Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Hogyan oldjam ezt meg?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan oldjam ezt meg?

Figyelt kérdés
Együtt vagyok egy sráccal, papíron minden tökéletes. Megértő, segítőkész, és a legőszintébb ember akit ismerek! Amikor összejöttünk, nem álltam készen komoly kapcsolatra, mert eddig egyik kapcsolatból estem mindig a másikba, és szünetet szerettem volna tartani, de ezzel a sráccal már évekkel korábbról ismertük egymást, és valahogy így alakult. Bármennyire is tudom ésszel, hogy ritka az ilyen srác, nem tudtam teljesen beleszeretni, mégis együtt vagyunk már majdnem két éve. Próbáltam, hogy működjön, de a fejemben még mindig ott kattog az, hogy szünetet akarok a kapcsolataimban, mert érzem, hogy nem élem meg a nagy érzelmeket. Most az előtt állok, hogy külföldre költözzek, és szakítani szerettem volna vele, mielőtt kimegyek, hogy tiszta lappal induljak. Ő meg azt mondogatja, hogy megvár, egyik dolog nem zárja ki a másikat, stb. Én tudom magamról, ha nagy váltás történik az életemben, akkor változik minden, és pl. szinte biztos vagyok benne, hogy egy új környezetben elkezdenék pasizgatni, flörtölgetni, stb. Egyszerűen van bennem egy ilyen, főleg, mert nem tudtam őfelé elköteleződni teljesen. Ezt próbáltam mondani neki is az elejétől, többször, hogy nem állok készen, hogy értse meg, és hogy nem akarok neki fájdalmat okozni, de nem tudok szerelmes lenni belé. Azt mondta akkor, hogy elfogadja, de most meg azt mondja, hogy biztos benne, hogy nekem is annyira fontos ő, mint én neki, és próbáljuk meg. Nagyra becsülöm őt és értékesnek tartom, rengeteget segített a szorongásos problémáimon, és én is sokmindenben segítettem neki, de nem tudok csak ezért együtt lenni vele. Úgy érzem, függök tőle, néha úgy érzem, ő az én kábítószerem :) Nem szeretném elveszíteni, mint barátot, mint olyan embert, akivel fontosak vagyunk egymásnak, de nem tudom, ezek után ez még lehetséges-e, vagy mindenképp le kell zárni ezt végleg :( És semmiképp nem akarok fájdalmat okozni neki.
2017. ápr. 20. 09:48
 1/4 anonim ***** válasza:
Nekem teljesen hasonlo helyzetben (szinten kulfold, szinten nagyon kedves, aranyos srac hasonlo a te leirasodhoz)az lett a vege, hogy a kulfoldre koltozesem kb. negyedik napjan megismertem eletem szerelmet, akivel azota is egyutt vagyunk mar jo par eve. A srac nekem is hasonlokat mondott, es ezt mikor kint voltam is mondogatta hetekig, de ennek az lett az eredmenye (plane az uj kapcsolat izgalmai mellett, ahol eletemben eloszor ereztem azt amit kell), hogy egy idegesito koloncnak kezdtem latni... a vege pedig az lett hogy azota is tiltasban van, mert ez a "megvarlak-szeretlek" dolog picit elfajult nala...
2017. ápr. 20. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ezt a problémát tudattal nem fogod megoldani...mindig az érzelmeidre, azaz a szívedre hallgatva éld tovább az életedet, hidd el, egyszer csak megoldódik, de szerintem barátként nem fogod tudni megtartani...és fájni fog...
2017. ápr. 20. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Úgy nem fogod tudni megoldani, hogy ne okozz neki

fájdalmat. Innentől már csak az a kérdés, hogy mennyire

lesz neki rossz.

Én azt mondom, menj ki. Meglátod, kint mi és hogy fog mű-

ködni. Vagy találsz egy olyat, akivel együtt leszel, mint

azt előttem írták, vagy pedig visszasírod ezt a srácot,

akkor viszont készülj fel, hogy nem biztos, hogy már utá-

na tárt karokkal fog várni.

2017. ápr. 20. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Nagyon tanácstalan vagyok, mert rengeteg dolgot köszönhetek neki, az elmúlt két évben nem veszekedtünk, semmi problémánk nem volt, a külföldre is ő bátorított. Csak én nem hallgattam soha a szívemre igazán, és próbáltam meggyőzni magam, hogy ez így jó nekem. Nem akarom megbántani sem, mert egyszerűen nem érdemli meg, nem tett soha semmi rosszat, és amilyennek ismerem, ő lehetne a mintapasi és mintaférj aki bármikor bármit megtenne a családjáért. De mégis, a saját érzelmeim elnyomásával csak félrevezettem, mert azt hitte, hogy minden oké (hiába mondtam szavakkal, hogy nem érzek szerelmet, azt mondja, a cselekedeteimből "tudja", hogy szeretem). Attól félek, ha együtt maradok, megtartok egy nagyon értékes embert, de nem leszek őszintém boldog, és előbb-utóbb megcsalnám. Ha szakítunk, elveszítem őt és nem tudom, találok-e valaha hozzá hasonlót. Önző vagyok, nem tudom, mit csináljak, hogy a legkevésbé bántsam meg... :(
2017. ápr. 20. 10:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!