Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Hogy kell megbocsátani? Nem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy kell megbocsátani? Nem tudom elengedni a sérelmeket.

Figyelt kérdés

Az összes volt barátom mély nyomot hagyott bennem olyan szinten, hogy még évekkel később is miattuk van rossz kedvem, miattuk utálom magam, miattuk nincs önbizalmam.

Akkor is, ha a szakítás 5 éve volt, akkor is, ha 3 hónapja, nem lényeg, a jókra már nem, de a rosszakra színtisztán emlékszem. Minden egyes bántó szavuk elkísért engem és még mindig elhiszem nekik azokat, amiket rám mondtak és gyűlölöm magam...


Ilyenkor mit lehet csinálni?


Remélem jön még pár szidás hogy még jobban utáljam magam :D


2017. márc. 22. 17:55
 1/9 anonim ***** válasza:
önvizsgálatot tartani mi volt ami igaz volt és mi nem
2017. márc. 22. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Sajnos a rossz dolgok mindig jobban beleivódnak az emberbe, mint a jók. Viszont azt szokták mondani, hogy a rossz is ugyanúgy hozzájárul ahhoz, hogy azok legyünk, akik vagyunk. "Ami nem öl meg, az megerősít.", ugyebár.


Próbáld a múltat elengedni, különben sose leszel boldog. Ezek a srácok bántottak, az igaz, de közben hozzásegítettek ahhoz, hogy nyitottabb szemmel járj ezután az ismerkedésben és ne legyél annyira jóhiszemű.


Koncentrálj a jövőre, ami remélhetőleg majd szebb lesz. Ha találnál egy szerető párt, az nagyon sokat tudna segíteni. De ehhez tiszta lap kell, tegyél rendet magadban.

2017. márc. 22. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

A szó éles fegyver. Mindörökké rágja az embert ha célbatalál.


Mikor eszedbejut valami régi rossz emlék, tereld el a figyelmedet valami elfoglaltsággal.

2017. márc. 22. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
49%
"Nem tudom elengedni a sérelmeket." Ha ezt elhiszed magadrol akkor menthetetlen vagy.
2017. márc. 22. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Szergej55 ***** válasza:
Te nagyon széjjel vagy, hallod-e.
2017. márc. 22. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Tudom, hogy nehéz, sajnos én is sokat emésztem magam olyan dolgokon, amiket a volt szerelmek mondtak nekem...


A legjobb szerintem az, ha próbálod objektíven kezelni a hallottakat. Tényleg igaza volt ebben és ebben? A legtöbb dologról egyértelműen kiderül, hogy alaptalan. Illetve, ami igaz is, azt biztos így és ilyen módon volt illő közölnie?

2017. márc. 22. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Fish1 ***** válasza:

Ha folyamatosan hátrafelé nézel menet közben, akkor előbb-utóbb arcra fogsz esni. Vagyis ne a múltban élj, hanem a jelenben.

Első körben - amit tanácsoltak már előttem: önvizsgálat, hogy mit mondtak jogosan, és mit nem. Ezzel kapcsolatban fontos, hogy saját magadhoz őszinte legyél. Vagyis ne áltasd magad, és ne húzd ki magad minden felelősség alól. Feltételezem, hogy vannak olyan dolgok, amikben az exeknek volt igaza és nem neked, merthogy olyan ember nincsen, akinek mindig mindenben igaza van.

Ha összegyűjtötted azokat, amikben igazuk volt, akkor máris előrébb jársz, mert ezáltal kapsz egy képet arról, hogy min érdemes változtatnod. Persze ne másoknak való megfelelésből tedd, hanem saját magad miatt.

Gyűlölni magad nem érdemes - mert ez kisugárzik kifelé, ebből kifolyólag olyan emberek kerülnek majd melléd, akik szintén nincsenek jóban saját magukkal, és két ilyen ember egymás mellett nem sok pozitív dologra képes.

És tedd fel magadnak a kérdéseket a múlttal és a sérelmeiddel kapcsolatban: - miért hoztad magad abba a helyzetbe? és mit akar neked tanítani ez a helyzet?

Ha vannak olyan sérelmek, amik visszatérőek és ismétlődnek - több embertől megkaptad ugyanazt - akkor azokra még jobban figyelj, mert ezek a dolgok addig ismétlődnek, amíg "meg nem tanulod a leckét".

2017. márc. 23. 03:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Ezeket majd akkor fogod elfelejteni, ha lesz egy olyan kapcsolatod, ahol szeretnek és elfogadnak. Előbb-utóbb biztos hogy lesz ilyen.
2017. márc. 27. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
csupa jóindulatból írom: kineziológus
2017. ápr. 12. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!