Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Egy betegesen hazudozó férfi...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egy betegesen hazudozó férfi megjavulhat valaha, ha szerelmes lesz?

Figyelt kérdés

Történetesen az exemről van szó. Ez nem a tipikus szakítás utáni besértődés a részemről, mert több kapcsolatom is volt, ahol csalódnom kellett, de ez mégis teljesen más.

A jelenlegi exem hazugságai nem olyanok, mint amik egy normális (azaz nem normális) kapcsolatban előfordulnak. Az emberek leginkább azért szoktak hazudni mert szégyellnek valamit, esetleg többnek akarnak tűnni. Ez a részéről is megvolt (hazugság a végzettségéről, beosztásáról, pénzügyi helyzetéről, exbarátnőiről stb). Viszont ő ezeknél nem állt meg. A legegyszerűbben úgy tudnám leírni, hogy a valós eseményekből mindig kiragadott egy storyline-t, azt pedig teljesen megmásítva adta elő. Nagyon konkrét példát nem szeretnék írni, hátha felismeri itt magát, de olyanokra kell gondolni, hogy pl az egyik haverja éppen akkor veszítette el a munkáját, az én expárom pedig kitalálta, hogy ő mint nagylelkű barát, kölcsön adott neki több százezer forintot, amit a mai napig nem kapott vissza. Természetesen ebből semmi nem igaz.

Amikor szembesíteni akartam a hazugságaival, mindent tagadott. Akkor is, ha az orra elé nyomtam a bizonyítékot. Soha semmit nem ismert be.

Eleinte azt gondoltam, hogy ezek a hazugságok csak nekem szólnak, én vagyok a buta nő akivel szórakozik és jót röhög rajtam utána, de később beszélgettem a barátival akik elmondták, hogy tudják milyen és pont emiatt nem is keresik a társaságát. Tudom, nem a legkorrektebb dolog, de beleolvastam a beszélgetéseibe és ott is láttam, hogy mindenkinek nyomja a kitalált sztorijait. Jó barátoknak, idegen lányoknak (mert ment a csajozás és a megcsalás a hátam mögött természetesen), munkatársaknak...


Mivel látta rajtam, hogy én már abszolút nem bízom benne, le is lépett egy fiatalabb lánnyal akit még könnyebb megvezetni. A kezdeti rajongás megvan mindkét fél részéről, de érdekelne, hogy szerintetek egy új kapcsolat tud rajta változtatni? Állítólag nagyon szerelmes most, bár nekem is ezt mondta amíg együtt voltunk...


2017. febr. 8. 12:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Pont ellenkezőleg: ha szerelmes, még jobb színben akarja magát feltüntetni. Amúgy az ilyen emberek nem tudatosan hazudnak és nem röhögik ki azt, akinek hazudnak. Ők valamilyen szinten elhiszik a saját hazugságaikat... Tudják, hogy nem igaz, de azért mégis... jó lenne, ha igaz lenne. Szóval önmaguknak is hazudnak! Sőt: sok idő elteltével, ha felidéznek egy-egy önáltatásukat, az emlékeikben már úgy jelenik meg, mintha tényleg megtörtént volna. Teljesen átírják a saját fejükben a valóságot.

Tehát amikor mondjuk a mostani barátnőnek mesél az exekről, akkor ő meg van róla győződve, hogy amit mesél, az tényleg úgy volt!

2017. febr. 8. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
#1 Ez tényleg így van, elhiszi a saját hazugságait és mélységesen megsértődött, ha én viszont nem. :D Abban is igazad van, hogy ha szerelmes akkor még jobban hazudik. Így visszagondolva az ismerkedési szakaszunkban hazudta magáról a legtöbb dolgot, én pedig elhittem akkoriban mindent. Azért gondolom, hogy esetleg megváltozhat, mert ezért a lányért sokkal több dolgot megtesz mint értem tett anno...
2017. febr. 8. 12:32
 3/12 anonim ***** válasza:

De ha nem tudatos, akkor hogyan tudna rajta változtatni tudatosan? Ez nem olyan, hogy akkor elhatározom, hogy holnaptól nem gyártok fantázia-hazugságokat... ő nem is tudja, hogy ezt teszi! Számára a valóság túl kellemetlen és elfogadhatatlan, ezért a saját fejében megváltoztatja.

Ahhoz, hogy erre ne legyen szüksége, szakember segítségére lenne szüksége, de nagy valószínűséggel az sem működne, mert nem rendelkezik a belátás képességével, ami egy sikeres terápiához elengedhetetlen.

2017. febr. 8. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Szergej55 ***** válasza:
91%
Pszichopata esélyes a hős lovag. Ha pedig valóban az, akkor nem, nem fog változni.
2017. febr. 8. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
aranyos vagy, de az emberek nem változnak, max ha nagy az akaratereje, vagy tragédia éri. Lehet nő, vagy férfi
2017. febr. 8. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

#4 A kérdésben nem írtam le, de valóban pszichopatára hajaz. Intelligens, egoista, könnyen belopja magát az ember szívébe, bűntudat vagy lelkiismeret furdalás nuku, mindenkit irányítani akar stb.

Viszont ha nekem nem is ismerte be, a lelke mélyén tudja hogy a hazugságai miatt nem működött a kapcsolatunk. Lehetséges, hogy tanulna ebből?

2017. febr. 8. 12:45
 7/12 anonim ***** válasza:
Önerőbőlvalószínűleg nem.Mintha csak én íetam volna ezt ki.Az egyik exem is hazudott a munkájáról is,exbarátnőről is,kitalált történeteket,hogy érdekes és fontos embernek érezze magát és még teljesen átlátszó dolgokat hazudott és mindenki kiismerte a végén.Vannak más hasonló ismerőseim is,de ez vitte a pálmát.
2017. febr. 8. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
#7 A te exeddel mi lett azóta? "Megjavult"? :D
2017. febr. 8. 12:54
 9/12 anonim ***** válasza:

Manapság könnyen húzzák rá bárkire a pszichopata jelzőt, pedig ez inkább nárcisztikus személyiségzavar (hasonló, de nem ugyanaz). A nárcisztikus hazugságok pedig nagyon is jellemzőek az ilyen emberekre.

És NEM, nem tud tanulni belőle, mert nem rendelkezik belátással. Egy ilyen ember SOHA nem ismerné be (saját magának sem), hogy ő bármiben is hibázott. Mindig a másik a hibás!


Az én exem például olyan dolgokat terjesztett rólam a közös ismerősi körben, hogy miért lett vége a kapcsolatunknak, hogy csak pislogtam. Például hogy nekem semmi jövedelmem nincs, ő tartott el. (Semmi alapja nem volt.) Az általa elkövetett hibákról egyáltalán nem tett említést senkinek, pedig voltak bőven.

Nekem az sokatmondó volt, amikor évekig (!) engem hibáztatott bizonyos dolgokért a kapcsolatunkban, aztán egyszer csak kibökte, hogy ugyanaz a probléma az előző és az azelőtti kapcsolatában is fennállt. (De nem esett le neki akkor sem, hogy akkor esetleg ő maga váltja ki a problémát, á, dehogy!). Azóta van újabb kapcsolata, és mit ad Isten, megint ugyanaz a helyzet, mint korábban. Nemrégiben hallottam tőle, hogy "én mindig problémás nőket fogok ki".

Ahhoz, hogy bármi változzon, el kéne ismernie, hogy ő is hibás, de egy nárcisztikus énképébe ez egész egyszerűen nem fér bele.

2017. febr. 8. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Nem olvasom végig mert felesleges.

Az első mondatra a válasz NEM!

2017. febr. 8. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!