Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Miért hozom ki az ingerültsége...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért hozom ki az ingerültséget, gúnyt a volt páromból, ha egyszer megpróbál normális lenni, és ő sem érti, miért ezt váltom ki belőle? Történetünk lent.

Figyelt kérdés

12 év után hagyott el, tavaly októberben.

Egyik napról a másikra, fel sem fogtam, nem tudtam elhinni, hogy ez megtörténhet, mert szerintem minden rendben volt.

De kiderült, összejött egy kolléganőjével.

33. éves vagyok, és az idén akart elvenni és gyereket akartunk, ezért különösen érzékenyen érint.

De a lényeg: sajnos vannak dolgok, amik összekötnek minket, ezért még beszélünk vagy írok neki sms-t.

Ezek olyan dolgok, amiket ő szeretne semmissé tenni, de én ezt nem tudom elfogadni, pl. lakáshitel, közös kutyák ellátása.

Itt nem is a szakítás a kérdés, arról már volt kint kérdésem korábban.

Hanem hogy ha néha eljön, akkor abból egész biztosan veszekedés lesz. És részemről sírás.

Pedig normálisan kezdjük, és próbálunk, de valahogy nem tud parancsolni magának.

Azt mondja, ő maga sem tudja, miért váltom ezt ki belőle, de csak én, másokkal nem így beszél.

Egy pillanat alatt felkapja a vizet, elkezd káromkodni, hiába könyörgök, hogy ne beszéljen így velem.

Nagyon csúnyán beszél, állandóan támad, és mindig közbevág, mert azonnal reagálni akar, de ez is nagyon rossz, hogy egy gondolatot sem tudok végigmondani.

És mindenben meghazudtol, amikor az én érzéseimet mondom vagy hogy mit hogy éltem meg, egyből jön a kontrázás, hogy ez nem így volt, meg hogy biztos hazudok.

A saját érzéseimet hadd tudjam már jobban...de nem hiszi el.

És folyamatosan próbál olyan dolgokat a számba adni, amiket én sosem mondtam ki, de ő ezt akarja elhitetni magával, és ezt olyan furcsán oldja meg, hogy pl.

"Igazad van, én soha nem tettem érted semmit."

Mindig odateszi elé ezt az Igazad van-t, mintha én mondtam volna ezeket a dolgokat, és utána mindig jön egy hazugság.

Tegnap kb egy órát volt itt, de ez a mondatkezdet vagy 50x elhangzott.

Miért akarja ezt így beállítani?

Miért váltom ki belőle ezt az ingerültséget, veszekedést, támadást?

1000x elmondtam, hogy ha nem képes velem emberi hangon beszélni, akkor inkább menjen el, de valahogy ez a veszekedés, meg hogy bánthat, ez tüzeli.

Úgy ment el egyébként, hogy azt ígérte, mindenben segíteni fog, amiből aztán jóformán semmi nem történt meg, és azokra a dolgokra nem is reagál, vagy egyből ordít. Ma már fel sem hozom, de elég nagy sz*rba kerültem miatta, és pár hétig jeleztem neki, hogy miket ígért. Szóban nem válaszolt, az ilyen sms-eimre nem reagált, vagy másról beszélt, kitérő választ adott.

És már akkor is próbálta rám fogni, hogy én mit rontottam el az évek során, de amikor később átgondoltam és kifejtettem, hogy mennyire nincs igaza (pl nem mentünk soha sehova), akkor azokra nem tudott mit mondani, és ilyenkor egyből jön az ordítás/káromkodás.

Most is úgy adja elő, hiába telt már el egy kis idő, hogy nekem mit kellett volna máshogy csinálnom. Pedig szerintem minden rendben volt, mindent megtettünk egymásért, és hiába csináltam volna bármit máshogy, ha jön a harmadik, és ő azt választja.

Pl. ennyi év után a stílusomban látja a probléma okát, ami érdekes módon 11,5 éven át megfelelt neki, sőt állandóan bókolt, feleségül akart venni, meg már 2-3 éve gyereket akart, most meg hirtelen ugyanez a stílus nem felel meg neki, és meg sem próbált leülni velem, hogy megbeszéljük. Egyik nap még minden rendben, terveztük az építkezést, a karácsonyt, másnap meg egy mondvacsinált veszekedéssel (utólag úgy látom, szándékosan generálta) összepakolt és elment.

Szeretném végleg lezárni, de attól tartok, ez nem fog menni, azok miatt, amiket fent írtam.

És ha állandóan feltépi a sebeket, akkor meg főleg nem, mert egyébként nagyon hiányzik és szeretem. De nem ezt, akit most látok belőle, hanem akit én ismertem.

Ennyiből mit gondoltok, miért viselkedik így? Miért bánt, támad állandóan, ha beszélünk? Miért akarja elhitetni velem, meg saját magával is, hogy én hibáztam sok mindenben és ha én máshogy csinálom, akkor még ma is együtt lennénk?

Mert azt is mondta, hogy egészen addig a pénteki veszekedésig ő úgy gondolta, hogy velem fog megöregedni. Tehát egyetlen nap alatt a közös öregkorból a végleges szakítás mellett döntött.

És azzal ment el, hogy csak időre van szüksége, de nincs senkije. Nem is mondta meg később sem, 3-4 hét után véletlenül tudtam meg, lebukott.

Miért jó ez neki, ez a stílus, ez a rossz viszony? :(

Volt már vki hasonló helyzetben?


2017. jan. 8. 14:17
 1/10 A kérdező kommentje:

A gúnyra annyira nem tértem ki. Szóval: utánoz.

Én sírok, ő meg ezt elkezdi utánozni, meg olyan sírós hangon ismételgetni a szavaimat, ahogy pl egy hisztis gyereket szoktak utánozni.

Vagy a másik: pár hete kórházba kerültem, nem kaptam levegőt. Aztán később munkahelyen lettem rosszul.

Tegnap mikor itt volt, és épp sírtam a szavai miatt, valamit akartam mondani, de nem tudtam, mert tele volt az orrom a sírás miatt. Mondta, hogy mondjam már, én meg mondtam, hogy várjon, próbálok levegőt venni. És erre úgy reagált, hogy "jaj ne kezdd már megint ezt a hülyeséget, hogy nem kapsz levegőt!"

Nagyon jól tudja, hogy szív- és vérnyomás problémáim vannak, hiszen nyáron ő maga vitt be az ügyeletre ugyanezzel, hogy alig kaptam levegőt. És aggódott értem akkor még.

De tegnap nem erről volt szó, csak a sírás miatt nem tudtam beszélni, és mégis képes azt állítani, hogy egy esetleges rosszullétem csak megjátszás lenne.

2017. jan. 8. 14:23
 2/10 anonim ***** válasza:
Figyelj, ez az ember nem szeret téged, ezért idegesíti a tapadásod. Szakított veled, de valahogy nem értesz belőle.. Sajnálom, hogy ezen mész keresztül, de ezzel a folyamatos kapcsolattartással és azzal, hogy állandóan keresed, írogatsz neki, szánalmas csúszómászó módjára állandóan keresed a kontaktust, sírsz neki, megalázod magad, miközben ő csak annyit szeretne, hogy végre békén hagyd, miután szakított veled, pontosan ezt a viselkedést váltanád ki még a legtürelmesebb emberből is. Kaparj össze némi méltóságot és hagyd abba ezt a viselkedést, mielőtt úgy felidegesíted, hogy letilt mindenhol, mert előbb-utóbb ez be fog következni. Csak akkor keresd, ha tényleg muszáj, de ideje lenne felfognod, hogy ő nem akar a barátod lenni, nem akarja veled tartani a kapcsolatot a szükséges minimumon kívül.
2017. jan. 8. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ez egy idiótafarok.
2017. jan. 8. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Én sem akarok barátkozni.

A gyakori hívások/sms-ek már nincsenek, most hetente max 1x beszéltünk, és azt is csak azért, mert elfelejtette a kötelezettségét.

Szerintem ez nem a szánalmas csúszómászó mód.


És tegnap nem én kértem, hogy jöjjön ki.

Magától írta, hogy este kijön beszélgetni.

Azt válaszoltam rá, hogy attól nem oldódik meg semmi.

Gondoltam, így nem is jön, hiszen szerintem a válaszom azt jelentette, hogy ne jöjjön.

De egyszer csak megjenet, nem is hívott előtte, hogy elindult.

Eleinte is többször ő kérdezte, hogy kijöjjön-e (vidékre), én többször mondtam, hogy felesleges.


Azt már elfogadtam, hogy nem szeret, őszintén szólva ahogy elment, ahogy viselkedett, ahogy bánt velem, nem is tudnék már megbízni benne.


De nem ez volt a kérdés. Hanem hogy ha magától jön, akkor miért viselkedik így, miért lesz idegbeteg? Ha ondom, hogy ne jöjjön? Sőt ha mondom neki a beszélgetés alatt 10x, hogy menjen el, de csak folytatja...akkor én mitől vagyok tapadós?

Kicsit félrement, nagyon ki akartál osztani valakit, de nem igazán értetted meg, amiket leírtam...

2017. jan. 8. 14:47
 5/10 anonim ***** válasza:

#2, azt a részt nem olvastad, hogy közös hitel és közös kutyák vannak?

Vagy amiért a faszi szakított a kérdezővel, ezért már minden a kérdezőre hárul, a faszi mossa kezeit és leléphet?


Nagyon fura egyébként. Szerintem nem volt biztos a döntésében, és ezekkel az "igazad van, ... " dolgokkal próbálja magát igazolni, saját magának hazudni. Esetleg nem képes bevallani, hogy csak annyi volt a baj, hogy már nem szeret, vagy egyáltalán nem is volt a baj, csak szimplán félrekúrt, és nem akarja magára vállalni a szakítást, próbálja rád kenni, hogy miattad jutottatok idáig.


Sajnálom hogy ilyen veled. :S Én azt javaslom, hogy a kötelezőn kívül ne keresd, ne is beszéljetek, ha megy pl a közös kutyák miatt, akkor beengeded, elintézi a dolgát, max egy hogy vagyot megkérdezel, de ennyi, ne kezdj vele érzelmekről meg a kapcsolatotokról beszélni.

2017. jan. 8. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Szerintem próbálja bemesélni magnak, hogy nem ő tehet a kialakult helyzetről,bizonyos emberek agy próbálják kerülnia bűntudat érzését...Én minimális szintű kapcsolattartást javasolnék, meg hogy te is lépj tovább... keress valakit aki szeret és megbecsül.
2017. jan. 8. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Olvastam az összes kérdesed és süt az összes írásodból, hogy bűntudatkeltésből jeles vagy, és nem kifejezetten magától jön, hanem mert indirekt módon rákényszeríted, hogy veled foglalkozzon. Ha tévedek, ebben az esetben elnézést, de az hótziher, hogy ezt az ingerültséget (bár már alapból a látogatásait is) az elnyomott bűntudat hozza ki belőle.


5-ös, "közös hitel és közös kutyák vannak" - Már bocs, de közös hitelt lehet online intézni, kutyákat pedig megegyezés alapján gondozni, amikor a másik fél nincs ott. Erre hivatkozva beszélgetni, telefonálgatni, látogatni elég ostoba kifogás. A drága exben lehetne annyi tartás, hogy nem erőlteti ezeket a látogatásokat és nem bánik ilyen gusztustalanul a kérdezővel, de sosem egyoldalú a történet.

2017. jan. 8. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Aha, szóval ha pl a kérdező 8-17-ig dolgozik, akkor ő még mondjuk 3x egy héten ne menjen haza, azért hogy a másik elmehessen a kutyákat gondozni. Vagy adjon egy kulcsot az exének, hogy elmehessen a kutyákért x alkalommal a héten, és az exe ne legyen otthon, mert ne találkozzanak.


Mégis hogy gondolod? Nem mindenki dolgozik különböző időbeosztásban, és ha még így is lenne, miért kéne az exemnek csak úgy szabadon, a jelenlétem nélkül az én otthonomban járkálni, hiába közösek a kutyák?

2017. jan. 8. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Az utóbbi válaszokban mindben van igazság.

Igen, a hitelt lehetne személyes találkozás nélkül is intézni.

Vagy mondjuk nem is hitel, hanem amióta elment, 4 db telefonszámla jött ki, egyben voltak a számláink, de az én nevemen. Ezekkel semmit sem csinált, pedig nagyon kértem.

Ugyanis én fele annyit keresek és egyszerűen már kajára sem jut.

Befizettem a 16 és a 20 ezres közös számlát, aztán kijött egy 53 ezres. Majdnem összeestem. Emelt díjast hívott, meg az új nőjét. És október óta semmi...

ezért is írtam rá a héten, szerdán kapott fizetést, direkt nem kerestem előtte sem meg aznap sem, de épp csütörtökön megjött a felszólítás, és jeleztem neki e-mailben. direkt nem szóban. és milyen meglepő, nem is reagált rá. másnap viszont már kapott egy sms-t, arra azt aóírta, ne aggódjak, majd rendezi. aha, ahogy az előzőeket is...

szóval igazatok van, ezt lehetne simán utalni is.


és az is igaz, hogy a kutyákat is meg tudná oldani, mert neki vannak hétköznap szabadnapjai. tehát nem muszáj összefutnunk. mondtam is neki, hogy jöjjön nyugodtan olyankor, amikor nem vagyok itthon. nem én kértem, hogy tegnap kijöjjön.


aki olvasta a többi kérdésem és szerinte én keltek benne bűntudatot. fene tudja. lehet van benne valami. de a mi esetünkben úgy érzem, a lelkiismeretnek vagy bűntudatnak egy jelenlévő érzésnek kéne lennie, de ő ezt elnyomja magában.

hogy miért?

együtt választottuk ki ezt a házat, én aláírtam a hitelt egyedül, ami közel 80 ezer, a villanyszámla, mert árammal fűtünk, utolsó 2 hónapra 26 és 44 ezer. ott van a többi rezsi, és kajára már nem maradt szinte semmi. a szívgyógyszereim 3. hónapja nincsenek kiváltva.

ez nem is kéne hogy érdekelje...de kettőnkért vállaltam be mindent, és ő most kitáncol.

lehet bűntudatot akarok benne kelteni, lehet igazad van. mert itthagy a sz*rban a kis fizetésemmel, a hitellel, az utolsó hónap közös rezsijével, mindezt úgy, hogy ha nem hitegetett volna, akkor nem veszem meg ezt a fűtés nélküli rossz házat és nem vállalom be a hitelt. ha azt mondta volna, hogy nem marad velem végig, vagy eleve egyedülálló lettem volna, akkor ekkora terhet nem vállalok be. de biztosított a közös jövőnkről, és érte bevállaltam, aztán most meg mossa kezeit.

a másik kérdésemnél találkozhattál vele, hogy az elköltözése napján lett szétverve a fürdőszoba, max 1 hétig lettünk volna fürdő nélkül a terveink szerint, de ő épp akkor elment. 8 hétig nem fürödtem!!! aztán kölcsönkértem 100 ezret, a mai napig nem tudom, miből fogom megadni. amikor még kevesebb idő telt el, mondtam neki, hogy x hete nem fürödtem. azt mondta, "lesz az még több hét is!"

15 fok van idebent, hiába van 20-ra állítva az elektromos fali panel. nem tudja jobban felfűteni, rosszak az ablakok, nincs szigetelve a ház, kint -18 fok van. ő pedig eladott egy 60 ezres kandallót 15-ért, mert idén terveztük megcsináltatni a központi fűtést.

és lehet bűntudatkeltés, de jeleztem neki, hogy vegye vissza vagy szerezzen egy másikat, mert óriási szükség van rá. azt írta, nem tudja visszavenni, és sajnálja, hogy fázom.


én is úgy érzem, csak akartam mások véleményét is hallani (az sem baj, ha nem értetek velem egyet!), hogy egyszerűen gyáva volt beismerni, hogy ő k*rt félre, vagy legalábbis ő szeretett bele másba, és próbálja rám hárítani a felelősséget, hogy miattam történt minden, és mindent magamnak köszönhetek.

ez megmagyarázná, hogy miért lesz mindentől idegbeteg és miért kiabálással vagy káromkodással reagál mindenre.


tudom jól, hogy a minimálisra kell szorítanom a kommunikációt, de ha magától nem teszi meg a dolgokat, akkor ezt jeleznem kellett felé. és nem akarom én fizetni a több tízezres szextelefont meg azzal a nővel való bájolgását, akivel megcsalt. nem érdekli, mivel nem az ő nevén van.


semmi baj, ha máshogy látjátok, amíg korrekt módon le tudjátok írni. nem haragszom a bűntudatkeltős válasz írójára sem.

csak aki az elején adta a bunkó választ, az volt gáz.

a többi nem.


valahol biztosan van ebben igazság, hogy azt akarom elérni, hogy lelkiismeret furdalása legyen, hiszen amit és ahogyan tett, szerintem ez lenne a normális érzés egy emberben.

hogy miatta áldoztam fel mindent és most itthagy a szrban és elmegy a jómódba, mert valaki mással kavar és élni akar.

én legalábbis nem tudtam ezt megtenni pár éve, mikor lett volna rá lehetőségem, nekem már a gondolattól is bűntudatom volt, és akkoriban nagyon magam alatt voltam, hogy nem tehetem meg egy olyan emberrel, aki ezt nem érdemli meg.


szóval ő most homokba dugja a fejét, és próbál nem venni tudomást a gondokról, hiszen papíron már nem az ő gondjai. de jelentősen hozzájárult ahhoz, hogy én ide kerültem,. hiszen miatta kerültem ide. és a 12 évet most hipp-hopp kitörölné és menne útjára.


őszintén, aki szerint rosszul csinálom, az mit tenne másképp, hogy egyáltalán túlélni tudja ezt?

2017. jan. 8. 17:21
 10/10 A kérdező kommentje:

Azt is elfogadom, hogy nem egyoldalú a történet. Nem állítom, hogy én tökéletes vagyok.


"ezt az ingerültséget (bár már alapból a látogatásait is) az elnyomott bűntudat hozza ki belőle"


Ezt kifejtenéd?

Szerintem is elnyomja. de akkor mégis van?

sosem fogja magának beismerni?

arra rákérdeztem, ha már itt volt, hogy egyébként alapból nincs lelkiismeret furdalása?

azt mondta, hogy de van, mert én is gondoskodok róla, hogy legyen.

tehát ez a te verziódat támasztja alá, hogy én (is) okozom.

de basszus, ezek után magától tényleg nem lenne?

vagy annyira elnyomná?

mert akár én okozom, akár nem, abban teljesen biztos vagyok, hogy önmagához sem őszinte, és emiatt vannak ezek a dolgok.

viszont sajnos a saját életem érdekében nem hagyhattam, hogy nyom nélkül eltűnjön. nagyon nagyon furcsa ez a hatalmas változás nála, mert úgy érzem, hogy ha 3. hónapja nem keresném, akkor ő lehet sosem jelentkezett volna és ugye a számláit sem fizeti...de egyszerűen nem engedhetem meg magamnak, hogy ezt ne vessem fel neki, mert én nem tudom ezeket megoldani.

és nem olyasmit kérek, amit én használtam el vagy én telefonáltam vagy hogy pl. vegyen nekem új ruhákat. szerintem csak olyat kérek ami korrekt.

de ha nem, azt is írjátok meg!

2017. jan. 8. 17:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!