Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Milyen jelekből éreztétek,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Milyen jelekből éreztétek, hogy vége életetek első igazán komoly kapcsolatának? (23/L)

Figyelt kérdés

Életem első (és egyetlen) komoly kapcsolata 1,5éve tart. Úgy éreztem,hogy tényleg Ő az igazi. Nagyon sok bennünk a közös (együtt tervezgetjük a jövőt,hasonló értékrend, jókat beszélgetünk, sohasem bántjuk a másikat,a problémáinkat kimondjuk,megbeszéljük és együtt változtatunk azokon , szex terén is -, és igazándiból minden ,,tökéletes" (főleg a barátaim kapcsolataihoz képest).

Kapcsolatunkból azonban az utolsó időben eltűnt az a ,,rózsaszín ködnek" nevezett időszak és nagyon hiányzik. Hiányzik a szenvedély,az érzelmek intenzitása, a csillogó szemek, stb... (Bár bensőségesebbé is vált egyúttal.) Mindenki azt mondja a környezetemben,hogy ez bizony minden előbb vagy utóbb kapcsolatban eljön és tegyem össze a két kezem,hogy ilyen Társam van és ha szakítanék vele,megbánnám.

Mégis 23évesen tanácstalan vagyok ,hogy lépjek-e vagy maradjak a kapcsolatban.(Hiszen tapasztalatom nincsen párkapcsolatok/szakítás terén.)

Így a kedves válaszolók véleményére,tapasztalataira lennék kíváncsi. Köszönöm szépen,hogy elolvastad és ha válaszolsz.



2016. dec. 7. 11:56
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
74%

Ez, amit most érzel kedves kérdező, az a puszta érzés, amit emberileg érzel iránta.

Én azt mondom, hogy 1,5 év után nagyon gyorsan elillant az a bizonyos rózsaszín köd.

Én 10 éve vagyok férjnél, de nálam kb 5 év után múlt el a "köd". Valószínüleg a gyerekek, a mindennapok , prögés, elcsórta az időt, amiben ezt a kis tüzecskét tartottuk.

De az elmúlt 1 évben, hogy szépen csillapodik minden, nőnek a gyerkek, felcsaptunk időzsonglőrnek, azon kaptuk magunkat, hogy ismét "ködösödik" minden. Ha csak ránézek.. vagy mikor együtt vagyunk, újra ott van a szemünkben az a kis láng, mint az elején.


Tehát oda akartam kilyukadni, hogy nagyon korai még ez a kapcsolati fázis, ha már ezt érzed.

A szerelem valóban elmúlik, a helyében szeretet marad. De csak akkor, ha alapból megvan mindkettőtökben a másik felé a tisztelet, odafigyelés, törődés.

Szerintem nem a te részedről imbolyog ez a hajó. A párodtól megkapod ezeket, amit felsoroltam?

Én azt gondolom, ezért van benned tanácstalanság.. Ezért nem tudod, hogy ez amit most érzel oké e így?

2016. dec. 7. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
59%
1,5 évnél még nem igazán szabadna ellaposodnia a kapcsolatnak. Ha csak az agyban lejátszódó hormonális folyamatokat nézzük, olyan 2-2,5 év után szokott laposodni a dolog. Persze mindenkinél változó, de szerintem nem fektettek elég energiát a megújúlásba, fejlődésbe. Egy kapcsolat erről szól, ha nincs fejlődés, megújulás, akkor az a kapcsolat halálát hozza el. Lépj le, 23 évesen még találhatsz kismillió férfit, valakivel majd csak rajongani fogtok egymás iránt, mint a csokiját megkapó kisgyerek. :)
2016. dec. 7. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
30%
Gyerekek mik ezek a szabályok, hogy 1,5 év múlva még nem szabadna ilyet érezni, meg hogy 5 év múlva kezd ellaposodni egy kapcsolat? Honnan veszítek ezeket? Bírom, hogy ilyen hasból jött ötleteket olyan magabiztosan állítanak emberek:) Én azt mondom, hogy 1,5 év után nem fogja ugyan azt a nagy zsongást érezni az ember akárkivel is van, mint az első pár hónapban. Ha az a 1,5 év tartalmas, akkor már nagyjából ismered a másikat, elkezdted összecsiszolódni, jönnek a hétköznapok, és persze hogy úgy érzed, valami megváltozott...mert meg is változott. Az csak tőled függ, ezt hogyan kezeled le, és minek értékeled ezt a változást. Én is 1,5 éve vagyok együtt a barátnőmmel, és tudom hogy milyenek voltak az első randik: amikor csak megláttam kavargott a gyomrom, elkezdett pumpálni a szívem. Most persze hogy nincs már ez, és akkor hagyjam el? Nem, mert szeretem ettől függetlenül és vele akarok lenni. Ez természetes dolog kedves kérdező, hogy elbizonytalanodsz, de ha elhagyod és jön a következő pasi, évek után vele is ezt fogod érezni.
2016. dec. 8. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!