Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Igaza van a barátaimnak?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Igaza van a barátaimnak? Szakítanom kéne?

Figyelt kérdés

Tegnap beszéltem a barátaimmal a jelenlegi kapcsolatomról, ami miatt rosszul érzem magam. Mondtam, hogy szomorú vagyok, amiért a pasim semmilyen erőfeszítést nem tesz annak érdekében, hogy boldoggá tegyen, egy kicsit kényeztessen. Ezt megbeszéltem természetesen korábban a párommal is, de 2 napig van változás, aztán megint tesz a fejemre... Tegnap azt mondta, hogy azért nem szervez romantikus programokat, mert azok pénzbe kerülnek. Én mondtam, hogy nem pénz költésre vágyom, csak arra, hogy elmenjünk sétálni, pl megmasszírozza a hátamat, néha gyújtson meg egy mécsest, ha rám vár, vagy ilyesmik. (Amúgy meg eleve jó anyagi helyzetben van, nem értem, miért volna akkora gond, hogy mondjuk vesz 250Ft-ért egy szál rózsát, vagy egy tábla csokit, mert nekem csak részmunkaidős állásom van, mégis bírok venni csokit, amit kiteszek az asztalra, ha jön hozzám, ilyesmik...) Azt is közölte velem tegnap pusztán viccből, hogy a nő "rossz anyagi befektetés". Nekem ez rosszul esik. Ráadásul levezette, hogy ő úgy tart meg engem, hogy nem kényeztet el, mert így nem szállok el magamtól, és nem érzem magamat hercegnőnek... Magyarán direkt vonja meg tőlem a kedveskedést. A barátaim szerint egy rettenetes tahó a barátom, és szakítanom kéne vele, mert nem bánik velem elég jól. Igaz, hogy gyakran vagyok szomorú miatta... Kezdem úgy érezni, hogy tényleg hagynom kéne ezt a fiút...

Ti mit gondoltok?



2017. márc. 4. 09:01
 1/7 anonim ***** válasza:
93%

Igaza van a baràtaidnak.

n25

2017. márc. 4. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
13%

A rózsa 4-500 am :) tudom mert régen vettem :P (nem anyagiaskodni akarok csak gondolom jelzem, hogy tisztában legyél vele :) )


hát kicsit bunkóságnak tartom amit mondott...


am nálam elsült rosszul ez a veszek ezt-azt dolgot, meg fizetem a dolgokat...

de azért ez már a ló túloldala...


meg kellene beszélnetek az igényeket, meg ha tud akkor kedveskedjen neked...

ismered az 5 szeretetnyelvet?

lehet ha te is más módon kedveskednél neki, akkor ő is meggondolná ezt :)


24F

2017. márc. 4. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
84%

A párod egy szánalmas, nőkhöz abszolút nem értő dilettáns amatőr, Te pedig egy értékes, igazi nő vagy. Meg sem érdemel.


"A nő rossz anyagi befektetés."


Ezért a mondatért már megérdemelne egy Arany Málna-díjat:( Az meg, hogy egy nő szereti magát hercegnőnek érezni a párja mellett, abszolút nem anyagi kérdés. Egy igazi férfi ezt tudja, de ő ettől messze van. Szerintem rakd ki a szűrét, legalább a normális férfiak számára egy újabb hölgy szabadul fel. Hajrá.

2017. márc. 4. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen, teljesen jól gondolják a barátaid.
2017. márc. 4. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 kendrazoltan ***** válasza:
94%

A kedves válaszolók figyelmen kívül hagyják azt a kérdéskört, amikor pálcát törnek valaki fölött, hogy a kapcsolatban 2 fél van. Ennyi alapján például a te érdemeidet nem lehet megítélni, de nyilván ezt te tudod jobban és vélemyényed szerint te figyelmes vagy, hiszen akkor nem írtál volna kérdést...


Azzal egyetértek, hogy önmagában igen "nyers" (értsd: paraszt) módon foglamzta meg párod a kapcsolatokhoz való általános hozzáállását. Viszonylag egyértelmű, hogy amit hiányolsz, az nem maga a dologi tárgy, amikkel az ember meg tudja lepni a párját, hanem az az alapvetés, amit ezek tükröznek, azaz hogy goldolt rád.


Ha a pénzbe kerülő dolgokon túltekintünk és akkor is az a helyzet, hogy semmiféle figyelmességet nem kapsz tőle, míg ő tőled igen, akkor ez alapvetően jól tükrözi a hozzá(d)állását, amin érdemben változtatni nem tudsz. Továbbá a mostani helyzet egy olyan folyamat része, amiben felborulóban van a kapcsolati egyensúly, ami annyit takar, hogy ki mennyit tesz bele a kapcsolatba...erről már sokszor írtam hasonló kérdésekhez, nem írnám újra le teljesen, csak annyit, hogy egy kapcsolat mindig 100%, amiben nyilván úgy van egyensúly, ha mindkét fél 50-50%-ot ad. A matematika szabályai érvényesülnek, azaz a 100%-nál több nem létezik, pusztán az a kérdés, hogy ez milyen arányban oszlik fel a 2 fél között...ha te 60-at teszel bele neki 40-et kell....ehhez hamar hozzászokik, mert kényelmes az, ha kevesebbet kell tenni valamiért, így lesz szépen 70-30, 80-20 és így tovább, egészen addig, míg azon kapod magad, hogy a hátadon cipeled a kapcsolatotokat, ő nem tesz bele semmit és még ő (!!!!!)og azzal jönni, hogy ez már nem olyan, mint volt...


Ha a jelenlegi felálláson nem lehet érdemben változtatni, azt kell mondjam, halálra van ítélve a dolog...


Sokan nem szoktak szeretni engem az egyenes válaszaimért, jöhetnék itt az ilyen iszonyatosan sablonos és semmitmondó, "ez csak rajtatok múlik" jellegű válaszokkal, de amit írtam, az törvényszerű (amennyiben nem változnak a dolgok), amit csak húzni lehet, megfordítani nem...

2017. márc. 4. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ha ilyen kérdés felmerül, a szakítást szoktam javasolni. Nem pusztán az okok miatt, hanem azért, mert egyáltalán felmerült a kérdés. Ugyanis, ha felvetődik, ott nem olyan mélységű szerelemről beszélünk, amiért érdemes lenne bármit is áldozni.

De! Ha te úgy látod, kérdező, hogy megér egy esti misét, szerezd be és olvastasd el a barátoddal Gary Chapman könyvét. A szeretetnyelvekről szól, a címére sajnos nem emlékszem. Aki ismeri, talán meg tudja mondani. Nagyszerűen rávilágít erre a problémára (is).

Közben megtaláltam PDF formátumban is. Íme:

[link]

Olvassátok el mindketten. Megéri! (Másoknak is csak javasolni tudom, akik jelen vannak ezen az oldalon.)

2017. márc. 5. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Igaza van a barátaidnak. A barátod egy bunkó.
2017. márc. 5. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!