely kilátásban van,mert a régin nem volt jó a viszony a kollegákkal,enni fogok,ha kell erővel is,mert nincs miből lefogynom.Facebookom nincs,az új szerelemhez meg két ember kell,és én ilyen téren nem vagyok valami szerencsés-nem bomlanak utánam a nők.De még nem is kellene talán erőltetnem.Még egyszer kösz mindenkinek!
2016. szept. 8. 14:56
 8/8 anonim ***** válasza:

Nagyon szivesen!

Az új kapcsolatot tényleg ne erőltesd. Semmi értelme nem lenne. Majd ha ezen túlteszed magad és tényleg úgy érzed hogy készen állsz egy újra, majd elég lesz akkor.

Az nem vezet jóra ha belefogsz egy újba, de közben még a régin rágódsz. Az megalázó az új nő számára is.

Inkább építgesd az életedet, testedet, lelkedet. Hobbi, barátok, sport... amiket írtunk...


...ja, én még olyat is csináltam, hogy amikor szakítottunk, és épp lendületben voltam, ill. olyan lelki állapotban amikor inkább a lehetőségeket láttam meg az új helyzetben, gyorsan felírtam ezeket egy füzetbe magamnak. Azért mert tudtam hogy rövidesen lesznek hullámvölgyek is, amikben talán erőt ad ha kinyitom a füzetet és elolvasgatom ezeket.

gondolok ilyenekre pl:

-"ne aggódj, hiszen végre egy csomó időd jut a barátaidra... nem kell őket lekoptatnod, hárítanod csak azért hogy a párod meg ne sértődjön hogy elmész otthonról miattuk"

-"foglalkozhatsz a kedvenc hobbiddal anélkül hogy bárki beduzzogna miatta"

stb.stb.

Tehát egy csomó dolgot írj le ami a mostani kapcsolatodban dühít, amiben gátol...

Utólag úgyis rózsaszínben fogod látni, csak a jóra emlékezel, és elkezded magad marcangolni, hogy "pedig de jó volt vele minden"!

NEM! Nem volt jó egy csomó minden, erre emlékezz!

Talán könnyebbé teszi azokat az időket amikor szarabbul leszel lelkileg.

(Nekem legalábbis segíteni szokott)

2016. szept. 8. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!