Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Hogyan tudtátok újra meg újra...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan tudtátok újra meg újra legyőzni magatokat?

Figyelt kérdés

Kérdésem főként azokhoz szól, akiknek úgy véget ért a párkapcsolata, hogy nem történt megcsalás, nagy átverés vagy hasonló.


Fél éve szakítottunk, de januárig még tartottuk a kapcsolatot (nem személyesen). Ez idő alatt sok volt a közeledési próbálkozás és persze a veszekedés is, legvégül sikerült csúnyán beszélni, viselkedni egymással és úgy elválni.


Közben újraépítettem az életemet, imádom a munkámat, tanulok is mellette, minőségi a kapcsolatom a szeretteimmel, kikapcsolódni is van időm szerencsére. Volt pár ismerkedési próbálkozás is, de nem akarom erőltetni a dolgokat. Pszichoterápiára is járok, ahol lépésről lépésre haladunk a cél felé.


És mégis - sokszor eszembe jut Ő, a nevetése, az illata, az ölelése, a csillogó szemei, ahogy szerelmesen rám néz, a közös poénjaink és a szenvedélyes esték... És hogy már nem az életem része, akivel a közös jövőt terveztük, és azt mondta, minden vágya, hogy gyereket szüljek neki egy szép napon és... Kész vagyok ilyenkor és egy hajszál választ el attól, hogy felkeressem. Próbálok nem nosztalgiázni és sokszor már mantraként mondogatom magamban a múltbéli rossz húzásait és hogy miért is jobb nélküle. De aztán megint felülkerekedik a másik oldal... Eddig erős maradtam, nem léptem felé, pedig egy hónapja már semmit nem tudok róla.


Kicsit érzelgősre sikerült az írásom, elnézést attól, akinek ez sok, de én már csak ilyen szentimentális és ragaszkodó vagyok. :D Az sem segít, hogy tudom, amikor utoljára beszéltünk, még ő sem engedett el engem. (Persze kérdés, mi van azóta.)


Tudom, hogy az idő és a pszichológus is segít, de inkább gyakorlati tippeket várnék, illetve szívesen meghallgatom, ti hogyan éltétek/élitek meg az ilyen helyzetet. Köszönöm!


24/L



2017. febr. 19. 17:00
 1/8 anonim ***** válasza:
Kösd le magad sporttal, hobbival, munkával, tanulással, bármivel, ami eltereli a gondolataid az exedről. Egyszerűen az segít a legtöbbet, ha nem gondolsz rá, persze ehhez kell megfelelően nagy koncentrációt igénylő tevékenyseg és önuralom, hogy ne hagyd a figyelmed elkalandozni. Esténként, lefekvés után nehéz nagyon, érdemes egy nagy edzéssel vagy mással lefárasztani magad, hogy ne forgolódj álmatlanul órákig.
2017. febr. 19. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
amíg más nem néz rád szerelmesen, addig úgysem tudod elfelejteni. Sajnos ez ilyen kerékpár. A régi szerelmet csak egy újabb tudja feledtetni veled.
2017. febr. 19. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Jövő héten szinte végig szabin leszek, és nagyon pánikba ejt. Van pár intéznivalóm, meg tanulnivaló is, és jól fog esni a heverészés-zenehallgatás-olvasás-sorozatozás kombó is, de szerintem kb. bekattantam, mert szívesebben mennék dolgozni... Addig is le vagyok kötve, új impulzusok érnek meg egy kis sikerélmény is. Sosem gondoltam volna, hogy munkamániára emlékeztető tüneteim lesznek valaha, nem vagyok az a típus. :/
2017. febr. 19. 18:21
 4/8 anonim ***** válasza:
Egyszer olvastam egy cikkben, hogy nem az a feldolgozás módja, ha beletemeted magad valamilyen foglalatosságba (pl. munkába). Mert ahogy abbahagyod, előjön megint a kínszenvedés. Igenis fel kell dolgozni az ilyen élettörténéseket, különben csak elhúzódó szenvedéssé válnak. Szóval megvan az oka annak, hogy ez nem sikrült. Érdemes végiggondolnod az egészet az elejétől és tudatosítani, hogy mit rontottál el, miért választottál rosszul és mire kell figyelned legközelebb, ha ismerkedsz valakivel. Illetve, ha volt már hasonló karakterű párod, mi a közös bennük és felfedezni, hogy te miért vonzódsz ilyen személyekhez.
2017. febr. 19. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó válaszoló! Köszönöm szépen, nagyon jókat írtál. :) Igen, ezek megtörténtek, levontam a tanulságokat, látom az összefüggéseket. Rengeteget elemzem magamban a dolgokat, és a pszichológussal is sokat beszéltünk mindenről. Csak sajnos így még jobban ostorozom magam, hogy én mit rontottam el, nekem mi volt a részem ebben. De meg kell tudni bocsátanom magamnak, és a volt barátomnak is. Ezt együtt csesztük el.
2017. febr. 19. 18:48
 6/8 anonim ***** válasza:
Mit meg nem adnék egy hét szabadságért!
2017. febr. 21. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Alapjáraton én is így szoktam lenni vele, mert rengeteget dolgozom, de most a tízórázások legalább nagyjából lekötik a figyelmemet (így is párpercenként eszembe jut) és kellően lefárasztanak.
2017. febr. 21. 20:12
 8/8 anonim ***** válasza:

Azt cseszted el, hogy januárig tartottátok a kapcsolatot. Hiába szakítottatok fél éve, olyan mintha januárban történt volna. Ne keresd, ne nézz utána, ne informáld le közös ismerősökön keresztül. Adj magadnak időt, pár hónap múlva jobb lesz, de ha mindig megkeresed, tovább tart.

Nem igaz hogy csak egy új kapcsolat feledteti, idővel rájössz hogy rengeteg más örömöd van az életben. Próbáld ezeket az örömöket keresni, olyanokat amiket vele nem tudtál, mert belepofázott, lehurrogta, vagy csak simán jobb egyedül átélni. Biztos csomó ilyen dolog van.

2017. febr. 21. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!